REKLAMAA1 DaGRASSO 25.08.2021 - 24.11.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 lipca 2021, 12:15 komentarzy 6

  (KW)

  Najlepiej wypadły języki obce oraz matematyka. Dużo gorzej z językiem polskim. Są już wstępne wyniki matur. Na Ursynowie nie zdało aż 99 uczniów.

  Do egzaminów ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych przystąpiło w tym roku ponad 42 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników na całym Mazowszu, z czego 79% uczniów go zdało.

  W naszej dzielnicy do egzaminu podeszło w sumie 642 uczniów ze szkół prywatnych i publicznych, część z nich poprawiała ubiegłoroczne testy. Średni wynik z języka polskiego w naszej dzielnicy to 60%, co daje nam szóste miejsce w Warszawie. Najlepsze wyniki - tradycyjnie - mają szkoły ze Śródmieścia - 65 proc.

  Z matematyki nasi uczniowie zdobyli 67%, które dało nam siódmy wynik w stolicy. Natomiast j. angielski, który uczniowie zdali ze średnim wynikiem 89% uplasował nas na siódmej pozycji. 

  Z przedmiotów dodatkowych uczniom z Ursynowa najlepiej wypadła informatyka - 49%, geografia - 48% (wybrało ją najwięcej maturzystów - 158), fizyka oraz historia - po 43%. Biologia to wynik 37 proc.; Wiedza o Społeczeństwie - 36 proc., a chemia - 32 proc.

  Ponad 15 proc. oblało maturę

  W całym kraju maturę oblało 26 proc. zdających. W Warszawie nie zdało 15 proc., a na Ursynowie 15,6% maturzystów. W naszej dzielnicy oblało 99 zdających. Ursynów jest na ósmym miejscu od końca wśród 18 dzielnic. W dzielnicach, w których zdawała podobna liczba uczniów, wyniki są podobne - na Targówku nie zdało 16,7 proc., na Pradze Północ 17,3 proc. Mnóstwo ursynowian to uczniowie śródmiejskich liceów - tam nie zdało zaledwie 8 proc. maturzystów.

  Na razie nie ma wyników szczegółowych oraz informacji o tym, ilu uczniów w poszczególnych szkołach zdało egzaminy. 

  W tym roku wyniki matur są gorsze niż w latach poprzednich. Częściowo można to wytłumaczyć pandemią i nauką zdalną. Jednak wymagania maturalne zostały w tym roku okrojone o 20 proc. Można było zrezygnować z egzaminów na poziomie rozszerzonym. Ursynów pogorszył swoje wyniki w porównaniu do innych dzielnic Warszawy. Jeszcze w 2019 roku, biorąc pod uwagę wyniki z matematyki i języka angielskiego, nasza dzielnica była na podium - zaraz za Śródmieściem czy Wilanowem. W tym roku są to pozycje 5-6-7.

  By zdać maturę trzeba uzyskać minimum 30 proc. punktów możliwych do zdobycia.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 43

  • 8
   BARDZO PRZYDATNY
  • 10
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 17
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Anna1111 6 2 miesiące temuocena: 67% 

   Wyniki z poszczególnych szkół są dostępne. Zdawalność w 2 liceach publicznych jest na poziomie 98%, w Kamińskim 100%. Myślę, że jakaś prywatna szkoła lub liceum dla dorosłych tak zaniżyło wynik.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~obserwator 5 2 miesiące temuocena: 100% 

   Wynik zaniżył Kossuth, na 100%

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~obywatel-wyborca 4 2 miesiące temuocena: 80% 

   I widząc co się święci, idąc po linii najmniejszego oporu niektórzy partyjni aktywiści rządzący dzielnicową oświatą żądali odwołania tegorocznych matur. Zamiast organizować jakieś zajęcia dokształcające woleli pójść na łatwiznę w rodzaj "panie ministrze daruj sobie pan z tymi maturami". Bo to nie to, że sami rodzice wspierani aktywistami powinni przypilnować to jak się ich dzieci uczą, lecz że pandemia i winna władza centralna. A za system nauczania odpowiedzialne są samorządy, jako organy założycielskie szkół. Widać, jaki pan taki kram. Nic ten samorząd nie robi poza polityką.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~autochton 3 2 miesiące temuocena: 100% 

   I pomyśleć, że podczas wojny na tajnych kompletach ludzie podchodzili do poważnej matury i zdawalność była właściwie 100 proc. Dzisiaj spadek transferu w szerokopasmowym Internecie rozkłada edukację. Żenada.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~autochton 2 2 miesiące temuocena: 92% 

   Znaczy coś rośnie... rośnie produkcja głąbów. Postymp jest panie, postymp... :D Może trzeba by przewietrzyć Komisję Edukacji i Sportu...? Bo widać, że goście nie ogarniają tematu rządzenia ursynowską edukacją. Zacząłbym od przewodniczących.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~obywatel 1 2 miesiące temuocena: 67% 

   A może by tak skończyć z toksycznością i hipokryzją pseudo najlepszych szkół podstawowych.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4133 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021