REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 lipca 2019, 12:16 komentarzy 1

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (pixabay.com)

  Ursynowskie licea z roku na rok wypadają coraz lepiej zarówno w rankingach, jak i podczas egzaminów. W tym roku nasi maturzyści osiągnęli wynik 97,6%, co oznacza jedynie sześć osób, którym nie udało się zdać za pierwszym podejściem.

  Do egzaminów ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych przystąpiło w tym roku ponad 36 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników na całym Mazowszu, z czego 82,9% uczniów go zdało. Na Ursynowie w szkołach publicznych tylko jednemu uczniowi się to nie udało, ponieważ nie zdał z dwóch przedmiotów.

  W naszej dzielnicy do egzaminu podeszło w sumie 447 uczniów ze szkół prywatnych i państwowych, część z nich poprawiała ubiegłoroczne testy. Średni wynik z języka polskiego w naszej dzielnicy to 61,02%, co daje nam drugie miejsce w Warszawie - za Śródmieściem z wynikiem 65,11%.

  Z matematyki nasi uczniowie zdobyli 68,65%, które dało nam szósty wynik w stolicy. Natomiast j. angielski, który uczniowie zdali ze średnim wynikiem 84,27% uplasował nas na siódmej pozycji. Najlepszy średni wynik, bo aż 91% zdobyło sześciu maturzystów zdających podstawowy język hiszpański.

  Najsłabiej poszedł uczniom z Ursynowa język rosyjski – ale zdawały go tylko trzy osoby (wynik 32,67%), oraz rozszerzona Wiedza o społeczeństwie – 39 osób ze średnią 30,92%.

  W dwóch publicznych liceach na Ursynowie, w których było w tym roku łącznie 254 zdających, 248 osób zdało wszystkie egzaminy, 5 osób ma poprawkę, a tylko jeden maturzysta nie zdał. Jedna osoba będzie poprawiała maturę w LO im. A. Kamińskiego, a cztery w LO im. L. Kossutha – to najlepszy wynik w tym liceum od wielu lat.

  - Widzimy przede wszystkim, że wyniki są lepsze, niewiele jest przypadków, w których oscylują na granicy zdawalności. Mamy oczywiście jeszcze nad czym popracować, ale tak będzie zawsze – mówi wicedyrektorka LXIII LO im. Kossutha, Agnieszka Bolek. - Mamy poczucie, że te wyniki to efekt naszej pracy z ostatnich trzech lat. Strajk zaburzył ciągłość nauki, ale nauczyciele wykonali dużą pracę, żeby uczniowie byli przygotowani – tłumaczy i dodaje, że dodatkowe godziny matematyki, które dofinansowała na prośbę dyrekcji dzielnica, także przełożyły się na wyniki matur.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 25

  • 16
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~lucek 1 10 miesięcy temu

   Wiec Zalewska nie zrujnowala jeszcze oswiaty? A Schetyna i Czaskoski mowili ze zrujnowala. A oni zawsze mowia "prawde".

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3306 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020