REKLAMAA1-AUCHAN-01-04----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 września 2018, 07:11 komentarzy 20

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (MSO)

  Sterty śmieci „ozdabiają” śmietniki na Wiolinowej i Puszczyka. – To przegląd remontowanych mieszkań. Chcemy estetycznych altan, żeby nie oglądać tego na co dzień – mówią mieszkańcy, a spółdzielnia odpowiada, że altany będą, ale to nie zlikwiduje problemu.

  Stoły, krzesła, materace wypełzają na osiedlowe ścieżki i chodniki. Pokrywają trawniki, często utrudniają przejazd. Mieszkańcy Wiolinowej przesłali zdjęcia tego, jak wygląda śmietnik widziany z ich balkonu. Kiedy jednego dnia wielkogabarytowe śmieci znikają, już następnego dnia pojawiają się kolejne.

  - U nas pod oknami cały czas stoi masa śmieci, jak nie materace, to sterta desek. Czy spółdzielnia nie może coś z tym zrobić? - pyta mieszkanka. - Na Puszczyka 8 jest fajne rozwiązanie – proponuje.

  Spółdzielnia „Jary” odpowiada, że ma w planach remont wszystkich altan. Do wymiany kwalifikują się m.in. te przy Janowskiego 52 i 54 oraz przy Cybisa 8. Jednak problemu dopatruje się nie w samej konstrukcji śmietników, tylko w możliwości wystawianiu "gabarytów" przez cały miesiąc.

  - Odbiór śmieci wielkogabarytowych jest ustalony odgórnie na jeden lub dwa razy w miesiącu. Informujemy o tym terminie wywieszając datę na klatach schodowych, ale 90% mieszkańców wystawia śmieci kiedy chce – mówi prezes spółdzielni „Jary”, Piotr Janowski.

  Na życzenie mieszkańców można zamówić dodatkowy odbiór śmieci, ale będzie do generowało dodatkowe koszty dla danego budynku. - W tym przypadku działa psychologia tłumu, kiedy jeden sąsiad wyrzuci, potem zrobi to następny – mówi Janowski i sugeruje zwyczajne zwrócenie sąsiadowi uwagi na obowiązujące zasady.

  Docelowym działaniem spółdzielni ma być budowa zamkniętych altanek, ale najpierw dostosowanie obecnych do przepisów wchodzących w życie z dn. 1 stycznia 2019. Nowy regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Warszawy, zobowiązuje do segregacji z podziałem na: papier; szkło; metale i tworzywa sztuczne; bio oraz odpady zmieszane. Odpady wielkogabarytowe będą nadal odbierane raz w miesiącu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 39

  • 8
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 6
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 10
   WKURZONY
  • 13
   BRAK SŁÓW

  20Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Genia 20 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Jest zmiana pokoleniowa, nowi młodzi mieszkańcy wywalają wszystko co zastali po tych co odeszli, robią wielkie remonty, przerabiają łazienki, przestawiają ściany i na nowo meblują. A stare meble, drzwi, wanny, gruz czy nawet pozostawiona garderoba i książki lądują na śmietnikach i w ich pobliżu tak, że miejsca nie starcza. Nowe altanki śmietnikowe nic tu nie pomogą. Taka jest kolej rzeczy i urok wymiany pokoleń na Ursynowie. Może częściej powinni odbierać gabaryty Panie Prezesie SMB na Jarach.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paweł W-wa 19 7 miesięcy temuocena: 63% 

   Co się dziwicie, Kowalski otrzymał pięćset złotych lub wielokrotność to się na nowo mebluje :-)

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gerbery 18 7 miesięcy temuocena: 71% 

   Ludzie czy wy umiecie czytać? Odbiór gabarytów raz w miesiącu wynika z umowy Dzielnicy ze smieciarzami, a nie spółdzielni. U nas jest prezny komitet blokowy, upominamy mieszkańców, że jest info na klatkach o datach odbioru . I tak, z zamówieniem nowej kanapy czekałem by zgrać się z odbiorem starej. Gdyby wszyscy tak robili, to nie byłoby tego problemu. Bo narzekać łatwo, a działać trudniej.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ar-ek 17 7 miesięcy temuocena: 0% 

   Moja żona kupuje i kupuje i kupuje, co chce i kiedy chce. Walczyć o terminarz śmieci nie zamierzam, bo dodatkowe stresy nikomu nie są potrzebne!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bereza 16 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Panie prezesie Janowski"spoldzielnia ma w planach remont wszystkich altan, m. innymi przy Janowskiego 52, 54 i Cybisa 8" Problem polega na tym, że te 3 budynki obsługuje...... jedna i ta sama altanka śmietnikowa. Proszę w takim razie poinformować nas mieszkańcöw szczerze,że po prostu wyremontuje pan lub wymieni jedną altanę na osiedlu??????

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~R.U.D. 15 7 miesięcy temuocena: 50% 

   To nie Prezes remontuje tylko my z funduszu remontowego. Jak chcemy mieć nowe śmietniki to zwiększy wpłaty na remonty, ale tu ludziska nie dadzą ani grosza. Stać i na kupowanie, ale już za porządek na osiedlu nie chcą zapłacić. Na wsi podobnie, tylko że wywożą za płot do najbliższego lasu! - Może potrzebna jest tutaj interwencja Komisji Europejskiej bo przecież powinniśmy postępować tak jak "u Niemca".

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rafditt 14 6 miesięcy temu

   Przecież J 52 i 54 mają swoją, każdy.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 13 7 miesięcy temuocena: 100% 

   W pierwszej chwili myślałem że chodzi o jakieś altany w ogrodach działkowych a nie śmietniki osiedlowe - trochę mylący tytuł. Jednakże patrząc na to zdjęcie można powieiedzieć że spółdzielnia wogóle nie zabezpieczyła terenu na śmieci gabarytowe, zamiast tego ogromne krzaki. Ten problem jest w kazdym innym mieście , a ponieważ większość ludzi co jakiś czas remontuje mieszkania więc nie ma się co dziwić że muszą wystawić gdzieś zużyte meble. Swoją drogą bardzo wiele tych wystaionych mebli jest często w b. dobrym stanie. Szkoda że nikt nie prowadzi z tego odzysku. Ja sam c zęsto wykręcam z nich uchwyty, śruby meblowe itd, i wcale się z tego nie wstycdzę. A z wystawionych ścian od segmentów i szaf zbudowałem w piwnicy piękne regały, więc nie narzekam.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ludwika57 12 7 miesięcy temuocena: 91% 

   Prezesie Janowski jak zamierza pan łączyć funkcję prezesa i radnego?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pyzula 11 7 miesięcy temuocena: 80% 

   Jak to jak? Jako radny będzie miał ochronę przed zwolnieniem z pracy.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dłubacz 10 7 miesięcy temuocena: 75% 

   Nie będzie łączył wogóle....nie będziemy mieć prezesa

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mario5435345 9 7 miesięcy temuocena: 53% 

   Dziwne częstotliwość i sposób odbioru odpadów wywozu powinna być określona w Regulaminie utrzymania czystości i porządku (np. powinien byc zapis, że gabarytowe odpady mogą być wystawione maksymalnie na dzień przed odbiorem. Złamanie Regulaminu jest wykroczeniem (grzywna do 500 zł), tak samo jak zaśmiecanie. Zamieścić taką informację obok altany, żeby każdy sie zapoznał. Jeżeli to nie pomoże to donos, zdjęcie lub tylko stały monitoring.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Imiel 8 7 miesięcy temuocena: 50% 

   Spokojnie, zaczyna się sezon grzewczy i te mebelki z płyt zaraz będą "gorącym towarem". Na Szolc Rogozińskiego już ładowali na przyczepkę o numerach WPI meblościankę. I to bynajmniej nie do renowacji.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ursynowiankaaa 7 7 miesięcy temuocena: 71% 

   A potem dusimy się w smogu :(

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Imiel 6 7 miesięcy temuocena: 75% 

   Nie no, przecież smog to tylko od samochodów jest wg. niektórych. A to że normy są przekroczone non stop w sezonie "grzewczym" to lewacka propaganda ;)

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ar-ek 5 7 miesięcy temuocena: 54% 

   Panie Prezesie Janowski kupujemy nowe meble, sprzęty przyjeżdżają i co? Mamy ustawić 2 zestawy w salonie?! 2 szafy?! 2 zestawy mebli kuchennych? Pionowo? Poziomo? Stary na klatce? O czym pan mówi! Ludzie wystawiają śmieci (stare rzeczy) jak mają potrzebę, nie da się czekać z organizacją ekipy, przywozem i zakupem AKURAT na termin odbioru śmieci. Śmiech na sali!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Endruone 4 7 miesięcy temuocena: 77% 

   Podzielam zdanie przedmowcy, powinny być wydzielone miejsca na śmieci wielkogabarytowe i swoboda pozbywania się ich wtedy kiedy mamy potrzebę a nie jak za komuny kiedy władza wyrazi zgodę.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aaaa 3 7 miesięcy temuocena: 100% 

   W śmietnkach SM Przy Metrze są wydzielone, moim zdaniem powinny być zamykane na klucz, który miałby dozorca co by to ktoś nie wziął sobie tych starych mebli i desek na opał...

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~FZ 2 7 miesięcy temuocena: 100% 

   To może wywieź Pan tak jak kiedyś robiono do lasu, najbliżej są Kabaty!? Ale może warto zamówić kontener na stare meble i gruz po remoncie - wywiozą niezwłocznie, tylko to kosztuje więc lepiej wywalić to pod śmietnik.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KJL 1 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Mam na oku dwa samochody dostawcze, którymi rozwożone są różne rzeczy po Jarach. Ostatnio nie udało mi się, bo wynosząc śmieci nie zabrałem ze sobą aparatu fotograficzne. Ale ja ich przydabię.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2437 sekundy
  REKLAMAA2-TOSIA.pl--06-05----05-06-2019