REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 listopada 2019, 16:00

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Aranżowaniu pokoju dziecięcego często towarzyszy zrozumiała ekscytacja. Może ona niestety stać się źródłem wielu problemów. Emocje mogą niekiedy wziąć górę nad rozsądkiem, a wtedy nietrudno o nieprzemyślane decyzje. Pamiętajmy o tym, że oprócz efektu estetycznego, powinno zależeć nam na zachowaniu funkcjonalności wnętrz i zapewnieniu bezpieczeństwa dziecku. Na co zwrócić uwagę przy zakupie mebli dziecięcych?

  Solidna konstrukcja

  Przy wyborze mebli dziecięcych warto od razu zwrócić uwagę na ich wykonanie. Po pierwsze powinno zależeć nam na tym, by meble były trwałe. Kupujemy je (może oprócz łóżeczka) z myślą o tym, by posłużyły przynajmniej kilka, jeśli nie kilkanaście lat. Solidne, dobrze wykończone meble gwarantują dodatkowo odpowiednią stabilizację i wyważenie. Musimy zwrócić uwagę na to, by poszczególne elementy wyposażenia nie stwarzały ryzyka dla dziecka, które ucząc się chodzić, będzie się o nie podtrzymywać. Nie możemy pozwolić na to, by najmniejsze zachwianie – np. w wyniku uderzenia w czasie dynamicznej zabawy – doprowadziło do przewrócenia się mebli. Muszą mieć one odpowiednio wyważony punkt ciężkości.

  Prosta forma

  Choć radość z aranżowania pokoju dziecięcego mogłaby skłaniać nas do wielu szaleństw, powinniśmy pamiętać o tym, by meble nie stwarzały ryzyka zranienia się dziecka. Powinny być one proste, bez niepotrzebnych wystających elementów, o które dziecko mogłoby uderzyć. Oczywiście wszelkie powierzchnie wystające, półki i blaty, powinny być zaokrąglone, by chronić dziecko przed następstwami wypadku w ich okolicy. Jeśli zależy nam na zachowaniu przy tym dekoracyjnego charakteru mebli, warto zapoznać się z ofertą producentów wyspecjalizowanych w produktach dziecięcych. Dobrym wyborem będą tu meble Bellamy. Zostały one dodatkowo wyposażone w takie mechanizmy, które ułatwią korzystanie z nich dzieciom w każdym wieku. Wiele modeli ma specjalne prowadnice z bezpiecznym dla dzieci systemem domykającym, niektóre wykorzystują też system „push to open”. Decydując się na zakup mebli Bellamy, zmniejszasz ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych dla dziecka zdarzeń, np. przytrzaśnięcia palców przez gwałtownie domykające się skrzydła szaf i półki. Więcej przeczytasz o nich na https://www.lampsandco.pl/blog/aranzacje/meble-bellamy.

  Wykorzystane materiały

  Nie mniej istotne jest to, z czego meble zostały wykonane. Najlepsze będą meble wykonane z ekologicznych, naturalnych surowców albo te z wysokiej jakości tworzywa. Aby zapewnić ich trwałość i podnieść walory estetyczne, producenci często decydują się jednak na zastosowanie dodatkowych środków konserwujących. Farby i lakiery mogą jednak zawierać szkodliwe substancje, wywołujące alergię lub wpływające na samopoczucie dziecka. Sprawdźmy, czy producent informuje o tym, jakie środki zostały użyte – powinny one spełniać wszystkie normy bezpieczeństwa. Przykładowo przy produkcji mebli Bellamy stosuje się farby spełniające normy Chemical Resistance, co gwarantuje, że ich użycie nie będzie miało jakiegokolwiek negatywnego wpływu na zdrowie i samopoczucie dzieci. 

  Chcesz zadbać o bezpieczeństwo dziecka? Postaw na meble Bellamy!

  Każdy rodzic chce nauczyć swoje dziecko odpowiedzialności, a jak wiadomo, wiedzę najlepiej przekazywać własnym przykładem. Urządzając pokój dla dziecka, zadbaj o to, by była to przestrzeń bezpieczna dla jego zdrowia. Przy zakupie wyposażenia sprawdź, czy jest ono bezpieczne dla syna czy córki. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór produktów zaprojektowanych z myślą o dzieciach, np. mebli Bellamy.

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3949 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020