REKLAMAA1-ROLLSNOTE--7dni--06-04---12-04-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 stycznia 2020, 12:45 komentarzy 2

  (MSO)

  Do 21 stycznia można zgłaszać swoje pomysły do budżetu obywatelskiego. W sobotę w urzędzie dzielnicy startuje drugi już maraton pisania projektów. Urzędnicy odpowiedzą na wszystkie pytania i wątpliwości związane z projektami. Doradzą też jak napisać projekt, by miał on jak największe szanse na wygranie.

  Nowa ławka, plac zabaw, chodnik, ścieżka rowerowa, a może nowa impreza kulturalna? Im więcej projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego, tym większy wybór będą mieli mieszkańcy podczas czerwcowego głosowania. W tegorocznej edycji swoje pomysły można zgłaszać do 21 stycznia.

  A już w tę i kolejną sobotę można będzie skonsultować swój pomysł, zebrać niezbędne podpisy albo rozwiać wątpliwości związane z pisaniem projektu. W urzędzie dzielnicy pomocą służyć będą nie tylko urzędnicy, ale też inni projektodawcy, którzy mają doświadczenie w składaniu projektów.

  - Na realizację pomysłów w obecnej edycji Budżetu Obywatelskiego na Ursynowie zaplanowaliśmy prawie 5 milionów złotych. Wierzę, że dzięki dobrym pomysłom mieszkańców ta kwota zostanie jak najlepiej wykorzystana – mówi burmistrz Robert Kempa.

  Sobotnie maratony pisania projektów ruszają o 12:00 w sali 543 na 5. piętrze urzędu dzielnicy i potrwają do 15:30. Swój, dodatkowy dyżur będą mieli też mieszkańcy Zielonego Ursynowa. W czwartek, 16 stycznia w Dzielnicowym Ośrodku Kultury przy Kajakowej 12b w godzinach 15.30 - 17.00 czekać będzie dzielnicowy koordynator ds. budżetu obywatelskiego. 

  W tym roku na zgłoszone projekty będziemy mogli zagłosować od 15 do 30 czerwca, a 16 lipca zostanie ogłoszona lista wybranych pomysłów, które będą realizowane w 2021 roku. Przypomnijmy, w tym roku dzięki budżetowi obywatelskiemu zostaną doświetlone kolejne przejścia dla pieszych, wyremontowane zostaną ścieżki rowerowe przy Belgradzkiej oraz w alei KEN, posadzone zostaną drzewa i krzewy wzdłuż alei, dokończone będa projekty łączenia parków. Pojawią się nowe murale na stacjach metra, seans kinowe pod chmurką przy Kajakowej  oraz kontynuacja targów zdrowej żywności na rzyratuszowym parkingu. W sumie ursynowianie wybrali 22 projekty dzielnicowe.

   

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~pedalarz 2 2 miesiące temuocena: 78% 

   Ja mam pomysł, aby przy każdym zgłaszanym projekcie obowiązkowo stała informacja potwierdzona przez urzędników z ratusza o tym ile sztuk drzew musi być wykarczowanych pod realizację projektu. Drugi pomysł to wprowadzenie możliwości głosowania na "nie." Oba ww. pomysły umożliwią mieszkańcom skuteczną kontrolę planowanych inwestycji. Pozwoli to uniknąć m.in. takich ogromnych afer jak wycinka ok. 50 zdrowych, dużych drzew wzdłuż stacji Techniczno-Postojowej Metra po to, aby zalać trawniki asfaltem pod ścieżkę rowerową, która już tam była.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zieeeeew 1 2 miesiące temu

   Wprowadzić zasadę głosowania "przeciw". To będzie weryfikacją czy mieszkańcy chcą, czy tylko grupka chce.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3379 sekundy
  REKLAMAA2-DESEROWNIA--20-03---19-04-2020