REKLAMAA1-PizzaSANGIOVANNI-01-02----29-02-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 listopada 2019, 11:13 komentarzy 80

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Szlaban przy Kazury

  Szlaban przy Kazury (AŁ)

  Zmiany jakie pociąga za sobą budowa żłobka w środku osiedla Kazury, wywołują oburzenie sąsiadów. To nie pierwszy raz, kiedy okoliczni  mieszkańcy mówią głośno o tym, co im się nie podoba i przeszkadza spokojnie żyć. Udało się im już szlabanami zablokować tranzyt samochodów omijających korek na ul. Stryjeńskich. Teraz chcą kolejnego, uniemożliwiającego wjazd rodzicom, którzy będą przywozić swoje dzieci do żłobka. Nie podoba się im też poszerzenie jednej z uliczek. Opisana przez nas sytuacja i wypowiedzi mieszkańców Kazury oburzyły jednego z naszych czytelników, który postanowił podzielić się swoimi przemyśleniami. Jego list publikujemy w całości, zapraszamy do komentowania.

  Nie mogę już kolejny raz spokojnie czytać o problemach mieszkańców Kazury. Mam dość ich narzekania. Na całym Ursynowie są problemy z korkami, parkowaniem, rozjeżdżaniem wąskich uliczek i trawników. Dzieje się tak i na grodzonych osiedlach, bez wyjątku. Wszędzie jest pełno chamstwa i cwaniactwa.

  Rozumiem, że ludziom na Kazury przeszkadzali kierowcy uciekający ze Stryjeńskich. OK. postawili szlabany, ale jak więcej sobie poczytałem, to widzę, że im wszystko przeszkadza. Nawet budowa żłobka. Mam więc kilka propozycji, nie tylko dla mieszkańców Kazury, ale wszystkich, którzy jeszcze nie zorientowali się, że mieszkają w mieście.

  Nie będę rzucał "Wracajcie do siebie na wieś", albo coś w tym stylu, bo niestety prawda jest taka, że to nie tylko słoikom coś się nie podoba. Jak widać po przypadku Kazury, to również problem ludzi mieszkających na Ursynowie od kilkudziesięciu lat, którzy sprowadzili się tu np. z Mokotowa, a nie spod, z całym szacunkiem, Radomia. 

  Oni chcą, żeby było jak było, a nie inaczej. Kiedyś, mało kto miał w bloku samochód i jakoś ludzie żyli. Dzisiaj tylko z tego same kłopoty. Kiedyś przed oknem był trawnik, a teraz coś chcą budować. Nazjeżdżało się tego, dzieci narodzili, a teraz chcą nowych bloków, żlobków, przedszkoli. Dlaczego na moim podwórku? Ciągle słychać, że za mało tego, czy owego, ale broń Boże niczego nie wolno budować obok mojego bloku!

  Trzy propozycje

  To teraz do sedna. Po pierwsze proponuję wszystkie osiedla starsze niz 10 lat wpisać do rejestru zabytków, żeby nikomu nie przyszło do głowy zmieniać czegokolwiek, albo budować. Oczywiście ze szczególnym potraktowaniem Kazury. Po drugie wszystkie drzewa oznaczyć jako pomniki przyrody i nie przejmować się, że komuś spróchniały konar, w najlepszym wypadku, uszkodzi samochód.  

  Trzecia propozycja, może trochę szokować, ale moim skromnym zdaniem rozwiąże za jednym zamachem kilka problemów. Zakazać kobietom pracy poza domem, niech pilnują dzieci!

  Nie trzeba będzie budować żłobków i przedszkoli. Jasno widać tu oszczedność pieniędzy i miejsca. Skoro, kobieta będzie siedziała w domu z dziećmi, to niepotrzebny jej samochód (zakupy może robić w sobotę, jak pożyczy auto od męża). Od razu znikną korki i luźno zrobi się na parkingach, skoro na jedną rodzinę będzie jeden samochód. Najlepiej to zapisać w prawie. Jedno mieszkanie, jeden samochód. Kolejna oszczędność na szlabanach, słupkach, a i powietrze będzie czystsze, to za leczenie ofiar smogu jako społeczeństwo mniej zapłacimy. 

  Można mnożyć takie absurdy, ale czytając komentarze Waszych czytelników, dochodzę do wniosku, że chcą żyć w jakimś nierealnym świecie, nie licząc się z potrzebami innych. Każdy tylko żąda, oczekuje, a nie słucha innych. Czy każdy, kto narzeka na źle zaparkowany samochód, krążących po osiedlu kierowców, sam nigdy tak nie robił. Może na Żoliborzu, albo Bemowie. Łatwo żądać od kogoś, żeby parkował kilkaset metrów od żłobka i nosił dziecko na rękach w mróz i deszcz. Trudniej gdy dotyczy to naszego. Wtedy jakoś nie jesteśmy tak empatyczni dla innych i chcemy podjechać pod same drzwi.

  Na koniec mała uwaga. Mój list jest pełen sarkazmu, ale mam nadzieję, że te kilka słów sprawi, że będziemy bardziej wyrozumiali dla swoich potrzeb, żyjąc w mieście, czasami okno w okno. I żeby było jasne moje dzieci dawno już wyrosły ze żłobka, więc nie walczę o dojazd na Kazury. 

  czytelnik Zbigniew (nazwisko do wiadomości redakcji)

  *******************************************
  Zamieszczony tekst jest osobistą opinią autora. Śródtytuły pochodzą od redakcji. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za powyższe stwierdzenia. W dziale "Opinie" lub "List czytelnika" publikujemy stanowiska mieszkańców i instytucji, które wnoszą cenne uwagi do debaty na dany temat. Zachęcamy do komentowania i nadsyłania własnych opinii: redakcja@haloursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 213

  • 124
   BARDZO PRZYDATNY
  • 6
   ZASKOCZONY
  • 13
   PRZYDATNY
  • 7
   OBOJĘTNY
  • 6
   NIEPRZYDATNY
  • 36
   WKURZONY
  • 21
   BRAK SŁÓW

  80Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~mania 80 2 miesiące temu

   Trzeba stawiać szlabany przy wjeździe na poszczególne osiedla Ursynowa. Teraz jest makabra, słoiki spod Piaseczna czy G.K. tarasują rano osiedlowe uliczki parkując tu auta.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Anna 79 3 miesiące temuocena: 81% 

   Czy Autor listu oraz pozostali "krytyczni" znają w realu "Osiedle Kazury"? Byli tu piechotą, mieli okazję przejść choćby kilka kroków? Czy tylko z mediów (art. posty, komentarze na fb.) nas "znają" i oceniają? A może z przejazdu tranzytem? Dacie się namówić na spacer "around Kazury"? Może zapoznanie się z sytuacją na miejscu, rozjaśni i wyjaśni, na czym polegają nasze problemy. Ew. wnioski, rady, oceny ex post mile widziane :-)

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 78 3 miesiące temuocena: 79% 

   To trochę jak z efektem Dunninga-Krugera. Jeśli poznacz czyjeś problemy, to jeszcze, nie daj Boże, zaczniesz po części rozumieć jego punkt widzenia. A tu już tylko krok do empatii. Lepiej jest zatem nie widzieć czyichś problemów, bo wtedy łatwiej o kategoryczną ocenę. Ja nie twierdzę, że w naszych, Kazuraków, działaniach nie ma nutki egoizmu. Ale bądźmy szczerzy - która grupa nie działa w ten sposób?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 11 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 77 3 miesiące temuocena: 37% 

   byłam tu nie raz. Pieszo, rowerem i samochodem - dojeżdżałam do dentysty, na szczeście przeniesli sie bo dziś miałabym "szlaban". Doskonale wiem, jak wyglada to osiedle. Oraz "przedpole", z upodobaniem podkreślane przez pewnego (przed)Pola. Czyli spory kawał tereny zagarnięty wyłącznie przez mieszkańców Kazury. A na takim "przedpolu" to, o rzut beretem, na Kabatach, jest metro i cała miejska infrastruktura. No ale kazurczycy nie mieliby gdzie wyprowadzac piesków.....i urządzać sobie "grylla" (też widziałam)...

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 7 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~janjan 76 3 miesiące temuocena: 81% 

   ~issaa , "spory kawał tereny zagarnięty wyłącznie przez mieszkańców Kazury" to po prostu nieprawda i hejtowanie. Dla roweru szlaban to nie problem wiem bo jeżdżę i jest spory ruch rowerowy. Wiele osób dojeżdża autami rano z innych części Ursynowa z psami na psi wybieg lub na spacer do parku mają do dyspozycji parking od kościoła lub od budowy. W weekendy są imprezy masowe jak wyścigi rowerów górskich ostatnio i biegi i ostatnio szlabany były podniesione aby goście imprezy mogli wykorzystać cały parking pod górką . Ci co kupowali też mieszkania specjalnie pod górą Koński Jar też twoim zdaniem "zagarniają teren"? Tam przecież szlabany są już od bardzo dawna ...

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 75 3 miesiące temuocena: 83% 

   To ja mam taki postulat: łączymy ciąg ulic Kabacka - Wilczy Dół i robimy dwupasmówkę od Gąsek po Auchan, z wjazdem na S2. Okrążamy i Kazury (czego chce większość kierowców z południa Ursynowa) i Kabaty jednocześnie. Co na to Kabaty?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Anna 74 3 miesiące temuocena: 67% 

   @issaa zewnętrze parkingi są ogólnodostępne. Także spokojnie mogłabyś zaparkować mimo szlabanów.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 73 2 miesiące temuocena: 25% 

   ~janjan, rożnica jest taka, że JA TU MIESZKAM, od 20 lat. Jezdżę zarówno samochodem, jak i rowerem, chadzam pieszo. I WIEM o czym pisze. Nie wyciagam tego z brudnego palucha.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 72 2 miesiące temuocena: 0% 

   Anna, akurat moj dentysta byl pod 6-tka, o ile dobrze pamietam. W kazdym razie z dala od kosciołkowego parkingu. Juz nie wspomne, że często korzystalam ze sklepu "gospodarczego", dzis odcietego szlabanem. Teraz nie bede tam jeździc, raczej...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 71 2 miesiące temuocena: 0% 

   ~Jaro, taki plan był juz na poczatku powstawania osiedla na Kabatach. Temu miał słuzyć zostawiony teren miedzy stacją metra a osiedlem. Tak, że wiesz....Kabaty są przystosowane od dawna na taki właśnie plan. Wymysl cos innego, bardziej spektakularnego i nieoczywistego (= kretyńskiego).

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Anna 70 2 miesiące temuocena: 67% 

   @issaa Kazury 6 to akurat budynek w 1 linii od Stryjeńskich, także postaraj się bardziej :-) Miejsce, gdzie nadal możesz spokojnie zaparkować auto, jest oddalone zaledwie 20-30 m od sklepu gospodarczego. Także taka mała prośba, weź się nie pogrążaj.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~max 69 2 miesiące temuocena: 100% 

   ~issaa. Pisze Pani "ja tu mieszkam". Czyżby? Gdyby Pani tu mieszkała wiedziałaby, że: 1."sklep gospodarczy" od jakiegoś czasu już nie działa niestety 2. jako mieszkanka miałaby Pani kartę do szlabanu, więc wjazd na osiedle nie byłby problemem.... Natomiast zauważyłem, że jest Pani częstą komentatorką HU i po wypowiedziach raczej kojarzę Panią jako mieszkankę właśnie Kabat...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kamola 68 3 miesiące temuocena: 44% 

   Zamiast przedłużenia Belgradzkiej dobry byłby tunel, albo estakada.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~janjan 67 3 miesiące temuocena: 87% 

   Jakby miał wypuścić ten prognozowny ruch 900 aut/h pod oknami osiedla kabaty to by sie dopiero tam krzyk podniósł i protesty :)

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 13 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 66 3 miesiące temuocena: 20% 

   ~janjan, akurat JEST! codzienny ruch z Konstancina i Powsina. No ale co moze o tym wiedzieć Kazurczyk, zza szlabanow, który ma miejska ulice Pileckiego wyłącznie dla siebie...

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 2 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~max 65 2 miesiące temuocena: 100% 

   `issa. A jednak sfrustrowana mieszkanka Kabat ;)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~TENiTAMTEN 64 3 miesiące temuocena: 70% 

   Projekt żłobka na Kazury to początek lat 80tych. W planach miał być dla pobliskiego osiedla ( kiedy było jeszcze "młode") i na ok 100 dzieci. W projekcie obecnym zwiększyli na 120-150dzieci, a teraz mowa jest na ok 180/200 docelowo ( włodarze stołeczni chce się wykazać liczbami w skali miasta) To co miało sens 35 lat temu, dziś nie przystaje do realiów obecnych. Żłobek usytuowany wewnątrz osiedla z bardzo ograniczonym dojazdem, jest uciążliwością dla mieszkańców i korzystających. Już większy sens by był dla przedszkola, gdzie dzieci mogą dojść do placówki. Żłobek tak duży ma sens przy głównych ciągach komunikacyjnych.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~janjan 63 3 miesiące temuocena: 86% 

   Za to w środku osiedla jest bezpiecznie jest jakby się dziecko urwało opiekunom z lub rodzicom spod opieki nie wpadnie od razu pod rozpędzony samochód. Odwoziłem dziecko do żłobka na Warchałowskiego całkiem niedawno tam też nie ma parkingu dla rodziców i także trzeba było daleko parkować i dalej drałować spacerkiem.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 19 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~margo 62 2 miesiące temuocena: 100% 

   35 lat temu żłobek przy Kazury ze swoją lokalizacją przewidziany był na 75 dzieci a nie 200...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~janjan 61 3 miesiące temuocena: 80% 

   Czy to nie ten sam czytelnik narzeka na Kazury który postulował że brakuje tylko 200m asfaltu pod kościołem żeby puścić oficjalnie obwodnice Belgradzką bis przez wewnętrzny spółdzielniany parking przed Kazurką ? Dziwicie się zorganizowali i zagrodzili tranzyt szlabanami ? Ale przynajmniej pieszo można przejść nie jak przez ogrodzone zamkniete osiedla na kabatach. Dziwicie się że nie są obojętni na kolejne zakusy , nie ma chyba innego kawałka terenu na Ursynowie na który wszyscy mają plany jak wykorzystać do własnego wygodniejszego dojazdu...

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~s 60 3 miesiące temuocena: 44% 

   to kłamstwo, że przedłuzenie Belgradzkiej prowadzi po terenie spółdzielni

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 12 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~janjan 59 3 miesiące temuocena: 76% 

   ~s sam sprawdź artykuł Halo z lutego "Połączyć Belgradzką z Pileckiego? Coraz więcej głosów "za" tam jest mapka wg ktorej autorka chcialaby zeby przedluzenie prowadziło przez zagrodziny ostatnio teren parkingu spółdzielni

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 16 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~s 58 3 miesiące temuocena: 61% 

   janjanie - autorka mapki nie narysowała prawdy, do sprawdzenia na mapach działek mapa.um.warszawa.pl ... możesz sobie sprawdzić , że wydzielone są działki pasa drogowego i nie naruszaja one istniejacych parkingów, co więcej wg mnie są to działki miejskie bez konieczności wykupu itd a na pewno nie jest to teren spółdzielni, zresztą cały teren spółdzielni do niedawna (a może jeszcze) nie jest własnością spółdzielni i powtórzę się - realizacja belgradzkiej-bis wpłynęłaby na zmianę rangi niebezpiecznej ul.Stryjeńskich, która przecina dzieciom osiedle w dostępie do szkoły, przychodni, kościoła itd

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 14 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~janjan 57 3 miesiące temuocena: 75% 

   ~s skoro wg raportu Belgadzka bis miałaby być tą najbardziej obciążoną ruchem ulicą Ursynowa to może łatwiej zrozumieć poirytowanie Kazury która z najspokojniejszej części stałaby się najbardziej ruchliwą i hałaśliwą? Stryjeńska zyskałaby spokój tylko w północnej części a znacznie zwiększyłby się w południowej gdzieś ten znacznie zwiększony ruch z obwodnicy przecież się wleje.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 21 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~prohibicja_a_więc_na_zdrowie 56 3 miesiące temuocena: 48% 

   Gratuluję, bardzo zgrabnie ujęty temat.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~RJG 55 3 miesiące temuocena: 73% 

   Bardzo dobrze, że mieszkańcy pilnują, aby przyjezdni nie demolowali im życia na osiedlu. Niestety, większość rodziców wychodzi teraz z założenia, że dziecko musi być podwiezione bezpośrednio pod drzwi szkoły czy przedszkola - gdyby mogli, to najchętniej zaparkowaliby w sali gimnastycznej. Wystarczy spojrzeć, co się dzieje na osiedlowych uliczkach choćby przy ul. Koncertowej, gdzie cały dzień przetacza się co najmniej kilkaset pojazdów (szkoła, przedszkole, korty tenisowe, basen, obiekty sportowe). Wszyscy oczywiście muszą zaparkować jak najbliżej celu swojej podróży. To absurdalne!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 37 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Riko 54 3 miesiące temuocena: 42% 

   Absurdalne to jest twoje podejście. Proponuję ci jeździć swoim samochodem tylko wokół swojego bloku...

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 10 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kulturka 53 3 miesiące temuocena: 70% 

   Kabaret- jest metro, komunikacja publiczna,veturilo- nie trzeba wszędzie samochodem

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Buła 52 3 miesiące temuocena: 50% 

   Ale jak lubisz to możesz sobie jeździć z metra Kabaty do Metra Młociny i z powrotem. Niektórzy jedzą do pracy i szkoły, chcieliby dojechać na czas i w czasie krótszym niż 1,5h. Nie wiem czy dasz radę ogarnąć. Może lepiej się nie już kłopocz i jeździj sobie spokojnie tym metrem w tę i nazad.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 7 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nie mogę się doczekać 51 3 miesiące temuocena: 68% 

   Bule to masz w buzi i śmieje się z takich jak ty którzy stają w korku przed obwodnica bo nie chce wam się przesiąść z metra do wygodnego tramwaju - stój sobie dalej i biadol na forum i cieszą mnie powstające swiatla na Ken bo tacy jak ty nigdy nie przepuszczają pieszych teraz się to skończy

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 13 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~oliwa 50 3 miesiące temuocena: 65% 

   Ten cały tekst to taki kabaret?? Panu się nudziło wieczorową porą ? Meczu nie było, koledzy nie przyszli to może by komuś " dowalić". Mieszkańcy Kazury są super,! Czują się współgospodarzami swojego osiedla. Reagują, są aktywni. To nie Oni wymyślili POW - 8 m od budynków mieszkalnych.To ta grupka zainteresowała się pominięciem zainstalowania filtrów przy POW.Czy trzeba się godzić na brak przygotowania dogodnych rozwiązań drogowych podczas budowy P O W?? Żłobek? On był zaplanowany razem z budową całego osiedla i nikt nie jest mu przeciwny. Ale w tamtym czasie nikt nie podwoził dzieci "pod drzwi," i tam nie ma miejsca na parkowanie i zawrotki. Jest nowa inwestycja i należy uwzględnić od początku jej istnienia bezpieczeństwo dla wszystkich żytkowników, również mieszkańcom i ich dzieciom-a nie rozkładać ręce,że "nic się nie da zrobić,,.Panie autorze- można też wsadzić kij w mrowisko i niech sobie ludzie poskaczą do oczu,będzie co czytać.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 42 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 49 3 miesiące temuocena: 50% 

   No mieszkańcy Kazury są tak super, że wszystko jest ok byle nie koło nich. Nie maja za to absolutnie żadnego problemu, żeby wywalić coś gdzieś między inne bloki komuś innemu pod okna. I tak od zawsze. Dlatego bez urazy ale mieszkańcami Kazur gardzę, bo to takie typowe wsiowe cebulactwo.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 24 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 48 3 miesiące temuocena: 71% 

   A ja Tobą nie gardzę. Nie zgadzam się z niektórymi Twoimi opiniami, co jednocześnie nie wywołuje we mnie uczucia pogardy. Dopóki możemy dyskutować i się nie obrażać nawzajem, jest OK. Wiele grup tu na forum broni swoich interesów. Dajmy sobie nawzajem takie prawo. Bez obrażania. Kabaty chcą wygodnego eksterytorialnego samochodowego teleportu do Centrum. Tego samego odmawiają "słojom". Być może my Kazuraki też mamy swoje za uszami. Ale jeśli zaczynamy wypowiedzi od dowalania sobie, to bądźmy poważni - za chwilę nikt sensowny tu niedługo nie zajrzy, jak pod niusy na onecie. No chyba, że lubi taplać się w błocie... Pozdrawiam!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 20 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Mariu 47 3 miesiące temuocena: 59% 

   Panie Marcin ale bzdury pan pisze. "Kazury są tak super, że wszystko jest ok byle nie koło nich." JEST DOKLADNIE ODWROTNIE. Moze zderzenie z faktami ? prosze... POW - to NASZE osiedle jest poblokowane aby INNI w przyszlosci mieli wygodniej. Filtry na POW - to MY drzemy sie aby je montowac - skorzystaja WSZYSCY. z tranzytu korzystali WSZYSCY - kosztem NASZEGO bezpieczenstwa - ciagi piesze nie sa ULICAMI a ruch byl bardzo duzy. Blokada Belgradzkiej Bis - WSZYSCY o tym zadecydowali (konsultacje spoleczne nt rewitalizacji gorki) aby WSZYSCY mogli z niej korzystac ( pare imprez biegowych, pare imprez rowerowych, modelarstwo RC, świetny punkt widokowy sciagajacy ludzi z CALEJ okolicy, wybieg dla psiarzy a nawet i ognisko - MOGA KORZYSTAC WSZYSCY - gdybysmy byli egoistami woleli bysmy miec Kazurke dla siebie bo ruch na osiedlu bylby mniejszy. Zlobek tez jest dla WSZYSTKICH a nie tylko dla kazurowiczow. wiec z calym szacunkiem ale niech pan przestanie pieprz*ć głupoty i sie troche ogarnie.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 19 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~YzuraK 46 3 miesiące temuocena: 71% 

   Jaro, ale jaki teleport do centrum? To nie chodzi o teleport do centrum tylko do obwodnicy.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 12 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 45 3 miesiące temuocena: 73% 

   YzuraK, czyli przeniesiemy korek ze Stryjeńskich na okolice skrzyżowania przy Straży. Obecnie całe osiedle (i przybysze, o czym pisze Mariu) ma bezpośredni dostęp do Kazurki i okolic i dalej do Lasu. To niewątpliwy atut. Ulica odcinałaby ten dostęp. i znacznie pogarszała warunki zwłaszcza dla sąsiadujących z nią bloków. Wobec tego chyba nie ma się co dziwić, że ludzie protestują. Nie wzruszają mnie argumenty, że to miasto i jak chcesz spokoju, to wynieś się na wieś. Są obszary miasta bardziej "miejskie" i takie spokojniejsze, właśnie jak sąsiedztwo Kazurki. Z reguły jest tak, że jak coś zabieramy, to dajemy coś w zamian. Tu nie widzę takiego dealu.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 44 3 miesiące temuocena: 88% 

   Moim zdaniem rozsądnym wyjściem byłoby poczekanie do oddania POW (i tak żadna nowa inwestycja nie powstanie wcześniej) i analiza ruchu po jej oddaniu. To pokaże, jak rozkładają się "korki" i może pomóc w dobrych decyzjach co do ewentualnej budowy nowych dróg. Poza tym, chcesz zwiększyć strumienie samochodów wlewających się ul. Korbońskiego? Zachęćmy ich raczej do korzystania z budującego się węzła "Przyczółkowa", a nie zapraszajmy na Ursynów ekspresowymi połączeniami z POW. Tak, zdaję sobie sprawę, że to raczej nieco przewrotna argumentacja.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~YzuraK 43 3 miesiące temuocena: 33% 

   To jest odkladanie decyzji na wieczne nigdy, takie nasze 'jakos to bedzie'. Przez taki brak myslenia ludzie stoja teraz na 500 metrach Stryjenskich w niedzielne południe 20 minut. Na tym to ma polegać? Po wybudowaniu Welwetowej spadnie obciazenie stryjenskich, bo ruch tu sie rozłoży, a Stryjenskich chocby jezdzi komunikacja miejska. Prognozy ruchu po budowie POW pokazuja obciazenie 1500 aut/h w tym rejonie (łacznie dla welwetowej i stryjeńskich). To jest o wiele wiecej niz na KEN. Zwezona do jednego pasa na wysokosci Kazury i to jeszcze ze światłami ulica Stryjeńskich takiego ruchu fizycznie nie da rady obsłużyć.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 2 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 42 3 miesiące temuocena: 100% 

   Welwetowa tego moim zdaniem nie rozwiąże. Przeniesie korek w inny rejon. Nieco wyżej podałem inne rozwiązanie (łączymy ciąg ulic Kabacka - Wilczy Dół i robimy dwupasmówkę od Gąsek po Auchan, z wjazdem na S2. Okrążamy i Kazury i Kabaty jednocześnie). To może tak?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~NIe dla Tranzytu! 41 3 miesiące temuocena: 73% 

   Krótko i na temat. To bezmyślne i krótkowzroczne powtarzane lobbystów zabudowy osiedlami przedpola lasu. Belgradzka bis to przewidywane duże OGÓLNE zwiększenie tranzytu przez Ursynów i potwierdza to burmistrz mówiąc o raportach Gddkia. Przecież ten ruch nawet jeżeli ominie na tym kawałku Kazury to i tak wleje się w południowy Ursynów - Stryjeńskich, Wąwozową do Korbońskiego dalej na Konstancin!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 38 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Yzurak 40 3 miesiące temuocena: 55% 

   Cos w tym jest. Najpierw kilkanascie lat temu przewężono Stryjenskich na wysokosci kazury, potem w tym miejscu walneli światła. Blokuja budowe Welwetowej (czyli przedluzenie belgradzkiej), przewidzianej w tym miejscu od momentu powstania ursynowa!! . Przeszkadzal im osrodek dla niepelnosprawnych. A Stryjenskich to glowna ulica Ursynowa, ma wyższą klase drogową od KEN. I to Stryjenskich wali caly ruch z kabat, natolina do obwodnicy - zwlaszcza, ze z KEN i Rosoła nie mozna skrecac w lewo w Płaskowickiej. Burmistrz byl tez najmadrzejszy - otwierajac wlot na ursynów z konstancina i powsina. Teraz jeszcze jakis idiota, bo inaczej nie da sie nazwac, zmienil ponoc ustawienia swiatel na stryjeńskich/płaskowickiej. I korek o 10.00 do Belgradzkiej. No brawo wy.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~janjan 39 3 miesiące temuocena: 67% 

   Park pod Kazurką zamiast Welwetowej nie jakieś blokowanie mieszkańców Kazury a efekt konsultacji społecznych zagospodarowania tego terenu przeprowadzonych na CAŁYM URSYNOWIE!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 31 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 38 3 miesiące temuocena: 58% 

   Co znaczy ONI ONI ONI......????????? Przestań uogólniać. Mieszkam na Kazury i nie protestuję przeciwko żłobkowi ,oraz POW. Dlatego nie życzę sobie twoich marnych wpisów na temat m.in.mojej osoby. Swoją drogą trzeba być idiotą,żeby nie zrozumieć ludzi,którzy nie chcą dodatkowych obcych samochodów w strefie zamieszkania między blokami. Takim ,jak ty strasznie ciężko jest przejść kilkanaście metrów do żłobka od parkingu przy Stryjeńskich.Musi się pchać w osiedle,żeby rozjeżdżać NASZE dzieci.Najlepiej usprawiedliwiać swoje lenistwo stwierdzeniem,że to jest miasto. To tacy,jak ty próbują prawie wjechać do lasu Kabackiego od strony ul Moczydłowskiej,bo nie może przejść na spacer kilkuset metrów. Najchętniej byś pewnie podjechał samochodem przez las na samą polanę biwakową i do Powsina. Lenie i chamy myślący tylko o własnych du...ch.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~janjan 37 3 miesiące temuocena: 61% 

   Kazury to ustani etap otwartego Ursynowa, potem były już w modzie tylko zamknięte i ogrodzone osiedla.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 17 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Annabel 36 3 miesiące temuocena: 47% 

   Leniwa chamko z Kazury!(odpowiadam pięknym za nadobne!) Następnym razem, kiedy spotkam kazurowy samochód na rondzie pod szkołą 340 (a znam dzieci chodzące tam, bo moje własne się w niej uczą, wiem, gdzie kto mieszka!), to daję słowo, że użyję zardzewiałego gwoździa do lakieru lub opony!!! Bardzo wygodnie wymagać od innych targania dzieci do żłobka na rękach, a samemu podwozić swoją leniwą d...ę pod drzwi szkoły i przedszkola!!!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 16 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~max 35 3 miesiące temuocena: 48% 

   Lekarstwem na bolączki mieszkańców Kazury jest połączenie ul. Belgradzkiej z ul. Pileckiego dokoła górki kazurki.max

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 34 3 miesiące temuocena: 55% 

   Ręce precz od lasu i jego przedpola. Może jeszcze zrobić ci parking zamiast lasu. Przesiądźcie się tak,jak ja w dobrze rozwiniętą komunikację miejską ,albo stójcie w korkach

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 31 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Yzurak 33 3 miesiące temuocena: 67% 

   Co ty k.. wa ciagle z tym lasem kabackim?? Dyskutujesz z wlasnymi tezami? Komunikacja miejska tez stoi w korkach. A stryjenskich ludzie autami jada glownie do plaskowickiej i piaseczna lub obwodnicy. Na 10 aut, jeden, dwa skrecaja z plaskowickiej w pileckiego, reszta wali w strone auchan. Nie kazdy odbija karte w fabryce w centrum o 8.00 i 16.00.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 22 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 32 3 miesiące temuocena: 57% 

   @~pol skończ już te brednie o dobrze rozwiniętej komunikacji miejskiej, bo takiej w Warszawie nie ma i prędko nie będzie.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 17 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowiak 31 3 miesiące temuocena: 53% 

   Połączenie Belgradzkiej z Pileckiego już dawno powinno być wykonane. Postawienie szlabanów na Osiedlu Kazury daje zielone światło dla uruchomienia tej inwestycji. Ich teren na osiedlu, chcą mieć spokój pod oknami - ich prawo. Ale Panie Burmistrzu, proszę teraz brać się do roboty i przygotowywać w trybie pilnym w/w łącznik.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 21 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Mariu 30 3 miesiące temuocena: 63% 

   zgoda na budowe belgradzkiej bis - zniszczyla by to miejsce jako NAJLEPSZY PUNKT REKREACYJNY NA URS. Pare imprez biegowych, pare imprez rowerowych, sanki dla dzieci, imprezy modelarzy RC, świetny punkt widokowy, wybieg dla psów a nawet i ognisko. Wszystko to chcecie skasowac w imie tego abyscie jechali pare minut szybciej - choc przy strazy byscie znowu stali w korku. zobaczcie ile grup spolecznych by ucierpialo byle tylko samochodziarze byli zadowoleni. zobaczcie ilu dzieciakow z tego korzysta. Macie lepsze miejsce na ursynowie ? warto waszym zdaniem ?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 24 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Yzurak 29 3 miesiące temuocena: 56% 

   Przeciez park dalej bedzie. Co ma Welwetowa do tego, pas pod ulice nie jest parkiem. Za chwile zreszta bedzie park wzdluz plaskowickiej, jak sie burmistrz i zarzad zieleni do roboty w koncu wezma. A Stryjenskich to glowna droga dojazdowa do obwodnicy, ma wyzsza klase drogowa od KEN nie bez powodu, tak ten rejon Ursynowa zostal zaprojektowany. Wiec albo Welwetowa, albo poszerzenie Stryjenskich do dwoch pasów po wybudowaniu POW, inaczej ta ulica zawsze bedzie zapchana.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 14 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~janjan 28 3 miesiące temuocena: 64% 

   ~Yzurak , zastanów się jaki sens ma park spacery czy wypoczynek w bezpośrednim sąsiedztwie tranzytowej trasy szybkiego ruchu jakim miałaby być Welwetowa ? Następna "strefa relaksu" na paletach ... W interesie wszystkich jest mała przepustowość aby cały tranzyt przeniósł się do POW.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 16 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Yzurak 27 3 miesiące temuocena: 38% 

   `Zeby tranzyt przeniosl sie do POW`. Ale ja chce jezdzic POW, tylko chyba najpierw musze do POW dojechac. Czyli ktoredy mam dojechac?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 5 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~janjan 26 3 miesiące temuocena: 83% 

   ~~Yzurak - Jak tranzyt przez Ursynów Konstancin-Puławska-Piaseczno przeniesie sie do POW zostawią ci dużo miejsca żeby dojechać, zobaczysz.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Yzurak 25 3 miesiące temuocena: 0% 

   Gowno mnie obchodzi konstancin. Niech jezdza przez wilanow. Alternatywa jest taka, ze zamiast stryjenskich do plaskowickiej, bede krążył przez środek Ursynowa. Tak jak robie teraz - belgradzka, ken, gandhi, pileckiego, roentgena i dopiero jestem na płaskowickiej. Zamiast 500 metrow stryjenskich pokrąże kilka kilometrów po dzielnicy. Pewien jestes, ze na tym to ma polegac, zeby wtlaczac ruch w dzielnicę?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 24 3 miesiące temuocena: 80% 

   ~Marcin metro co 3 minuty to nie jest dobrze rozwinięta komunikacja?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dorotka 23 3 miesiące temuocena: 47% 

   Brawo! Wreszcie zaczyna się o tym głośno mówić. Społeczność enklawy Kazury, wiecznie narzekająca, bojkotująca i roszczeniowa jest nie do zniesienia! To im zawdzięczamy kompletny paraliż komunikacyjny tego rejonu, ponieważ nie dopuścili do przedłużenia ulicy Belgradzkiej, co było w planach od samego początku, zanim jeszcze osiedle Kazury powstało! Teraz, przy budowie POW, brak tej ulicy jest katastrofalny! To z tego powodu zdesperowani kierowcy rozjeżdżają teren zielony pod Lasem Kabackim, o czym również pisaliście. Teraz histeria z powodu żłobka, jakby to była jedyna placówka oświatowa wewnątrz osiedla! Na Ursynowie to norma - szkoły i przedszkola są zlokalizowane między blokami! Mieszkańcy Kazury sami ochoczo dowożą swoje dzieci pod drzwi szkoły na Małcużyńskiego (to jest ich szkoła rejonowa), nie przejmując się ani trochę tym, że jeżdża innym pod oknami i zatruwają powietrze w "sadku" - jedynym większym terenie zielonym w okolicy! Dosyć terroru tej natrętnej, roszczeniowej grupy!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 36 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 22 3 miesiące temuocena: 59% 

   Nie do zniesienia jest twoje samolubstwo i cwaniactwo. Buraki muszące podjechać samochodem pod same drzwi.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 26 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Oliwa 21 3 miesiące temuocena: 54% 

   Dorotko nie wiesz o czym piszesz - kobieto!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 19 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 20 3 miesiące temuocena: 67% 

   Czekaj, jak by tu jeszcze Kazurakom przypisać winę za opóźnienia wyprowadzki bazaru albo za kiepskie zimy bez śniegu??

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 20 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Autochton 19 3 miesiące temuocena: 52% 

   Odpowiedzialne za paraliż komunikacyjny są wyłącznie władze dzielnicy. Dopuściły do zamknięcia większości ulic przecinających POW, nie budując wcześniej jedynego możliwego łącznika Belgradzkiej - Pileckiego. Skoro nie zmieniły się w efekcie ostatnich wyborów to znaczy że problem utrudnień komunikacyjnych na Ursynowie w zw. z budową POW jest nieistotny.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 13 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~janjan 18 3 miesiące temuocena: 57% 

   ~Autochton" - "(...) nie budując wcześniej jedynego możliwego łącznika Belgradzkiej - Pileckiego" - powtarzasz bzdety w kolejnych wątkach - przecież "jedyny możliwego łącznik" wychodzi przez wjazd zaplecza budowy POW gdzie w godzinach szczytu masz kolejkę ciężkiego sprzętu budowlanego, od strony parkingu Pileckiego i tak kończy się niebieską tabliczka Park . Ani nie był zatem "jedyny" ani "możliwy"!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 12 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Yzurak 17 3 miesiące temuocena: 59% 

   Ale jak mieszkańcy kazury maja teraz na wyłącznosc poludniowa czesc pileckiego plus gigantyczny wyasfaltowany parking pod prawie sam las kabacki, to juz jest cacy, nie? Tu juz nie przeszkadza, ze przedpola wyasfaltowane.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 13 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~janjan 16 3 miesiące temuocena: 58% 

   ~Yzurak Jak byś się tam kiedyś wybrał kiedyś do parku to sprawdź kto tam parkuje na parkingu (powstał po likwidacji parkingów na budowie POW) - on jest dla przyjezdnych i dla zamkniętego osiedla PAX - który miał obowiązek wybudować parking wielopoziomowy i się nie wywiązał :(

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 11 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 15 3 miesiące temuocena: 89% 

   Argument z parkingiem przy Astaldi całkowicie chybiony. Proszę dokładnie i uczciwie przeanalizować sobie, jakiej jest rzeczywiście wielkości i jaka jest dokładnie geneza jego powstania. Powstał jako ekwiwalent za coś znacznie większego.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Yzurak 14 3 miesiące temuocena: 20% 

   Chybiony argument? To wyobraz sobie budowe takiego parkingu w jakimkolwiek innym miejscu ursynowa, co by sie działo. A tu wyasfaltowano kawal terenu pod samym lasem. I cisza, tu juz krzykaczom nie przeszkadza asfaltowanie przedpola lasu. Ja tez nie protestowalem, dla mnie ten parking jest ok. Ale prosze nie zgrywac teraz snobów. Powstal jako ekwiwalent? Moglbym powiedziec to co mieszkancy innych miejsv Ursynowa slysza w kółko "kup sobie swoje miejsce parkingowe albo sprzedaj auto jak cie nie stać". No i oczywiscie moje ulubione "przesiądź sie do bardzo dobrze rozwinietej komunikacji miejskiej". :D

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 1 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 13 3 miesiące temuocena: 100% 

   Mi osobiście ten parking zwisa kalafiorem. Mogą go zaorać. Tylko co na to przyjezdni, którzy z niego korzystają? Podejrzewam, że zniknie on razem z zapleczem budowy. Pożyjemy...

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Anna 12 3 miesiące temuocena: 50% 

   @YzuraK wiesz o tym, że stare osiedla na Ursynowie, Natolinie, Wyżynach posiadały piękne projekty architektoniczne. Zdajesz sobie z tego sprawę? Otóż dla Osiedla Kazury, zgodnie z tym projektem, wybudowany został (za pieniążki spółdzielców), duuuuży parking. Regularnie parkowało tam około 500 samochodów. I otóż ten własnie parking, został zlikwidowany z powodu budowy POW. Stąd też marny, tymczasowy (okres budowy POW) "ekwiwalent" o który dopytujesz.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~s 11 2 miesiące temuocena: 0% 

   a jakie ładne miasta projektowano w średniowieczu, i żadnych parkingów dla 500 aut na nieswoim terenie nie budowano

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Anna 10 2 miesiące temu

   @s problemy z pamięcią? W czasie budowy Ursynowa, caaaała ziemia była nasza! Taki detal niedawnej przeszłości ;-)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~s 9 2 miesiące temuocena: 100% 

   i samochody tez były nasze bo prywatnych właściwie nie było - pamiętam

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 8 2 miesiące temuocena: 50% 

   ~Jaro, a jesli już to "MNIE osobiście ten parking zwisa kalafiorem" a nie "MI"....żesz...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~asd 7 3 miesiące temuocena: 63% 

   W końcu głos rozsądku w ciągłym narzekaniu. Na Kabatach mamy takich samych narzekaczy. Nie pasował brak zawrotki na skrzyżowaniu Relaksowa/Wąwozowa, to teraz zawrotka jest, ale nie ma strzałki do warunkowego skrętu (jedno wyklucza drugie). Teraz z kolei przeszkadza brak strzałki, bo samochody stoją w korku i smrodzą w okna. Podobnie z TESCO - blaszak zły bo brzydki, galeria zła bo duży ruch przyjezdnych itd. To dostaną kolejne bloki i problem z parkowaniem.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkanka 6 3 miesiące temuocena: 77% 

   Budowa szkoły, przedszkola czy żłobka nie musi i nie powinna oznaczać wprowadzania ruchu samochodowego pod same drzwi placówki. Nie dotyczy to tylko Kazury, ale każdego innego miejsca.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~oliwa 5 3 miesiące temuocena: 80% 

   Mieszkanko popieram Cię.To że pod innymi przedszkolami, szkołami i żłobkami jest rozjechana zieleń i chodniki przez auta, świadczy o tym, że na Kazury będzie tak samo , tylko bardziej niebezpiecznie.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 20 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Annabel 4 3 miesiące temuocena: 65% 

   To właśnie mieszkańcy Kazury rozjeżdżają otoczenie szkoły 340! Dzieci z enklawy Małcużyńskiego, Małej Łąki, Żabińskiego chodzą do szkoły piechotą! Dobrze jest widzieć źdźbło w cudzym oku, a nie zauważać belki we własnym! Najczystse prawo Małego!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 13 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nie mogę się doczekać 3 3 miesiące temuocena: 82% 

   Dokładnie- kilka metry jednej dziuni z drugiej z suwa nie chce się przejść z bombelkiem

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 2 3 miesiące temuocena: 50% 

   ~Annabel pier....lisz głupoty chamko z SP340. Rozjeżdżają trawniki przyjezdni z zielonego Ursynowa i Józefosławia. Wystarczy zobaczyć co się dzieje przez cały tydzień pod NOK na Belgradzkiej - suvy na piaseczyńskich numerach parkujące na trawnikach, chodniku i podjeździe dla wózków.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ZgodnyZZasadami 1 3 miesiące temuocena: 82% 

   Fascynujące, że w Polsce każdy zakłada, że wszyscy zachowują się jak łobuz,y a przyzwoitego zachowania oczekują tylko od innych. Proszę sobie wyobrazić, że są ludzie żyjący zgodnie ze standardami, których respektowania oczekują od wszystkich. Nie parkuję w miejscach niedozwolonych i korzystam z danych przez naturę nóg gdy muszę dokądś dojść, nie jeżdżę jak pirat, segreguję śmieci, nie używam niepotrzebnie plastikowych toreb, płacę podatki, zawsze sprzątam po psie, wpuszczam włączających się do ruchu na drodze itd. Mieszkam w innej części Ursynowa, ale świetnie ludzi z Kazury rozumiem - nikt bez protestu nie zaakceptuje zawłaszczenia swojej okolicy przez innych. Trzeba dążyć do kompromisu, gdy jest możliwy, ale też protestu wobec zmiany nie należy zawsze traktować jak złośliwości.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 36 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3121 sekundy
  REKLAMAA2-PrzedszkoleEDULICA-25-02----25-03-2020