REKLAMAA1 SWYFT 24.10.2021 - 23.11.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  zdjęcie ilustracyjne

  zdjęcie ilustracyjne (SK)

  Koncerty, sportowe gry i zabawy, mnóstwo warsztatów i - co najważniejsze - ciekawi ludzie. Wielkimi krokami zbliża się Święto Zielonego Ursynowa.

  Zielony Ursynów to niezwykle interesująca część naszej dzielnicy z bogatą historią. Historią, którą tworzy wielu ciekawych ludzi. Już w tę sobotę wszyscy chętni będą mieli okazję ich poznać i dowiedzieć się czegoś więcej o ich działalności podczas Święta Zielonego Ursynowa.

  - Święto Zielonego Ursynowa to święto, podczas którego spotkamy się z naszymi sąsiadami i razem miło spędzimy czas, biorąc udział w konkursach, koncertach, a także uczestnicząc w niezwykłych warsztatach i pokazach – przekonują organizatorzy wydarzenia.

  Sąsiedzi dla sąsiadów

  Inicjatorzy imprezy ze Stowarzyszenia Zielony Ursynów stawiają na integrację. Dlatego centralnym punktem święta będzie wielki sąsiedzki stół. Mieszkańcy będą mogli wziąć przy nim udział w wielu interesujących warsztatach – od florystycznych przez weterynaryjne po rowerowe. Jednak przede wszystkim będą mogli po prostu przy nim usiąść i poznać się bliżej ze swoimi sąsiadami.

  Podczas Święta Zielonego Ursynowa będzie można przekonać się również o scenicznych talentach jego mieszkańców. Na estradzie wystąpią m.in. iluzjonista czy tancerze. Na uczestników czeka także pokaz japońskiego łucznictwa. Na zakończenie organizatorzy zaplanowali koncert „Śpiewająca piła” w wykonaniu Joli Kuli, grającej na pile.

  Stowarzyszenie Zielony Ursynów nie zapomniało o sportowcach. W Ursynowskim Turnieju Basketball mogą wziąć udział zawodnicy od 11. roku życia. Wystarczy zebrać dwuosobową drużynę i zgłosić ją do 16 września włącznie. Dla młodszych organizatorzy przygotowali konkurs rzutów do kosza. A na tych, co wolą poruszać się bez piłki w ręku, czeka bieg na orientację. 

  To dopiero początek

  Tyle aktywności, a to dopiero te główne. Na uczestników czeka szereg pomniejszych atrakcji. Chętni będą mogli sprawdzić swoją wiedzę o Zielonym Ursynowie w specjalnie przygotowanym quizie, zobaczyć wóz strażacki od środka, przekazać swoje pomysły na rozwój tej części dzielnicy i wiele, wiele innych. Zaś na godzinę 13 organizatorzy zaplanowali pamiątkowe zdjęcie z drona.

  Święto Zielonego Ursynowa odbędzie w sobotę, 18 września w godzinach 11:00-15:00 na dziedzińcu Szkoły Podstawowej nr 96 przy ul. Sarabandy 16/22. Wydarzenie odbywa się w ramach projektu ,,Jesteśmy na tak - twórczo, aktywnie, kreatywnie" Funduszu Edukacji Kulturalnej. Organizatorami są Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów, Stowarzyszenie Zielony Ursynów i Szkoła Podstawowa nr 96 im. I. Kosmowskiej. Patronem medialnym jest portal Haloursynow.pl.

  Działania Stowarzyszenia Zielony Ursynów nie kończą się jednak na samym Święcie Zielonego Ursynowa. Już dzisiaj startują darmowe warsztaty video dla młodzieży. Uczestnicy podczas serii 10 spotkań będą mogli wcielić się w aktora, scenarzystę, reżysera czy producenta. Pod okiem profesjonalistów i z profesjonalnym sprzętem w ręku będą mogli stworzyć swój własny film.

  Natomiast pod koniec miesiąca, 25-26 września odbędzie się malarski plener nad Jeziorem Zgorzała. Artyści powrócą tam jeszcze 23 i 24 października. Jednak w ręku zamiast pędzla będą mieli aparat fotograficzny. W międzyczasie 9 października odbędzie się spacer botaniczny wokół jeziora. Znalezione przez uczestników rośliny posłużą podczas organizowanych tego samego dnia warsztatów kulinarnych.

  PROGRAM ŚWIĘTA ZIELONEGO URSYNOWA:

  Na scenie
  11.30 - Iluzjonista Franek Jodłowski
  12.00 - Pokaz tańca – Szkoła Tańca MDS - Mandaryna Dance Studio
  13.00 - Wyjątkowa ceremonia łucznictwa japońskiego Kyudo - Ośrodek Sportów Japońskich BUDOJO z Jurty Ursynów
  14.00 - Koncert na pile – Jolanta Kula, lokalna artystka

  Przy sąsiedzkim stole
  11.00 – 11.30 - Zajęcia florystyczne z Klubem Seniora Zielony Ursynów
  11.30 – 12.00 - Sąsiedzka relacja z wyprawy do Norwegii
  12.30 – 13.00 - Przygotowujemy kiszonki z Miejska Gospodyni Domowa
  13.00 – 13.30 - Konsultacje dot. zdrowia i pielęgnacji czworonogów - Całodobowa Klinika Weterynaryjna "Puławska"
  13.30 – 14.00 - Spotkanie z radną Olgą Górną – Przewodnicząca ursynowskiej Komisji Kultury, komunikacji społ. i przedsiębiorczości
  14.00 – 14.30 - Maty i kule węchowe oraz szarpaki dla psów
  14.30 – 15.00 - Warsztat rowerowy – ćwiczymy proste umiejętności ustawienia i serwisu


  Na sportowo
  11.00-14.00 – TURNIEJ BASKETBALL NA ZIELONYM URSYNOWIE Zapraszamy drużyny 2 osobowe w formule open.
  12.00-13.00 - Bieg na orientację prowadzony przez UNTS Warszawa
  11.00-15.00 – sportowe gry i zabawy organizuje Szkoła Techniki Futbolu ,,Champion"

  Wydarzenia towarzyszące
  • Dmuchany zamek dla najmłodszych
  • Konkurs ciast
  • Wspólny taniec Jerusalema challenge z Paulina Ziąbrowska
  • Quiz o Zielonym Ursynowie z nagrodami
  • Warsztaty ceramiczne z Fundacja Leny Grochowskiej Warszawa
  • Zajęcia twórcze Studio Artystyczne WERNIKS
  • Karaoke i animacje dla dzieci – Szkoła Podstawowa nr 96
  • Bank pomysłów na działania na Zielonym Ursynowie
  • Zdjęcie z drona - ok godz. 13 wykona Lepsza perspektywa

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 61

  • 37
   BARDZO PRZYDATNY
  • 6
   ZASKOCZONY
  • 8
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3529 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021