REKLAMAA1-PAAR-(X2)-19-08----18-09-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 stycznia 2019, 16:06 komentarzy 6

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (arch. prywatne)

  Subtelna asymetria kącika ust u niespełna pięcioletniego Franka skłoniła jego rodziców do wizyty w szpitalu. W ciągu kilku dni okazało się, że chłopiec ma nieoperacyjnego guza mózgu. Teraz potrzebna jest pomoc finansowa na leczenie za granicą. Pomóżmy dziecku!

  Niespełna trzy tygodnie temu, 10 stycznia, Franek trafił do Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie z porażeniem nerwu twarzowego. Zmiana na buzi dziecka była tak niewielka, że lekarze mieli wątpliwości, czy w ogóle jest.

  Niestety badania wykonane w ciągu kolejnych dni wykazały, że problem jest następstwem zmiany glejakowej w pniu mózgu, guz jest nieoperacyjny, a rokowania są bardzo złe. Glejaki stanowią większość wszystkich zmian nowotworowych w obrębie czaszki i najczęściej atakują dzieci.

  - W jednej chwili nasz świat legł w gruzach. Jesteśmy w szoku, gdyż nic nie zapowiadało tej tragedii. Franek był zdrowym, wesołym, dobrze rozwijającym się chłopcem – mówi Ania, mama chłopca.

  Do leczenia przystąpiono błyskawicznie, już 20 stycznia Franek rozpoczął pięciodniową chemioterapię w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu. Jednak na tym możliwości leczenia chłopca w Polsce się kończą.

  Rodzice zaczęli konsultacje w placówkami medycznymi na całym świecie. Muszą działać szybko, bo czas nie jest ich sprzymierzeńcem. Dziś lub jutro powinny zapaść decyzje dotyczące kwestii leczenia za granicą.

  Rozważana jest m.in. protonoterapia w niemieckiej klinice w Essen, która jest alternatywą dla radioterapii stosowanej w Polsce. Ciężar promieniowania jest tu większy i niszczy tylko chory obszar, co w przypadku tak małego dziecka jest kluczowe. W Polsce taka forma leczenia nie jest dostępna dla dzieci poniżej 16. roku życia.

  Każda wpłata na konto Frania przybliża go do możliwości wzięcia udziału w leczeniu, które ma szansę uratować mu życie. Chłopcu można pomóc na stronie pomagam.pl za pomocą zaufanej zbiórki publicznej: www.pomagam.pl/FranekPopek.

  Frankowi można także przekazać 1% podatku.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 80

  • 14
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 9
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 49
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~carter 6 6 miesięcy temu

   Czy potrzebujesz pomocy finansowej? Nasza firma jest prywatną i legalną firmą kredytową, która udziela pożyczek osobistych, złych kredytów kredytowych, złych kredytów i niezabezpieczonych pożyczek. Jeśli jesteś uczciwy i godny zaufania, możesz wrócić do E-mail: (treść niezgodna z regulaminem została usunięta) Zarejestruj się teraz, a otrzymasz kredyt w ciągu najbliższych 24 godzin, niech Bóg błogosławi ciebie i twoją rodzinę.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~typowe 5 6 miesięcy temuocena: 67% 

   w polandii nie ma kasy na specjalistyczną opiekę medyczną, za to są pieniądze na finansowanie patologii 500+... sorry, taki mamy klimat...

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 4 6 miesięcy temu

   Są też pieniądze na leczenie nowotworów u nałogowych palaczy, tylko na dzieci brakuje.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~miki 3 6 miesięcy temuocena: 100% 

   200 tys zł to jedna pensja prezesa czyli szabrownika, może by sie jakiś wykazał sercem

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~enya 2 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Chciałam wpłacić z zagranicy przelewem lub kartą. Niestety, ponieważ nie mam konta na Facebooku, nie mogę tego zrobić. Bardzo żałuję, ale konta nie założę.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~roman46 1 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Bylem operowany na taki sam guz w kama przy szpitalu Brudnowskim w Warszawie dwa lata temu majac 70 lat. W chwili obecnej wyniki sa rokujace na wyleczenuie

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2692 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO