REKLAMAA1_FortSluzew_od-06-02-do-28-02-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Takie zakazy widnieją nad większością garaży podziemnych

  Takie zakazy widnieją nad większością garaży podziemnych (SK)

  REKLAMA

  Użytkownicy samochodów zasilanych gazem mają wielki problem. Nie mogą wjeżdżać do garaży podziemnych – prawie wszędzie są zakazy. 

  Pan Paweł kupił mieszkanie na Ursynowie. Wykupił również miejsce postojowe w garażu podziemnym, bo w przyszłości miał zamiar kupić auto. Traf chciał, że to samochód z instalacją LPG.

  - Nie mogę parkować w garażu podziemnym, bo administracja budynku wprowadziła zakaz parkowania samochodów z instalacją gazową. Miejsce stoi puste, a ja stawiam swój samochód pod chmurką – żali się nasz czytelnik.

  Nie we wszystkich budynkach wprowadzono taki zakaz. Do niektórych garaży można śmiało wjeżdżać. Od czego to zależy?

  - Chodzi o to, że nie każdy budynek jest wyposażony w odpowiednią wentylację. Jeżeli jej nie ma, wprowadzamy zakaz parkowania samochodów zasilanych instalacją LPG – mówi Piotr Wojtaszewski z Państwowej Straży Pożarnej.

  - Większość samochodów, instalację gazową ma założoną dodatkowo – nie są to fabryczne urządzenia. Nie wiadomo jaka jest ich jakość i stan techniczny. Głównie chodzi o bezpieczeństwo mieszkańców – dodaje Wojtaszewski.

  Od tej zasady nie ma wyjątków, więc posiadacze aut na gaz muszą parkować na miejscach naziemnych a te bardzo ciężko znaleźć. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  9Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~kierowca 9 3 miesiące temu

   Proszę konkretny przepis. Na wielu forach są powtarzane te bzdury, ale konkretu żadnego. Z fizycznego punktu widzenia rozlana benzyna niewiele się różni od lpg, a samochody na benzynę wjeżdżają gdzie chcą. W swoim życiu widziałem 2 razy urwany zbiornik benzyny i rozlaną benzynę.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Czerwony_Chemik 8 ponad rok temuocena: 85% 

   Kłopot polega na tym, że auta na gaz nie generują zagrożenia nawet w parkingach podziemnych bez wentylacji. Zbiorniki gazowe stosowane w samochodach wyposażone są w wielozawór który w razie wycieku LPG odetnie go i/lub wypuści do atmosfery nadmiar gdyby jego temperatura nadmiernie wzrosła i aby rzeczywiście powstało zagrożenie w postaci wystąpienia LEL rzeczony parking musiałby być zapełniony po wręby autami na LPG z których w tym samym momencie gaz by wyciekł wskutek bezpośredniej perforacji zbiornika gdyż tej klasy obiekty mają relatywnie dużą kubaturę. Generalnie zakaz jest wydawany bez faktycznego uzasadnienia potencjalnym zagrożeniem i stanowi wręcz swoistą obsesyjną fanaberię. Zresztą historia nie zna przypadku wybuchu w garażu którego bezpośrednią przyczyną było rozszczelnienie się zbiornika samochodowego. Antycypując ewentualne zapytania, poruszam się autem zasilanym benzyną, co więcej osobiście jestem ortodoksyjnym antagonistą instalowania gazu w autach.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~C_C 7 ponad rok temuocena: 50% 

   Wielozawór nie pomoże na niewielki wyciek np. w rurce pomiędzy zbiornikiem a silnikiem - przecież jakoś jak samochód jedzie to nie odcina dopływu gazu. A LPG jest cięższe od powietrza i samochód może stać np. nad zatkaną studzienką czy innym kanałem i wtedy ten gaz będzie się zbierał w studzience - samochód odjedzie a jakiś palacz wyrzuci peta akurat do studzienki i BUM :) Tak samo przy słabej wentylacji w garażu - może gaz sie zebrać pod samochodem i teoretycznie może sie zrobić mieszanka wybuchowa.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Czerwony_Chemik 6 ponad rok temuocena: 50% 

   Nigdy tej klasy wypadek w którym przyczynę można by upatrywać w nieszczelnej instalacji LPG auta bynajmniej się nie zdarzył. Jest on ekwiwalentnie prawdopodobny z tym, że przyleci UFO i spali cię dziś wieczorem działem pozytonowym

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lyn 5 ponad rok temuocena: 100% 

   Moim zdaniem należy wprowadzić zakaz parkowania samochodów zasilanych benzyną Benzyna jest cięższa od powietrza i w przypadku wycieku grozi wybuchem :)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Finol 4 ponad rok temuocena: 45% 

   Na rowery się przesiądźcie i nie marudzić! Polska dla rowerzystów, nie dla auciarzy!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~autochton 3 ponad rok temuocena: 57% 

   I słusznie. Teraz to tylko pretensje do dewelopera, który dusząc koszty nie zainstalował w grodzonej szuflandii odpowiedniej wentylacji, albo do siebie bo się gmerało i przerabiało swój kratkowóz na numerach słoikowych z benzyniaka na gazowca. Przecież takie coś, to jeżdżąca bomba na czterech kołach. Chciało się taniej i cwaniej to teraz parkować pod gołym niebem. Potem będzie tak samo jak zadłużonymi na 3 pokolenia Frankensteinami, że przekombinowali a jak się zrobiło pierdut to wszyscy gwałtu, rety im pomagać.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kenes 2 ponad rok temuocena: 100% 

   e tam

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~9 i 10 1 ponad rok temu

   W budynku Cynamonowa 19 na poziomie 0 też jest zakaz wjazdu samochodom z instalacją LPG ponieważ nie ma odpowiedniej wentylacji co nie przeszkadzało spółdzielni Na Skraju wyrazić zgody na montaż jednostek zewnętrznych klimatyzacji przez najemców lokali usługowych. Temperatura w garażu wynosi od 32 do 43 stopni C zależnie od pory dnia. Zapraszam czytelnika do nas z samochodem na poziom 0, żeby nie stał pod chmurką i marzł u nas się ogrzeje, a wręcz się zgrzeje.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.0793 sekundy
  REKLAMAA2-EMPIK-od-01-02-do-03-03-2018