REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 stycznia 2020, 12:45 komentarzy 1

  (MSO)

  Do 21 stycznia można zgłaszać swoje pomysły do budżetu obywatelskiego. W sobotę w urzędzie dzielnicy startuje drugi już maraton pisania projektów. Urzędnicy odpowiedzą na wszystkie pytania i wątpliwości związane z projektami. Doradzą też jak napisać projekt, by miał on jak największe szanse na wygranie.

  Nowa ławka, plac zabaw, chodnik, ścieżka rowerowa, a może nowa impreza kulturalna? Im więcej projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego, tym większy wybór będą mieli mieszkańcy podczas czerwcowego głosowania. W tegorocznej edycji swoje pomysły można zgłaszać do 21 stycznia.

  A już w tę i kolejną sobotę można będzie skonsultować swój pomysł, zebrać niezbędne podpisy albo rozwiać wątpliwości związane z pisaniem projektu. W urzędzie dzielnicy pomocą służyć będą nie tylko urzędnicy, ale też inni projektodawcy, którzy mają doświadczenie w składaniu projektów.

  - Na realizację pomysłów w obecnej edycji Budżetu Obywatelskiego na Ursynowie zaplanowaliśmy prawie 5 milionów złotych. Wierzę, że dzięki dobrym pomysłom mieszkańców ta kwota zostanie jak najlepiej wykorzystana – mówi burmistrz Robert Kempa.

  Sobotnie maratony pisania projektów ruszają o 12:00 w sali 543 na 5. piętrze urzędu dzielnicy i potrwają do 15:30. Swój, dodatkowy dyżur będą mieli też mieszkańcy Zielonego Ursynowa. W czwartek, 16 stycznia w Dzielnicowym Ośrodku Kultury przy Kajakowej 12b w godzinach 15.30 - 17.00 czekać będzie dzielnicowy koordynator ds. budżetu obywatelskiego. 

  W tym roku na zgłoszone projekty będziemy mogli zagłosować od 15 do 30 czerwca, a 16 lipca zostanie ogłoszona lista wybranych pomysłów, które będą realizowane w 2021 roku. Przypomnijmy, w tym roku dzięki budżetowi obywatelskiemu zostaną doświetlone kolejne przejścia dla pieszych, wyremontowane zostaną ścieżki rowerowe przy Belgradzkiej oraz w alei KEN, posadzone zostaną drzewa i krzewy wzdłuż alei, dokończone będa projekty łączenia parków. Pojawią się nowe murale na stacjach metra, seans kinowe pod chmurką przy Kajakowej  oraz kontynuacja targów zdrowej żywności na rzyratuszowym parkingu. W sumie ursynowianie wybrali 22 projekty dzielnicowe.

   

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Zieeeeew 1 10 miesięcy temu

   Wprowadzić zasadę głosowania "przeciw". To będzie weryfikacją czy mieszkańcy chcą, czy tylko grupka chce.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3902 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.11.2020 - 30.11.2020