REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 czerwca 2020, 13:21

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  W ostatnich latach, wraz ze wzrostem popularności ogrodów oraz zainteresowaniem aranżacją balkonów, możemy zaobserwować wielki powrót rattanowych mebli.

  Coraz częściej można spotkać również meble wykonane z technorattanu, które łączą w sobie urok i lekkość naturalnego materiału z licznymi zaletami innowacyjnych technologii. Co sprawia, że meble z technorattanu są tak wyjątkowe oraz dlaczego szukając nowych mebli ogrodowych, warto zdecydować się na tę propozycję?

  Technorattan czy naturalne drewno? Co wybrać?

  Naturalne drewno, w tym również rattan, jest piękne, ekologiczne, oryginalne... A przy tym również drogie oraz wyjątkowo trudne w pielęgnacji. Niestety, jeśli chcemy długo cieszyć się zestawem rattanowych mebli, będziemy musieli sporo czasu przeznaczyć na ich pielęgnację, chronić je przed słońcem i przed deszczem, a także konserwować praktycznie co sezon. 

  Z drugiej strony mamy technorattan, czyli syntetycznego kuzyna tradycyjnego rattanu. To tworzywo znane jest również jako żywiczna wiklina oraz wiklina całoroczna. Nazwa ta wcale nie została mu nadana na wyrost, ponieważ technorattan doskonale imituje tradycyjne wiklinowe meble, a przy tym jest pozbawione wad naturalnego materiału.

  Technorattan to materiał syntetyczny, a więc stworzony w całości przez człowieka. Najczęściej wyrabia się go z polietylenu, tworzywa wyjątkowo cenionego ze względu na swoje właściwości. Jakie więc zalety ma technorattan i co sprawia, że "wyplatane" z niego meble praktycznie całkowicie zawładnęły ogródkami publicznymi, prywatnymi oraz balkonami?

  Zalety mebli z technorattanu

  Przede wszystkim, meble z technorattanu są wodoodporne. Jest to nie bez znaczenia zwłaszcza w Polsce, gdzie pogoda nawet latem bywa bardzo kapryśna. Meble z syntetycznej wikliny dzielnie znoszą burze, grady, ulewy, a nawet minusowe temperatury. Z pewnością nie trzeba będzie ich w panice zbierać, gdy tylko na niebie pojawi się pierwsza chmurka! Poza tym, meble rattanowe nie pleśnieją, a przy tym są odporne nie tylko na wilgoć i wodę, lecz również promieniowanie UV. Świetnie spiszą się więc przy basenie czy na słonecznym tarasie.

  Technorattan, jak nietrudno się domyślić, jest również tworzywem wyjątkowo niekłopotliwym w pielęgnacji. Lekko zabrudzone meble wystarczy spłukać wodą z węża, a nieco bardziej poplamione można przetrzeć ściereczką i płynem do mycia naczyń. 

  Wiele osób zastanawiających się nad zakupem mebli do ogrodu martwi się, że meble z syntetycznego tworzywa będą wyglądać nieelegancko. Nic bardziej mylnego! Wysokiej jakości sztuczny rattan prezentuje się bardzo elegancko i doskonale imituje wiklinę.

  Poza tym meble z żywicznej wikliny są również bardzo lekkie i tym samym łatwe w transporcie oraz aranżacji. Niezwykle uniwersalne - będą pięknym uzupełnieniem zarówno nowoczesnego, jak i klasycznego ogrodu, na przykład w stylu angielskim, a także o wiele tańsze, niż meble drewniane. Poza tym dostępne są w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach, więc bez problemu wybierzesz zestaw najlepiej odpowiadający Twoim potrzebom.

  Meble z technorattanu - nie tylko do ogrodu

  Jak już wspomnieliśmy, ze względu na swoje zalety meble z technorattanu spiszą się nie tylko w przydomowym ogródku. Dzięki temu, że są bardzo lekkie, a także bez problemu można kupić je w różnych rozmiarach, będą świetną propozycją na domowy balkon. Przy ich pomocy niewielkim kosztem stworzysz własną miejską strefę relaksu!

  Poza tym ze względu na swoją wytrzymałość, odporność na chlor i inne żrące substancje eleganckie meble z syntetycznego rattanu to wręcz wymarzona propozycja na plażę - zarówno tę przy hotelowym basenie, jak i prywatną. Technorattanowy komplet bez problemu przetrwa kilka sezonów, każdego lata zachwycając pięknym wyglądem!

  Lekkie, ładne i wytrzymałe meble to także idealna propozycja do ogródków lokali gastronomicznych. Bez problemu można je przestawiać i przenosić, a po sezonie przechowywać bez żadnej szkody dla ich wyglądu.

  Meble z technorattanu to świetna alternatywa dla mebli drewnianych oraz idealna propozycja dla osób ceniących sobie wysoką jakość, ekskluzywny wygląd i przystępną cenę!

  Artykuł załadowany: 0.2098 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-08—-31-08-2020