REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (MW)

  REKLAMA

  Śpiew, skandowanie, uroczysty przemarsz ulicami Ursynowa i drzewa ozdobione papierowymi „mandarynkami” – tak Szkoła Podstawowa nr 330 im. Nauczycieli Tajnego Nauczania przy ul. Mandarynki 1 uczciła swoje 30-lecie. W święcie szkoły wzięło udział liczne grono sympatyków 330-tki: uczniowie placówki i ich rodzice, obecni i byli pracownicy, absolwenci szkoły oraz przedstawiciele władz gminy Ursynów. Było gwarno, radośnie i rodzinnie. 

  „SP trzy trzy zero dziś ma jubileusz!”, „Lat trzydzieści nam stuknęło, dziś świętuje trzy trzy zero” – takie hasła, śpiewane przez liczną grupę młodzieży i dorosłych na melodie znanych muzycznych przebojów, można było usłyszeć dziś przed południem na ulicach Natolina. To społeczność ursynowskiej „Mandarynki” świętowała 30-lecie istnienia szkoły. Pomarańczowy korowód złożony z uczniów, nauczycieli i rodziców tej placówki przeszedł przed południem wzdłuż ulic Rosoła, Belgradzkiej, Lanciego i Migdałowej, przypominając mieszkańcom dzielnicy o istnieniu szkoły i zachęcając do wspólnego świętowania jej jubileuszu.

  Trochę historii

  Szkoła Podstawowa przy ulicy Mandarynki 1 rozpoczęła działalność 1 września 1987 roku, w czasie bardzo intensywnej rozbudowy Ursynowa. W budowie szkoły brali czynny udział żołnierze z warszawskich jednostek wojskowych, okoliczni mieszkańcy, a nawet przyszli nauczyciele. Kierowanie placówką rozpoczęła dyrektor Elżbieta Krusiewicz oraz wicedyrektorzy Iwona Poznańska i Jacek Sierant, a w pierwszym roku naukę pobierało w niej 1396 uczniów w 35 oddziałach.

  Imię Nauczycieli Tajnego Nauczania szkoła otrzymała 21 października 1989 roku. Sztandar placówki ufundowali rodzice, a jego awers zaprojektowała i własnoręcznie wyhaftowała ówczesna nauczycielka plastyki – Mariola Kidawska. Podczas uroczystości nadania imienia szkole przedstawiciele władz dzielnicy odsłonili również na jej terenie pomnik poświęcony patronom, a placówka wpisała w swoje działania systematyczną współpracę z żyjącymi nauczycielami TON. Do stałej tradycji wszedł rokroczny udział patronów w uroczystościach z okazji inauguracji roku szkolnego i w spotkaniach z okazji Dnia Edukacji Narodowej przy centralnym Pomniku TON na ul. Browarnej. 

  Od początku swojego istnienia szkoła przy ul. Mandarynki 1 borykała się z dużą ilością uczniów i koniecznością organizacji pracy dwuzmianowej. Nie przeszkadzało to jednak placówce i jej uczniom w odnoszeniu wielu sukcesów, zarówno w dziedzinie nauki, jaki i sportu. Szkoła Podstawowa nr 330 może pochwalić się laureatami olimpiad i konkursów przedmiotowych oraz stypendystami i medalistami w różnych dyscyplinach sportu. W gronie jej absolwentów znaleźć można lekarzy, prawników, biznesmenów, dziennikarzy oraz aktorów. 

  Uroczystość 30-lecia

  Sobotnie świętowanie 30-lecia Szkoła Podstawowa nr 330 rozpoczęła od uroczystego złożenia kwiatów pod pomnikiem Nauczycieli Tajnego Nauczania oraz przemówień obecnej dyrektor placówki, Joanny Skopińskiej oraz radnej Ursynowa, Teresy Jurczyńskiej-Owczarek.

  - Trzydzieści lat minęło, ale trzymamy się nieźle – zapewniała dyrektor szkoły, a przedstawicielka władz dzielnicy życzyła wszystkim mieszkańcom, aby „…takie fajne szkoły, jak ta „pomarańczowa” Mandarynka zdarzały się często w ciągu kolejnych trzydziestu lat".

  Do udziału w uroczystym otwarciu święta zaproszeni zostali także przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz dyrekcja i uczniowie Szkoły Podstawowej w Antoniowie, placówki z Podkarpacia, z którą związana była Maria Grabowska, jedna z nauczycielek TON. Po uroczystych przemówieniach wszyscy zgromadzeni wraz z zaproszonymi gośćmi wzięli udział w paradzie ulicami Ursynowa. 

  Na sympatyków SP 330 czekało dziś też wiele innych atrakcji, w tym uroczyste zakopanie kapsuły czasu. W umieszczeniu pod ziemią pudełka z listami obecnych uczniów szkoły do ich kolegów z przyszłości wziął udział burmistrz Ursynowa, Robert Kempa. 

  Goście mogli także m.in. obejrzeć pirackie przedstawienie przygotowane przez uczniów, wziąć udział w ułożeniu logo szkoły z kolorowych kwiatów oraz spróbować pyszności przygotowanych przez wszystkie klasy 330-tki. Na jubileuszu nie zabrakło również urodzinowego tortu. 

  Sobotnia uroczystość zakończyła całoroczne obchody 30-lecia Szkoły Podstawowej nr 330 im. Nauczycieli Tajnego Nauczania na Ursynowie. W ciągu roku szkolnego w placówce podjęto wiele działań upamiętniających jubileusz m.in. opracowana i wydana została monografia nt. szkoły, przeprowadzono wiele tematycznych konkursów, wycieczek i spotkań oraz stworzone zostało Muzeum Wspomnień Fotograficznych. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 16

  • 11
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~tradycja 2 7 miesięcy temu

   Gratulujemy, wspaniałe święto. Powodzenia. Pomarańczowych humorów, pomarańczowego nieba, pomarańczowych dzieci, pomarańczowych sukcesów.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hbk 1 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Pragnę przypomnieć, że w w 2000 r. SP 330 miała być zlikwidowana, miała powstać szkoła ogólnokształcąca, a dzieci ez SP 330 rozdzielone do szkół na Kopcińskiego i Lokajskiego. Tak wymyślili burmistrz Faliński i p. Polarczyk ( wtedy szefowa oświaty na Ursynowie, obecnie radna PO). Skuteczny i wściekły protest rodziców, w którym uczestniczyłem, spowodował, że SP 330 wciąż istnieje i może świętować swoje 30-lecie.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2596 sekundy
  REKLAMA