REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  ROBOTAS TECHNOLOGIES LTD. jest producentem rozwiązań, które umożliwiają automatyzację i optymalizację ręcznego procesu montażu. Ta angielska firma, od blisko 30 lat, dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, wyposażając wiele rynków produkcyjnych w półautmatyczne systemy podnoszące szybkość i wydajność ręcznego montażu. Jedną z flagowych propozycji ROBOTAS TECHNOLOGIES LTD. są półautomatyczne stoły montażowe ze wsparciem komputerowym serii MASCOT. Czym jest system MASCOT i jak działa?

  System MASCOT – co to jest?

  Założeniem systemów MASCOT jest maksymalne ułatwienie i przyspieszenie ręcznego montażu komponentów na płytkach PCB, przy jednoczesnej poprawie jakości produkcji. Systemy ROBOTAS ograniczają czas przygotowania produkcji, zapewniają większą elastyczność w montażu elementów przewlekanych. To doskonałe rozwiązanie dla producentów elektroniki wykonujących różnorodne produkty, z różną ilością komponentów (od małej do średniej) oraz wysokojakościowych aplikacji.

  Jak to działa?

  Systemy MASCOT, dzięki zastosowaniu kilku najwyższej jakości, bezpiecznych i efektywnych rozwiązań, ułatwiają i przyspieszają pracę montażystom płytek PCB. O jakich rozwiązaniach dokładnie mówimy?

  • Na stanowiskowym ekranie monitora wyświetlane są komputerowo wspomagane instrukcje pracy, dopasowane do aktualnych potrzeb – zdjęcia komponentów i filmy instruktażowe;

  • Laser (bezpieczny dla oczu operatora) wskazuje precyzyjnie miejsce ułożenia danego komponentu wraz z jego polaryzacją na płytce PCB - wiązka jest maksymalnie dokładna, szybko się porusza i jest dobrze widoczna bez względu na warunki oświetleniowe, a ponadto nie wymaga serwisowania;

  • Komponenty (poprawne, aktualnie potrzebne) podawane są za pomocą automatycznej karuzeli bezpośrednio operatorowi – w odpowiednim czasie i z eliminacją ryzyka użycia nieodpowiednio dobranego komponentu;

  • Łatwy sposób sygnalizowania zmniejszonej ilości komponentów – informacja przesyłana jest bezpośrednio do magazynu, który z kolei dostarcza nową partię elementów bezpośrednio do systemu MASCOT, eliminując tym samym potrzebę opuszczania miejsca pracy przez operatora i podnosząc jego produktywność.

  Konfiguracja stanowisk MASCOT

  Aby móc proponować systemy MASCOT różnym producentom elektroniki, zostały one zaprojektowane w sposób umożliwiający ich łatwą rekonfigurację i dostosowanie do indywidualnych wymagań poszczególnych firm (biorąc pod uwagę zarówno rodzaj montowanych aplikacji, jak i budżet, którym dysponuje producent). Konfiguracji podlegają wszystkie najistotniejsze elementy systemów: oprogramowanie, głowica ze wskaźnikiem laserowym oraz automatyczne dyspensery komponentów, ale również inne dodatki, które wpływają na jakość i efektywność pracy na danym stanowisku. Systemy MASCOT mogą być wyposażone w maksymalnie 4 karuzele, z których każda składa się z dziesięciu tac ESD – może się na nich zmieścić aż 200 różnych rodzajów komponentów. Ponadto wskaźnikami LED można oznaczyć nawet 176 dodatkowych (własnych) pojemników na komponenty.

  Najpopularniejsze wersje systemów i nowości

  Wśród klientów ROBOTAS największą popularnością cieszą się automatyczne stanowiska montażowe: MASCOT Standalone (wersja off-line) oraz MASCOT Pushtrack (wersja in-line). Obydwa rozwiązania pozwalają na podniesienie wydajności produkcji oraz minimalizują ryzyko popełnienia błędów podczas pracy. Nowością, którą firma ROBOTAS chce wprowadzić i spopularyzować na rynku w 2019 roku ma być system MASCOT CLINCH. To rozwiązanie, które dodaje możliwość zaginania wyprowadzeń komponentów od spodu płytki PCB poprzez „podążanie” mechanizmu za wskaźnikiem laserowym i zaginanie wyprowadzenia komponentów przewlekanych w chwili umieszczania przez operatora. Istnieje szeroki wachlarz komponentów, których wyprowadzenia mogą być wygięte metodą „CLINCH” – to m.in. komponenty typu AXIAL (rezystory czy kondensatory), ale i układy scalone (tranzystory), które mogą mieć trzy i więcej wyprowadzeń.

  Firma ROBOTAS zainstalowała już ponad tysiąc systemów MASCOT, w takich firmach jak choćby Intel, Scanfil, Agilent, Venture czy Parker. Wiedza, know-how i doświadczenie zdobyte podczas tych ponad 25 lat pracy pozwalają oferować najnowocześniejsze, zaawansowane rozwiązania, które cieszą się rosnącą popularnością. Wyłącznym dystrybutorem rozwiązań ROBOTAS TECHNOLOGIES LTD. na terenie Polski jest Firma PB Technik Sp. z o.o.

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3839 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021