REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 lutego 2021, 15:04 komentarzy 49

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (KPRM/K. Maj)

  Od soboty nie będzie można już zakrywać twarzy i nosa przyłbicami, szalikami, kominami czy chustami. Rząd zaleca noszenie na zewnątrz maseczek medycznych. W Polsce zaczyna się trzecia fala zachorowań na koronawirusa.

  - Do tej pory nasze kroki luzujące obostzrenia były bardzo odważne, a teraz musimy się o pół kroku cofnąć, a tak naprawdę o 1/16 kroku cofnąć - mówił na środowej konferencji prasowej minuster zdrowia Andrzej Niedzielski.

  Rośnie liczba zachorowań na Covid-19. W ostatniej dobie odnotowano aż 12,1 tys. nowych przypadków. To o ponad 3,5 tys. więcej niż notowano jeszcze w zeszłym tygodniu. Wg ministra mamy do czynienia z tzw. trzecią falą. Dzienny szczyt zachorowań może sięgnąć 10-12 tys. dziennie.

  Dlatego rząd zadecydował o wprowadzeniu kolejnych obostrzeń. W warmińsko-mazurskim, gdzie sytuacja jest najgorsza, szkoły powróca do nauczania zdalnego także w klasach I-III. 

  - Zdecydowaliśmy się wprowadzić obowiązek kwarantanny dla osób przekraczających południową granicę Polski. Warunkiem zwolnienia z kwarantanny jest przedstawienie negatywnego testu z ostatnich 48 godzin - zapowiedział Niedzielski.

  Zakaz przyłbic, szalików, kominów i chust

  Kolejnym obostrzeniem będzie zakaz noszenia przyłbic jako ochrony przed zakażeniem. - Chcemy zrezygnować z możliwości zastępowania maseczek przyłbicami czy chustami. Przyłbice mogą być stosowane dodatkowo do maseczki - oświadczył szef resortu zdrowia.

  - Nadal podstawowym elementem, który pozwala nam się skutecznie zabezpieczyć jest przede wszystkim maseczka i stosowanie reguły DDM (Dystans, Dezynfekcja, Maseczka - dop. redakcja). Chcemy tę regułę rozszerzyć do reguły DDMAW - "A" to aplikacja, a "W" to wietrzenie pomieszczeń - powiedział minister.

  Na konferencji głos zabrała profesor Iwona Paradowska-Stankiewicz, konsultant krajowy w zakresie epidemiologii. Przypomniała, że koronawirus rozprzestrzenia się drogą "kropelkową i powietrzną". Emisja drogą powietrzną oznacza, że "wirus może być transmitowany na większe odległości".

  - Jednym niezmiennym elementem, który decyduje o tym, w jaki sposób możemy się ustrzec zakażenia, jest stosowanie ochrony osobistej, czyli maseczek. Poza tymi środkami jest to z pewnością dystansowanie społeczne - mówiła Paradowska-Stankiewicz.

  Wg niej maseczki, które szczelnie przylegają do twarzy są w stanie ograniczyć transmisję, czyli przefiltrować, ponad 90 procent patogenów, które znajdują się w najbliższym otoczeniu.

  Jakie maseczki są rekomendowane? Paradowska-Stankiewicz: - Maseczki chirurgiczne i powyżej. Ale te, które są w tej chwili dostępne, tak zwane jednorazowe, też można używać. Natomiast jeżeli będziemy mieli możliwość, żeby zamienić je na chirurgiczne, to będzie dobry ruch.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 75

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 11
   OBOJĘTNY
  • 6
   NIEPRZYDATNY
  • 30
   WKURZONY
  • 18
   BRAK SŁÓW

  49Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~to ja 49 miesiąc temuocena: 43% 

   Ta ich ''pandemia '' to lipa. Cenzura pilnuje aby covid był nr.1. i usuwa komentarze negujące tą sciemę .

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~emint 48 miesiąc temuocena: 50% 

   Następna ofiara prania mózgu przez boty.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pingwin 47 miesiąc temu

   @emint @to ja I komu teraz wierzyć?!

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~malgosia1973 46 miesiąc temuocena: 60% 

   Ja tylko chcę zauważyć, że podobno zmiany mają wejść w życie 27 lutego - czyli już za 12 godzin - a nadal nie ma przepisów opublikowanych w Dzienniku Ustaw. Ile czasu dostaniemy na dostosowanie się do nowych przepisów? Godzinę, trzy? Konferencja prasowa przedstawiciela rządu nie jest - póki co - źródłem prawa, a doświadczenie pokazuje, że enuncjacje z takiego wydarzenia niejednokrotnie miały się nijak do tego, co potem prawodawcy w rozporządzeniu wyszło - chcący czy niechcący. Pomijam wątek konstytucyjności, stanu nadzwyczajnego etc.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~italiano 45 miesiąc temuocena: 46% 

   Oznacza to jak rozumiem brak możliwości legalnego biegania po mieście . W odpowiednio dobranej przyłbicy było można , w maseczce się nie da . Samo zdrowie.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Da się 44 miesiąc temuocena: 36% 

   Da się. Codziennie rano widzę na Kabatach kilku biegaczy w maskach.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 43 miesiąc temuocena: 33% 

   Da się spokojnie. Policja i tak ma to już gdzieś. Ile razy widzę ludzi bez maseczek to ci liczyć nawet nie zamierzam. Wystarczy COVID paranoi.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 42 miesiąc temuocena: 90% 

   Przyłbice są nic nie warte to wiadomo od czerwca a i maski tez mają wątpliwą skuteczność a na pewnie nie 90%. Taka maskirowka, zamiast zająć się covid-detektorem i amantadynami i szczepionkami krajowymi, hi, hi. Na szczęście producenci szczepionek nie wywiązują się z umów i jest o czym ględzić. Hiszpanka miała 3 fale i zakończyła się (ok.) z końcem marca kolejnego roku, hi, hi.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 41 miesiąc temuocena: 79% 

   Poważni ludzie zainwestowali poważne pieniądze w biznes z maseczkami, jak ci ludzie swoje zarobią to władze zdejmą nakaz noszenia.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 40 miesiąc temuocena: 68% 

   To szczepionki nie działają? Rząd się chwali jak świetnie idzie szczepienie obywateli, a tu zamiast luzowania obostrzeń kolejne zaostrzenie.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ZNatolina 39 miesiąc temuocena: 22% 

   Zaostrzenia wynikają ze wzrostu zakażeń. Ale to, że mamy obecnie np. 12.000 zakażeń dziennie nie jest jeszcze problemem - problemem będzie jak te 12.000 osób będzie zakażać i liczba zakażonych będzie rosła wykładniczo (+nowe zakażenie itp), ludzie trafiać będą do szpitali i system tego nie wytrzyma (brak pomocy, wybór kogo ratować, kogo podłączyć do respiratora itp) - teraz już rozumiesz o co chodzi?? Program szczepień idzie równolegle, ale np. 2 mln osób zaszczepionych nie może być jeszcze powodem do luzowania obostrzeń (co innego jakby było już 20 mln zaszczepionych). Nie jestem zwolennikiem PiS, ale podoba mi się to, że reagują dynamicznie, przynajmniej starają się tak reagować - w obecnej sytuacji muszą starać się wyprzedzać rozwój wypadków

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 38 miesiąc temuocena: 57% 

   ~ZNatolina, ileż można słuchać w kółko tego samego bełkotu. W lesie można chodzić bez masek i jest większy ruch niż na ursynowskich ulicach i jakoś trup nie ściele się pokotem.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 8 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jan 37 miesiąc temuocena: 0% 

   Smutne to Panie ZNatolina, ale zazwyczaj merytoryczny głos w dyskusji na stronach haloursunow.pl spotyka się z przychylnością ogółu jedynie kiedy jest po jego myśli. Nie należy się jednak tym przejmować, trzeba pisać. Plebiscyt popularności w postaci ikonek z kciukiem w dół lub w górę nie ma wiele wspólnego z wartością wpisów, ale taki już urok obecnych czasów i form komunikacji.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~covidiota 36 miesiąc temuocena: 45% 

   uuuu...już się zleciało stado covidian, wyznawców jedynego słusznego wirusa. Mam dla was bezpłatną radę: przed wirusem w pełni ochroni was jedynie foliowy worek na głowie, szczelnie zaciśnięty na szyi zipem! Spróbujcie-to naprawdę działa!!!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynowskiGad 35 miesiąc temuocena: 57% 

   Covidianie już dawno zapomnieli, że w marcu 2020 obrzucali w necie gównem ludzi, którzy poszli na spacer do lasu. Takich się nie przekona i zamiast się napinać w sieci, lepiej się uśmiechnąć do dziewczyny bez maski na ulicy.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 8 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ankieter 34 miesiąc temuocena: 36% 

   Czy osoby bez maseczek oraz w przyłbicach, chustach itp. powinny mieć zakaz leczenia w państwowej służbie zdrowia po zachorowaniu na covid-19? Tak - łapka w górę, nie - łapka w dół.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pytanie bez sensu 33 miesiąc temuocena: 67% 

   Ale po co to pytanie? Przecież od soboty przyłbice i chusty jako osłona twarzy są po prostu NIELEGALNE. To tak jakby zapytać, na przykład kto głosuje za kradzieżą samochodów, a kto przeciw. To pytanie nie ma sensu.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 8 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~No , 32 miesiąc temuocena: 50% 

   Przepraszam, jakie leczenie w państwowej służbie zdrowia ,telefoniczne?????

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 7 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynowskiGad 31 miesiąc temuocena: 50% 

   @ankieter, a co z osobami, które w czasie epidemii uprawiają pozamałżeński sex. Też bym chciał- łapka w górę, rozstrzelać ich- łapka w dół :))

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 30 miesiąc temuocena: 67% 

   Do Pytanie bez Sensu: Nielegalne to jak na razie są te pożal się boże obostrzenia bo nawet normalnego prawnego uzasadnienia w polskim prawie na to nie ma i wszystkie te sanepidowo policyjne maseczkowe mandaty ii inne brednie sądy już chyba hurtowo odrzucają.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Janusz Cegła 29 miesiąc temuocena: 39% 

   Mi tam się wydaje że przyłbica bardziej blokuje rozprzestrzenianie się drobnoustrojów np przy kichnięciu ale ok

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~I co z tego? 28 miesiąc temuocena: 73% 

   Niektórym ludziom wydaje się, że Ziemia jest płaska. I co z tego?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 19 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Janusz Cegła 27 miesiąc temuocena: 38% 

   jednak kawałek plexy który ma prawie 0 przepuszczalności dla gazów i cieczy stanowi lepszą ochronę niż maseczka chirurgiczna czy inna

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 9 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ZNatolina 26 miesiąc temuocena: 69% 

   Janusz Cegła - pomyśl zanim coś napiszesz co? Jak otwarta po bokach i na dole przyłbica może bardziej chronić przed rozprzestrzenianiem wirusa niż dopasowana do twarzy maseczka?? Zrób eksperyment - weź do ust dużo brokatu (to nada twojemu kichnięciu element magiczny), załóż maseczkę i kichnij. Powtórz to samo bez maseczki ale z przyłbicą i też kichnij. No i kiedy masz więcej brokatu do sprzątnięcia?? Podobnie dzieje się, gdy rozmawiasz, oddychasz przez usta itp. Teraz rozumiesz już, jakie głupoty wypisujesz?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 11 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Janusz Cegła 25 miesiąc temuocena: 100% 

   Tylko ze maseczka chroni innych, nie mnie, maska zatrzymuje tylko część tego co kiszniesz/wydychasz więc tak czy siak się przedostaje. Do tego wirusy nie mają zdolności przemieszczania się samemu, tylko z naszą pomocą, w tym wypadku np przy kichnięciu. Jak sobie kichniesz w przyłbicę, to wszystko co kichniesz zostanie na takowej, nic sie nie przedostanie.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marek Gruz 24 miesiąc temu

   Z jednej strony chłop ma rację bo maseczki nasiąkają tymi zarazkami. A jak są wilgotne to do już w ogóle kicha. Poza tym kto powiedział że trzeba kupić taką przyłbicę co tylko z przodu ma szybkę można od razu taki Chełm jak w strojach hazmatowych. Tak dla pewności.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marek Gruz 23 miesiąc temuocena: 100% 

   Znatolia taka porada na przyszłość nie jedz brokatu bo to zdrowiu szkodzi. A tym bardziej nie karz innym tego robić. Kojarzysz cinamon challange? Pomyśl zanim coś napiszesz.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tadeusz Złom 22 miesiąc temuocena: 100% 

   Janusz Cegła bardzo mądrze prawi a znatolina nie mas absolutnie racji i nie wiem czy w ogóle ma mózg

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UwU 21 miesiąc temuocena: 52% 

   Szkoda, że nie będzie nosić tylko chust. Fajnie było ale się skończyło. QWQ

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Żartów nie ma! 20 miesiąc temuocena: 43% 

   Dla niektórych wcale FAJNIE nie było. Przez takich, co nosili jakieś chusty albo w ogóle twarzy nie zasłaniali, inni ludzie skończyli pod respiratorem albo na Powązkach.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 15 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UwU 19 miesiąc temuocena: 57% 

   Oczywiście nie mówię o miejscach gdzie jest dużo ludzi. Ani o żadnym braku maseczek. W takim parku chusta wystarczała.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 13 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Żarty są 18 miesiąc temuocena: 50% 

   Nie znam nikogo kto by skończył pod respiratorem albo na Powązkach, za to cała moja rodzina bliższa i dalsza przeszłą koronawirusa lżej niż grypę.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 9 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ZNatolina 17 miesiąc temuocena: 63% 

   @Żarty są - w takim razie ciesz się, że mieli tyle szczęścia. Serio. Nie życzę Ci, byś doświadczył jednak innego przebiegu, także jeśli chodzi o bliskich - to naprawdę traumatyczne doświadczenie

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 10 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ludzie są nieśmiertelni! 16 miesiąc temuocena: 36% 

   do Żarty są: A ja nie znam nikogo, kto by skończył w szpitalu lub na Powązkach po tym jak wziął udział w wypadku samochodowym, za to cała moja rodzina bliższa i dalsza jeździ samochodami i najwyżej zalicza drobne stłuczki. Więc nie piszcie, że ludzie giną w wypadkach samochodowych.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 4 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 15 miesiąc temuocena: 67% 

   Do Żartów nie ma: Na Covida dokładnie i tylko z jego powodu umarło w Polsce kilka tysięcy ludzi (bodajże 5 czy 7 tysięcy). A teraz wypad i sprawdz sobie ile ludzi umiera na inne choroby. Cała ta panika to jest kpina.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 14 miesiąc temuocena: 60% 

   Jestem ciekawy czy rządzący sami wierzą w to co mówią. Ja mam wrażenie, że oni nie mają już pojęcia co wymyślić nowego i dlatego sięgają po takie głupie pomysły. A pożyteczni idioci od razu sieją strach. Trudno mi zauważyć korelację pomiędzy liczbą zakażeń a rodzajem masek. Jakoś na początku pandemii mieliśmy mało zakażeń, chodziliśmy w maskach, rękawiczkach i odkażaliśmy ręce przy wejściu do każdego sklepu i też niewiele to dało. A może to jest po prostu kolejne maskowanie nieudolności systemu szczepień?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krzysztof 13 miesiąc temuocena: 75% 

   Witam Panie BOOM. Pieję, z zachwytu, gdy czytam złote myśli mojego "ulubionego" komentatora innych myśli nie odpowiadające myślom Pana BOOM. A ja mam taką myśl: Zgadzam się z Panem, że rządzący robią na złość opozycji. Wymyślają te różne zakazy i obostrzenia i chyba nie zdają sobie sprawy, że przez to ludziom udaje się nie umierać na masową skalę. I do czego to podobne... zawodzić tak opozycję. Podobno? Tusk z Merkel z radości skakali do góry?, gdy gruchnęła wieść, że do Polski nie dotrą szczepionki w planowanej ilości. A Budka zaciera ręce, że wirus jednak nie zanikł i jest nadal i robi się jeszcze zjadliwszy. I to w czasie gdy rządzi PiS. Hura hura hura. Konstytucja, Konstytucją.... krzyczy Lempart i nadal namawia wirusa do skakania po małoletnich uczestnikach jej publicznych burd. Co tam wirus, grunt że interes się grabarzom kręci! Ale pst.! Też branża pada... Ale zabawa... Ha ha ha

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jarci 12 miesiąc temuocena: 44% 

   Jak ten wirus jest taki straszny i tak łatwo się zarazić to czemu muszą wpychać 15 cm patyczek żeby go znaleźć gdzieś głęboko w jamie nosowej?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nie pomoże 11 miesiąc temuocena: 59% 

   Niektórym nawet patyczek nie pomoże. Na rozum.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 10 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Co robi Policja? 10 miesiąc temuocena: 51% 

   A gdzie jest na Ursynowie Policja? Codziennie można spotkać tu kilkanaście osób BEZ ŻADNEJ OSŁONY TWARZY. Nawet Straż Metra nosi tylko ... kompletnie nieskuteczne plastikowe przyłbice. Co w takim razie robi Policja?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 33 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Precz z maseczkami 9 miesiąc temuocena: 55% 

   Nie napinaj się tak, bo ci żyłka pęknie i żaden wirus nie będzie potrzebny.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 17 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3819 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021