REKLAMAA1 TEFAL 18.03.2021 - 17.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 kwietnia 2021, 12:13 komentarzy 6

  (SK)

  Marnej jakości sprzęt sprzedał jako wysokiej klasy i za grube pieniądze. Mało brakowało, a oszustwo uszłoby mu na sucho. Mundurowi z Ursynowa zatrzymali 55-letniego obywatela Włoch.

  Sezon na remonty mieszkań trwa w najlepsze. Dlatego też wiele osób poszukuje elektronarzędzi w dobrej cenie. Na "prawdziwą okazję" natrafił mieszkaniec Ursynowa. Wybierając się do sklepu budowlanego przy Puławskiej, spotkał 55-letniego obcokrajowca. Ten sprzedał mu komplet markowych elektronarzędzi w okazyjnej cenie 2600 złotych.

  - Mówił, że jest Włochem, który wykonywał na terenie Polski zleconą pracę i pozostały mu narzędzia, które chce sprzedać przed wyjazdem. Dlatego cena jest tak atrakcyjna. Do narzędzi dołączył certyfikaty potwierdzające ich markę i oryginalność – relacjonuje podkom. Robert Koniuszy z mokotowskiej komendy policji.

  Jedną nogą w samolocie

  Wystarczyło podpiąć nowy sprzęt do prądu, by okazało się, że ta prawdziwa okazja to zwykłe oszustwo. Narzędzia nie działały tak, jak powinny, a certyfikaty były fałszywe. Oszukany ursynowianin od razu powiadomił policję. Mundurowi szybko ustalili, kim był oszust. Jednak aby go złapać, musieli się spieszyć.

  - Podejrzany miał zamiar opuścić terytorium RP. Funkcjonariusze ustalili dokładną datę i miejsce planowanej przez niego podróży i pojechali na lotnisko w Modlinie. Tam weszli w kontakt z funkcjonariuszami Straży Granicznej, którzy umożliwili im dotarcie do strefy odlotów – mówi podkom. Koniuszy.

  W momencie gdy policjanci dotarli do podejrzanego, ten miał już wchodzić do samolotu. Jednak zamiast powrotu do domu, 55-letniego Włocha czekała podróż do policyjnego aresztu. Po drodze przyznał się do przestępstwa. Narzędzia, które sprzedał jako markowe, miał kupić pod Stadionem Narodowym. Następnie doczepił do nich naklejki z logo producenta marki premium i podrobił certyfikaty. Za oszustwo grozi mu 8 lat więzienia.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 14

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 5
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~W(BJS) 6 miesiąc temuocena: 100% 

   Numer stary ja świat . Mnie kiedyś taki " Włoch " chciał sprzedać pod domem super aparat fotograficzny :-)

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Antyklerykal 5 miesiąc temuocena: 100% 

   Ale jakim trzeba być kretynem żeby wchodzić w gadke z typkami na parkingu pod marketem, że niby cos chca sprzedać wycieraczki perfumki czy inne takie? Ja to gonie bez gadki żadnej przecież wiadomo, że to lipa jest.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~erazm 4 miesiąc temuocena: 100% 

   To oszustwo jest dość znane. Natomiast tuz przed początkiem pandemii Niemcy zorganizowali wystawę swojego sprzętu i... podróbek. Obok siebie leżały urządzenia i ich opakowania: oryginalne + podrobione. Nie do odróżnienia.. Zebrali tego kilkaset modeli. Bylo wszystko: sprzęt budowlany, pilarki, wiertarki, nowe technologie, itd.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tadeusz 3 miesiąc temuocena: 100% 

   Włoch nie kupił narzędzi pod Stadionem Narodowym. Na parkingu przy OBI różni menele regularnie usiłują sprzedawać takie narzędzia, więc mają jakieś stałe źródło zaopatrzenia. Dobrze byłoby, aby policjanci w cywilu codziennie przeszli się pieszo po tym parkingu, a nie czekali, aż ktoś zostanie oszukany.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 2 miesiąc temuocena: 75% 

   Tak się kończy zachłanność naiwnego Polaka. A tyle się o tym trąbi. Tak jak o wnuczkach ,policjantach itp. Niedorozwoje

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tadeusz 1 miesiąc temuocena: 86% 

   Nie masz racji. Mieszkamy w Polsce i każdy ma prawo kupić cokolwiek gdzie chce. Od prewencji jest Policja. Kiedy widziałeś policjanta na tym największym na Ursynowie parkingu przy dwóch największych ursynowskich sklepach? No właśnie...

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3693 sekundy
  REKLAMAA2 Kaar-Med 01.04.2021 - 30-06-2021