REKLAMAA1-TrzejMuszkieterowie(12)-od-07-02-2018-do-08-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Ogłoszenia ostrzegające mieszkańców

  Ogłoszenia ostrzegające mieszkańców (SK)

  REKLAMA

  Na Dembowskiego ktoś truje zwierzęta - alarmują mieszkańcy. W ciągu ostatniego miesiąca w okolicy znaleziono kilka martwych kotów oraz jeży. - One na pewno nie zdechły z przyczyn niezależnych od człowieka - mówią obrońcy zwierząt.

  Na osiedlu spółdzielni "Jary" widać ostatnio ogłoszenia ostrzegające właścicieli psów i kotów. 

  W ostatnich dniach w tej okolicy znaleziono kilka marwtych kotów. Prosimy o zwrócenie uwagi na podejrzanie zachowujące się osoby i przypilnowanie swoich zwierząt

  - czytamy na jednej z wywieszek na altance śmietnikowej przy Służby Polsce 3.

  - W święta na trawniku znaleziono 2 martwe jeże, kolejne trzy w okolicy Dembowskiego. Ktoś musi rozsypywać trutkę - mówi Teresa Grycuk, mieszkanka osiedla.

  Tydzień temu również w okolicach Dembowskiego znaleziono martwego szarego kota a wcześniej przy klatce schodowej innego bloku leżała zdechła kocica.

  - Koty nie umierają na środku chodnika. Słyszałam o tej sprawie - mówi pani Ewa, która od 13 lat karmi koty na osiedlu Jary. To jedna z kilkudziesięciu społecznych karmicielek kotów, które pomagają bezdomnym zwierzętom przetrwać w mieście.

  - Mi też od około 25 marca z rejonu Dembowskiego zaczęła znikać kocica, którą karmię - dodaje pani Ewa. - To dziwne zachowanie, bo koty są konserwatywne i lubią być w stałych miejscach. Mam nadzieję, że nic się jej nie stało.

  Opiekunowie zwierząt są przerażeni. Już dawno na Ursynowie nie ginęło tyle kotów w tak krótkim terminie. I choć nikt nikogo za rękę nie złapał a dowodów zwyczajnie brak, ludzie są przekonani, że w okolicy grasuje człowiek podrzucający truciznę na trawnikach. 

  - To kompletny brak empatii dla zwierząt! Nie wiem dlaczego ludzie coś takiego robią! Czy nie rozumieją, że to pożyteczne stworzenia, które tępią gryzonie? - zastanawia się pani Ewa.

  Bezdomne koty, którymi opiekują się karmiciele to zwierzęta wysterylizowane, a więc nie brudzą i nie śmierdzą. Mimo to wciąż znajdują się osoby, którym przeszkadzają. Każdego roku na Ursynowie są przypadki zaginięć zwierząt i podejrzeń o rozsypywanie trutki. 

  Ostatnio taka sytuacja miała miejsc w ubiegłym roku na Kabatach oraz przy Teligi na rogu Gandhi i Rosoła. Kilka lat temu przy Dembowskiego ginęły psy a 12 lat temu na Natolinie ktoś podpalił koty, które mieszkały we włazie studzienki.

  - Bardzo się ten ktoś namęczył, aby to zrobić. Na szczęście koty uciekły - mówi ze smutkiem pani Ewa.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Jeż 1 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Chętnie ufunduję nagrodę dla uprzejmego sąsiada, który wskaże truciciela.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1127 sekundy
  REKLAMA