REKLAMAA1-AUCHAN-01-07----31-12-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Genowefa Patla ze złotym medalem podczas MP w Białymstoku

  Genowefa Patla ze złotym medalem podczas MP w Białymstoku (nadesłane)

  Podczas białostockich Mistrzostw Polski Masters w lekkiej atletyce padło aż 12 krajowych rekordów. Wśród nich jest świetny wynik ursynowianka Genowefy Patli, która w pchnięciu kulą wyśrubowała 11,95 m. Rywalki wyprzedziła też w innych konkurencjach - była nie do pobicia w rzucie oszczepem oraz w rzucie młotem.

  29. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters w Białymstoku stały się areną rywalizacji dla niemal 400 sportowców z całego kraju. To były wyjątkowe zawody, bo padło aż 12 rekordów Polski oraz 26 rekordów Mistrzostw Polski. Forma i zaangażowanie mastersów cieszą - ponad tysiąc startów indywidualnych w ciągu dwóch dni - szczególnie ze względu na zbliżające się Mistrzostwa Europy we Włoszech.

  fot. Urszula Kielan ze złotem w skoku wzwyż w katerii K55 kobiet

  W gronie najlepszych znalazła się Genowefa Patla z Ursynowa. Legenda polskiej lekkoatletyki wygrała każdą ze swoich konkurencji, a do tego wykręciła rekord Polski w kuli w kategorii K55, gdzie uzyskała rewelacyjne 11,95 m. W rzucie oszczepem ursynowianka osiągnęła 33,67 m, a w rzucie młotem 28,29 m. Bilans jest znakomity - trzy starty, trzy złote medale.

  - Wspaniale było spotkać koleżanki i kolegów z dawnych rzutni i skoczni. Z rekordu cieszę się bardzo, ale wiem, że są jeszcze rzeczy do poprawy. Atmosfera w Białymstoku była świetna - serdecznie, zabawnie - wszyscy cieszyli się, że jest okazja powalczyć o medale - mówi Genowefa Patla, ursynowska lekkoatletka, olimpijka z Barcelony z 1992 roku.

  Oprócz Genowefy Patli w Białymstoku rywalizowała Urszula Kielan, która również mieszka na Ursynowie. Zdobywczyni olimpijskiego srebra z 1980 roku w skoku wzwyż także wróciła do domu z sukcesem. 

  - Urszula zrobiła najlepszy wynik zawodów w swojej kategorii. Skoczyła 140 cm w K55 kobiet - dodaje Genowefa Patla.

  fot. Genowefa Patla sięgnęła w Białymstoku po trzy złote medale

  źródło: www.sport.ursynow.pl

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3617 sekundy
  REKLAMAA2-LiveHealthy-06-11----06-12.2019