REKLAMAA1 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Niedawno poznaliśmy wyniki tegorocznej matury dla całego Ursynowa. Teraz przyszedł czas na wyniki w poszczególnych szkołach. Jak poradzili sobie uczniowie ursynowskich liceów publicznych i niepublicznych?

  Tegorocznym maturzystom egzamin dojrzałości poszedł nieco lepiej niż starszym kolegom i koleżankom. Z języka polskiego osiągali średnio 60%. Trochę lepiej poszło im na teście z matematyki - 72%. Natomiast z języka angielskiego - najczęściej wybieranego na podstawie - 92%. 

  Uzyskane przez ursynowskich maturzystów wyniki sprawiły, że na tle całej Warszawy Ursynów uplasował się wysoko w tabeli. Teraz czas przyjrzeć się, jak zdawali uczniowie poszczególnych liceów.

  Gdzie nie zdano matury?

  Poczynając od niechlubnych statystyk - łącznie na Ursynowie egzaminu dojrzałości nie zdało 40 osób z tych, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów. Najwięcej w Zaocznym Liceum Ogólnokształcącym „Cosinus III” przy ul. Szolca-Rogozińskiego. Maturę oblało tam aż 24 z 33 maturzystów. 

  W innych szkołach egzamin oblewało nie więcej niż pięcioro uczniów. Wyjątek stanowi CLVIII LO im. Księżnej Izabeli Czartoryskiej przy ul. Szolca Rogozińskiego. Tam egzaminu dojrzałości nie zdało sześciu uczniów.

  Jak maturzystom poszedł egzamin z polskiego? Najlepsze wyniki z rodzimego języka zdobywali uczniowie Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Roberta Schumana Fundacji „Primus” przy ul. Zoltano Balo - średnio 73,9%. Na drugim miejscu znalazło się Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 4 im. Batalionu AK „Parasol” przy ul. Hawajskiej - 70,8%. 

  Trzecim liceum z najwyższym wynikiem z języka polskiego jest publiczne LXX LO im. Aleksandra Kamińskiego przy ul. Dembowskiego - 66,8%. Najgorzej z tego przedmiotu wypadli maturzyści z zaocznego „Cosinusa” - średnio 45,1%.

  Matematycy - królowa na Ursynowie

  Po wynikach tegorocznych matur widać, że uczniom na Ursynowie najlepiej idzie matematyka. Zwłaszcza tym z „Parasola” przy Hawajskiej, gdzie uzyskali średnio 93,4%. Bardzo dobrze poszło także maturzystom z LO im. Aleksandra Kamińskiego - 86,9%. Niewiele mniej punktów zdobywali uczniowie „Primusa” - 85,4%. Podczas egzaminu z królowej nauk najsłabiej poszło maturzystom z „Cosinusa” - 27,4%. 

  W tej ostatniej szkole - przypomnijmy zaocznej i dla dorosłych - najgorzej poszedł też angielski - średnia 55,2%. Pozostałe szkoły - z wyjątkiem Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 61 im. Stefana Kisielewskiego - utrzymały poziom sprzed roku i dwóch, uzyskując wynik ponad 90%. Pod tym względem dominują szkoły niepubliczne, które zajmują trzy pierwsze miejsca. 

  Najwyższe wyniki z języka angielskiego wykręcili maturzyści z „Parasola” - 99%. Zaraz za nimi są uczniowie „Primusa” - 98,3%. Natomiast na trzecim miejscu jest Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego STO.

  Kto najlepszy?

  Wszystkie przedstawione wyniki są wynikami z egzaminów na poziomie podstawowym. Wśród szkół publicznych, ewidentnie wygrywa „Kamyk”. Co ciekawe uczniowie LO im. Czartoryskiej na angielskim i matematyce poradzili sobie lepiej niż ich koledzy z dużo dłużej działającego LXIII Liceum Ogólnokształcące im. Lajosa Kossutha. Jedynie na polskim poszło im gorzej. 

  Natomiast, jeśli brać pod uwagę wszystkie szkoły, to „Kamyk” byłby dopiero na trzecim miejscu. Przed nim byłyby „Parasol” i „Primus, które poradziły sobie najlepiej ze wszystkich szkół na Ursynowie. Lekką przewagę ma tu „Parasol”, którego uczniom na polskim poszło nieco gorzej od kolegów z „Primusa”. Z pozostałych przedmiotów byli jednak niedoścignieni.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 94

  • 28
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 23
   PRZYDATNY
  • 14
   OBOJĘTNY
  • 15
   NIEPRZYDATNY
  • 6
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Tubylec 4 2 miesiące temuocena: 67% 

   Czy wyniki są proporcjonalne do czesnego?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby
  • ~Obserwator 3 2 miesiące temuocena: 71% 

   Wyniki egzaminu w szkołach zaocznych nie powinny być porównywalne z wynikami szkół publicznych i niepublicznych

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby
  • ~goNIA 2 2 miesiące temuocena: 67% 

   Gratuluję wyników uczniom i rodzicom. A dla niezorientowanych rodziców komentarz. Dobre wyniki szkół niepublicznych to często zasługa korepetycji. I to najlepiej nie u studentów, tylko u dobrych nauczycieli kierunkowych. Wiem, bo jako rodzic przechodziłam przez to dwukrotnie. Szkoła tylko weryfikuje kolejne partie materiału... Coś jest nie tak z tym nauczaniem.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 5 wpisy tej osoby
  • ~Milo 1 2 miesiące temuocena: 73% 

   Dobre wyniki szkół niepublicznych to efekt przede wszystkim mniejszych klas, w których nauczyciel może poświęcić wiecej czasu każdemu uczniowi. I większa liczba godzin angielskiego, a czasami również polskiego i matematyki. Korepetycji potrzebuje raczej tylko ktoś, kto dużo choruje lub nie jest zbyt zdolny, ale poza tym wystarczy normalnie chodzić do szkoły i odrabiać lekcje zadane do domu. No i atmosfera w niepublicznych bywa jednak nieco inna. Cieszę się, że moje dzieciaki przynajmniej część edukacji odebrały w szkołach niepublicznych, to jest jednak inna jakość.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.3732 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022