REKLAMAA1-AUCHAN-01-04----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Ursynowscy siatkarze - zdobywcy wicemistrzostwa Polski w kategorii juniorów - nie przestają świętować swojego wielkiego sukcesu. Dziś w ratuszu oficjalnie podziękowały im władze dzielnicy.

  To jedno z największych osiągnięć działającego od 1994 roku na Ursynowie KS "Metro" - klubu, który wychował mistrzów świata - Andrzeja Wronę, Karola Kłosa i Piotra Nowakowskiego. 10 dni temu juniorzy przywieźli z Kętrzyna srebrny medal Mistrzostw Polski. Sukces okupiony był ciężką pracą.

  - To nie jest praca przez ostatni rok, tylko przez wiele lat. Stworzyliśmy dobry skład, co zaowocowało wynikiem - mówił kapitan zespołu Jan Gawryś.

  Mały klub z wielką pasją

  Dumny z osiągnięcia, prezes KS "Metro" Wojciech Szczucki dodawał: - Miejsce, w którym jesteśmy nie jest czymś, co tworzy się z dnia na dzień. My jesteśmy małym klubem w wielkim mieście. Od lat pracujemy z pasją dla dobra siatkówki. To są lata pracy, dokładanie cegiełek różnych osób, by przez chwilę cieszyć się takim sukcesem - mówił na spotkaniu z władzami dzielnicy.

  Medal wywalczony w Kętrzynie to pierwsze srebro w kategorii juniorskiej w historii stołecznego klubu. Ostatnie brązowe medale ursynowanie zdobyli w 2006 oraz w 2013 roku.

  W imieniu burmistrza, drużynie gratulował wiceburmistrz odpowiedzialny za sport - Antoni Pomianowski.

  - Taki sukces to także odpowiedzialność za waszych młodszych kolegów, którzy patrzą nas Was i chcą osiągnąć być może nawet więcej niż Wy. Ich przyszłość leży nie tylko w rękach trenerów, ale też Waszych. Przekazujcie im proszę swoje doświadczenie, by ten sukces mógł iść dalej - powiedział zastępca burmistrza wręczając drużynie okolicznościową statuetkę i list gratulacyjny od dzielnicy.

  KS "Metro" to skromny klub z wielką pasją i ogromnymi sukcesami w wychowywaniu siatkarskiej młodzieży. Na co dzień w halach przy Dereniowej i Hirszfelda szkoli drużyny chłopięce i dziewczęce - od juniorów, przez kadetów, po młodzików. Prowadzi drużyny minisiatkówki i siatki rekreacyjnej. Ma też swoją drugoligową drużynę seniorską, która zakończyła sezon na 7. miejscu.

  Sponsorzy talentów poszukiwani...

  Duży wkład - przede wszystkim finansowy - w działalność klubu ma dzielnica oraz rodzice siatkarzy. Przydałoby się jednak więcej pieniędzy, bo jak mówi prezes Wojciech Szczucki, by zrobić kolejne postępy trzeba środków, m.in. na profesjonalnego fizjoterapeutę. Klubowi marzy się również własna hala sportowa, a nawet akademia siatkarska z internatem. Dlatego sponsorzy chętni do zainwestowania w szkołę talentów polskiej siatkówki są mile widziani.

  Wicemistrzostwo Polski juniorów wywalczyła drużyna trenerów Jacka Jankowskiego, Wojciecha Szczuckiego i Adrianny Jankowskiej w składzie: Assendi Igor, Firszt Bartosz, Gawryś Jan (kapitan), Giza Bartłomiej, Gwardiak Adrian, Janikowski Mateusz, Jerke Paweł, Kopyść Jan, Praca Patryk, Sakowski Jakub, Sutryk Jakub, Szostek Piotr, Winiarski Aleksander, Witek Mateusz, Zieliński Bartłomiej, Żukowski Dominik.

  ZOBACZ ZDJĘCIA Z UROCZYSTOŚCI W RATUSZU:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4189 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO