REKLAMAA1 SanGiovanni 01.07.2022 - 31.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (Bujna Warszawa)

  Wstyd przyznać, ale na Ursynowie nie mamy spektakularnych sukcesów w temacie ogrodów społecznościowych. Każdy, komu chodzi po głowie pomysł założenia takiego miejsca, będzie mógł w sobotę skorzystać ze skarbnicy wiedzy podczas „Warszawskich Dożynek Ogrodów” na SGGW.

  Ogrody społecznościowe to takie miejsca, jakie wymyślą sami założyciele i mieszkańcy. Mogą być to zakątki rekreacji, ogrody kwiatowe lub owocowo-warzywne. Tylko jak je założyć? Odpowiedzi na to i inne pytanie będzie można otrzymać już jutro na Dożynkach.

  Wydarzenie skierowane jest do wszystkich zainteresowanych tematyką ogrodnictwa, a przede wszystkim do tych, którzy prowadzą swoje ogrody sąsiedzkie.

  - W Warszawie mamy około 30 ogrodów licząc z niewielkimi sąsiedzkimi inicjatywami. Ale tak naprawdę trudno ustalić tę liczbę, bo nowe inicjatywy powstają często, podobnie jak stare przestają już funkcjonować – mówi Wojtek Matejko, organizator wydarzenia.

  Za całą akcją stoi program Bujna Warszawa, finansowany ze środków Zarządu Zieleni, który w tym roku ma już swoją drugą edycję. W jego ramach oferowane jest m.in. wsparcie „Rozsadników”, czyli pomoc tutorów i ekspertów w założeniu własnego ogrodu społecznościowego.

  - W tym roku nabory do programu niestety już się zakończyły, ale zapraszamy na dożynki wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na temat miejskiego ogrodnictwa – mówi Matejko. - Na pewno będzie można uzyskać informacje na temat pierwszych kroków na drodze do założenia własnego ogrodu – dodaje.

  Ogród naszych sąsiadów prowadzony przy Służewieckim Domu Kultury fot. bujnawarszawa.pl

  Kopalnia wiedzy

  Spotkanie odbędzie się w istniejącym od lat 50. ogrodzie SGGW. Uczelnia występuje w roli gospodarza udostępniającego przestrzeń do spotkania.

  - Nasz ogród jest przeznaczony przez władze uczelni do „ogrodowania” – mówi Izabela Myszka-Stąpór z Katedry Sztuki Krajobrazu SGGW. - Pracujemy w nim dydaktycznie, to także nasze miejsce do wymiany myśli, spotkań z kulturą i sztuką – opowiada.

  Podczas dożynek będzie można tu nie tylko wymienić się doświadczeniami i podpytać zaprawionych w boju ogrodników, ale także wziąć udział w ciekawych wkładach.

  - Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś nad żywotem zużytych opon samochodowych oraz nad sposobem dodania do swojego ogrodu szczypty recyklingowej elegancji, zapraszam serdecznie na warsztaty z rzeźbienia łabędzi z opon samochodowych – zachęca do uczestnictwa w swoich zajęciach Michał Drabik. - Z odrzuconych i porozrzucanych po zakładach wulkanizacji opon stworzymy fenomen polskiej architektury krajobrazu: low-budżetowe rzeźby DIY - dodaje.

  Warszawskie Dożynki Ogrodowe odbędą się przy ogrodzie na terenie kampusu SGGW (Nowoursynowska 166), w sobotę 6 października w godz. 12:00 – 17:00. Podczas imprezy będzie można wziąć udział w darmowych zajęciach:

  • 12:00 - 13:30 Warsztaty z przygotowania ogrodu na zimę. Prowadzi Roberta Czarnecka.
  • 13:30 - 15:30 Wspólne gotowanie z plonów na ogniu. Kuchmistrz Bartosz Lisek.
  • 15:30 - 17:00 Warsztaty z upcyklingu starych opon. Prowadzi Michał Drabik.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 13

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.5021 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022