REKLAMAA1-GREEN-PORT-od-01-12-2017-do-02-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 listopada 2017, 16:56 komentarzy 1

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (MSO)

  REKLAMA

  Jak wytłumaczyć trzylatkowi czym były zabory i co oznacza niepodległość? Tego trudnego zadania podjęły się nauczycielki z przedszkola nr 283. Dzieci obchodziły dzisiaj 99. urodziny Polski. W biało-czerwonej scenerii powiewały flagi, były wiersze, pieśni i hymn odśpiewany z wielką powagą.

  Pierwszy raz w przedszkolu na Puszczyka odbyła się akademia z okazji Dnia Niepodległości. Dzieci z dużym zaangażowaniem recytowały wiersze i śpiewały. Nauczycielkom udało się sprawić, że abstrakcyjne dla przedszkolaków tematy, stały się prostsze do zrozumienia.

  Kiedyś bardzo, bardzo dawno temu, przed wieloma laty,
  Polska miała kłopot z sąsiadami trzema.
  Zabrali nam ziemie i mówią: nie ma Polski, nie ma!

  Proste słowa wierszy, pomagały dzieciom pojąć trudne wydarzenia i symbole. Galowe stroje i własnoręcznie wykonane symbole narodowe dodawały podniosłego nastroju.

  W programie znalazły się m.in. wiersz „Znak” recytowany przez najmłodsze grupy, „Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełza w wykonaniu V grupy i wzruszająca pieśń „Moja Ojczyzna” zaśpiewana przez sześciolatki.

  Na koniec akademii wszyscy razem odśpiewali hymn i choć niektórym zdarzyło się zaśpiewać „co nam owca przemoc wzięła”, przedszkolaki z dużym przejęciem brały udział w całej akademii i świetnie odpowiadały na wszystkie pytania dotyczące Polski.

  ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z UROCZYSTOŚCI:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~alisterkabat 1 3 miesiące temuocena: 0% 

   Kiedyś w przedszkolach organizowano Dzień Milicjanta... Dzieci niewiele rozumiały, ale przedszkolanki punktowały u zwierzchności ludowej. Teraz też punktują. Doktryna z ideologią i religią serwowana z urzędu. A jeśli bez katechizmu, to już dziecko "niepolskie" ?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1343 sekundy
  REKLAMAA2-EMPIK-od-01-02-do-03-03-2018