REKLAMAA1 TEFAL 18.03.2021 - 17.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Uczniowie powinni mieć darmowy wstęp na dzielnicowe baseny. Pływanie poprawia stan psychiczny, relacje społeczne i pozwala dać upust energii - przekonuje ursynowski radny. Taka oferta już jest i wraca po długim zawieszeniu w czasie pandemii.

  Od 12 lutego baseny są otwarte nie tylko dla sportowców. W obiektach Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji chętnych do pływania jest wielu, ale przeważają dorośli. Uczniowie rzadziej relaksują się w wodzie po kilku godzinach nauki online.

  Sposobem na wyrwanie ich z domu, sprzed ekranu komputera mam być darmowy wstęp na basen. Wspólne pływanie ma zminimalizować psychiczne skutki długotrwałej izolacji. Do pomysłu przekonuje ursynowski radny Koalicji Obywatelskiej.

  - Jak wiadomo wysiłek fizyczny oraz kontakt nawet z ograniczoną liczbą rówieśników wpłynie zbawczo na dzieci. Najbardziej boję się agresji, która jest efektem izolowania, a którą można rozładować fizycznie na basenie. Chciałbym, by popływać mogły nie tylko dzieci z bogatych domów, których stać na bilet - przekonuje Robert Wojciechowski. 

  Cena biletu uczniowskiego za 60 minut w dzielnicowych pływalniach waha się od 11 do 13 złotych, w zależności od godziny i dnia. Na opłacenie basenu codziennie lub kilka razy w tygodniu nie każdego rodzica stać, tym bardziej jeśli ma więcej niż jedno dziecko. 

  Darmowe pływanie 4 razy w tygodniu

  Pomimo tego UCSiR nie planuje wprowadzania darmowych godzin bo... już one są, a właściwie, ponownie ruszają - cztery razy w tygodniu. Aby z nich skorzystać wystarczy mieć mniej niż 18 lat. 

  - Mamy dwa programy “SOS Rodzinie” oraz “Spartakus” skierowane bezpośrednio dla uczniów oraz młodszych dzieci. Po lockdownie wznawiamy pierwszy z nich już w sobotę 6 marca, a drugi w środę 10 marca - mówi Piotr Kondratowicz z UCSiR.

  By móc popływać za darmo w ramach programu “SOS Rodzinie” należy zgłosić się do jednej z trzech ursynowskich pływalni - przy Koncertowej, przy Hirszfelda oraz Aqua Relaks na Kabatach przy ul. Pod Strzechą. Dzieci mogą przebywać na basenie z kimś z rodziny - rodzicami, dziadkami, pełnoletnim rodzeństwem, itp. Zajęcia odbywać się będą w każdą sobotę i niedzielę. Trwa ustalanie szczegółów grafiku.  

  Z kolei program “Spartakus” skierowany jest konkretnie do młodzieży szkolnej. Zajęcia pod okiem instruktora odbywają się w każdą środę przy Koncertowej w godz. 15:30-16:00 oraz w czwartki przy Hirszfelda w godz. 16:00 - 16:30 i 16:30-17:00. O uczestnictwie w zajęciach decyduje kolejność zgłoszeń.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 20

  • 17
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3894 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021