REKLAMAA1 SanGiovanni  01.04.2021 - 30.04.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 lutego 2021, 07:56 komentarzy 96

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  W środę wiele redakcji w Polsce zawiesiło swoje wydania i opublikowało list otwarty do władz Rzeczypospolitej Polskiej i liderów ugrupowań politycznych. Postulaty popiera także nasza redakcja, choć nie rezygnujemy z pracy i także dziś przygotujemy dla Państwa informacje. Przed realizacją misji informacyjnej nie powstrzymują nas wszelkie przeciwności losu, nie powstrzyma także groźba nakładania na nas dodatkowych opłat i podatków.

  Publikujemy poniżej list do władz ws. podatku od reklam podpisany przez kilkadziesięciu wydawców i nadawców niezależnych.

  List otwarty do władz Rzeczypospolitej Polskiej i liderów ugrupowań politycznych

  Zwracamy się w sprawie zapowiadanego nowego, dodatkowego obciążenia mediów działających na polskim rynku, myląco nazywanego "składką", wprowadzaną pod pretekstem Covid-19.

  Jest to po prostu haracz, uderzający w polskiego widza, słuchacza, czytelnika i internautę, a także polskie produkcje, kulturę, rozrywkę, sport oraz media.

  Wprowadzenie go będzie oznaczać:

  - osłabienie, a nawet likwidację części mediów działających w Polsce, co znacznie ograniczy społeczeństwu możliwość wyboru interesujących go treści,

  - ograniczenie możliwości finansowania jakościowych i lokalnych treści. Ich produkcja daje obecnie utrzymanie setkom tysięcy pracowników i ich rodzinom oraz zapewnia większości Polaków dostęp do informacji, rozrywki oraz wydarzeń sportowych w znaczącej mierze bezpłatnie,

  - pogłębienie nierównego traktowania podmiotów działających na polskim rynku medialnym, w sytuacji, gdy media państwowe otrzymują co roku z kieszeni każdego Polaka 2 mld złotych, media prywatne obciąża się dodatkowym haraczem w wysokości 1 mld zł,

  - faktyczne faworyzowanie firm, które nie inwestują w tworzenie polskich, lokalnych treści kosztem podmiotów, które w Polsce inwestują najwięcej. Według szacunków, firmy określane przez rząd jako "globalni cyfrowi giganci" zapłacą z tytułu wspomnianego haraczu zaledwie ok. 50 - 100 mln zł w porównaniu do 800 mln zł, jakie zapłacą pozostałe aktywne lokalnie media.

  Skandaliczne jest również niesymetryczne i selektywne obciążenie poszczególnych firm. Dodatkowo niedopuszczalna w państwie prawa jest próba zmiany warunków koncesyjnych w okresie ich obowiązywania.

  Jako media działające od wielu lat w Polsce nie uchylamy się od ciążących na nas obowiązków i społecznej odpowiedzialności. Co roku płacimy do budżetu Państwa rosnącą liczbę podatków, danin i opłat (CIT, VAT, opłaty emisyjne, organizacje zarządzające prawami autorskimi, koncesje, częstotliwości, decyzje rezerwacyjne, opłata VOD itd.). Własną działalnością charytatywną wspieramy też najsłabsze grupy naszego społeczeństwa. Wspieramy Polaków, jak i rząd w walce z epidemią, zarówno informacyjnie, jak i przeznaczając na ten cel zasoby warte setki milionów złotych.

  Zdecydowanie sprzeciwiamy się więc używaniu epidemii, jako pretekstu do wprowadzenia kolejnego, nowego, wyjątkowo dotkliwego obciążenia mediów. Obciążenia trwałego, które przetrwa epidemię Covid-19.

  (podpisy ogólnopolskich wydawców)

  Haloursynow.pl popiera protest mediów. A w tym artykule tłumaczymy, o co chodzi.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 318

  • 43
   BARDZO PRZYDATNY
  • 82
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 54
   OBOJĘTNY
  • 48
   NIEPRZYDATNY
  • 41
   WKURZONY
  • 47
   BRAK SŁÓW

  96Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~***** *** 96 2 miesiące temuocena: 88% 

   ***** ***

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~eme-ryt 95 2 miesiące temuocena: 32% 

   TVN podatków w stosunku do przychodu płaci poniżej 1%, Polsat nieco ponad 3%. Obywatel płaci 17%, ale obywatel nie uzyska wsparcia "haloursynów".

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~U. 94 2 miesiące temuocena: 80% 

   Widzę ze już eme-ryt padłeś ofiarą przekazu tvpis. Zapomniałeś, ze firmy te już płacą VAT, CIT i PIT jak inne firmy, a ich pracownicy także te 17% które ty płacisz (lub innego typu podatek dochodowy). Także lepiej się nie wychylaj, ze płacisz tylko 17% bo i jeszcze i tobie piśki coś dołożą z podatków i olaboga. Zapomniałeś ze tez płacisz VAT i kilkadziesiąt innych opłat - parapodatków i podatków, z czego duża kwota zasila twoje jedyne słuszne źródło informacji - tvpis ( 2 mld co roku?). A teraz biegnij grzecznie w stópkę pocałować małego starca z kotkiem bez konta, może rzuci monetę.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 24 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~eme-ryt 93 2 miesiące temuocena: 15% 

   Za "Dziennik - Gazeta Prawna": podatek CIT np. - Cyfrowy Polsat S.A. 96,42 mln zł; Telewizja Polsat S.A. 91,36 mln zł; TVN S.A. 5,13 mln zł; TVN Media Sp. z o.o. 27,76 mln zł; Telewizja Polska S.A. 7,38 mln zł; Agora 11,44 mln zł. W sumie Polsat płaci najwięcej podatków. Ważne ile to jest od przychodu i jakie kto sobie wylicza koszty.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 4 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty44 92 2 miesiące temuocena: 89% 

   Trudno żeby cyfrowy Polsat płacił niski podatek jak on wynika z płaconych abonamentów za anteny - jak kablówki. Powinno go tu w tym zestawieniu nie być, a zamiast tego powinien być obecny w zestawieniu sieci kablowych i dostawców tego typu. Zaskakuje podobny poziom podatku CIT od TVP i TVN mimo ze ci pierwsi dostają poza reklamami tez abonamenty i dotacje 2 mld. eme-ryt, warto jeszcze pokazać olbrzymie kwoty VAT, jakie ze sprzedaży glownie reklam, wniesie TVN - obstawiam ze spadłyby ci butki i nie tylko.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 16 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 91 2 miesiące temuocena: 88% 

   ~łemeryt, kazdy placi taki podatek, jaki państwo od niego zwyczajowo wymaga, i na jaki sobie "zasłużył". Ty np. placisz te 17% bo niczego poza 17% nie osiagnąłes. I oki, tak sie zdarza. I teraz wyobraź sobie, że państwo polskie mówi "aaa... nie! mamy straty (=nie potrafilismy rządzić/bylismy zachlanni, rozpirzyliśmy kasiore np. na wybory kopertowe i kasa pusta) więc teraz solidarnie każdy ~łemeryt dolozy nam dodatkowe 30%, oprocz tych zwyczajowych 17 %. Rozumiem, że ~łemeryt ursynowski bedzie piał z zachwytu "tak tak! rządzie pissowski! mnie sie to należało! chetnie oddam dodatkowe 30% swoich dochodów (emerytury), w ramach solidarności z nieudolnym rzadem. Ba! chetnie bede dalej pracowac żeby odprowadzać wincej podatkow na ten nieudolny rzad" No...myśl emerycie, myśl.. a najlepiej zmień kanał tv. Lub chocby nie ograniczaj sie tylko do tvpis.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 90 2 miesiące temuocena: 100% 

   te, eme-ryt, ładnie przekopiowałeś cyferki, tylko pominąłeś niektóre. Ile podatku zapłaciło Polskie Radio? 25 tyś. zł - tak tak, wielkie polskie radio, tyle kanałów i tylko 25 tyś. zł. A 7 mln z TVP to jaki procent jest przychodu tej firmy?? No i powiedz mi jeszcze jedno - skoro TVP i PR są firmami dochodowymi (bo płacą podatki) to po co dorzucamy im co roku 2 mld zł z naszych podatków???

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Powinni płacić podatek od zysku z reklam 89 2 miesiące temuocena: 20% 

   100% racji masz ~eme-rycie. Haloursynów w swoim artykule reklamowym pisze o podatku od darowizny samochodu . „Darowizna samochodu musi zostać zgłoszona w urzędzie skarbowym. Należy (....) Jeśli nie dopilnujesz tej kwestii i nie opłacisz należnego podatku, urząd skarbowy może naliczyć karę. „ I tu haloursynow nie zgadza. Natomiast właściciele mediów , od transakcji pobierania bardzo wysokich opłat za czas antenowy , czy za umieszczenia reklamy na łamach prasy , czy na portalu strona zarabiająca -czyli właściciel miałby nie płacić ? A dlaczego nie ? Przecież to dodatkowy zysk. Znaczący zysk.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rozsądny 88 2 miesiące temuocena: 100% 

   Kompletnie nie masz pojęcia o czym piszesz, człowieku. Darowizna taka to transakcja prywatna, chodzi tez o kontrole nad darowiznami. Sprzedaż reklamy to fvat a wiec podatek VAT, sprzedaż wpływa tez na podatek CIT oraz PIT, które firma mediowa tez odprowadza. Także płaci podatki. To może wogole wprowadź podatek za posiadanie auta? Myślisz ze nie wpłynąłby na ceny innych produktów i usług? Taki podatek od reklamy finalnie zapłacisz tez ty - jako konsument reklamowanych w mediach produktów i usług. Teraz rozumiesz? Dotarło? Jasno wyjaśniłem? Nie ma za co.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~konstytucja 87 2 miesiące temuocena: 28% 

   Biedni obrońcy rzekomo wolnych mediów, co wy teraz zrobicie? Hamerykany likwidują TVN. Już prawie wszystkich pracowników zwolnili. Wielu zaczęło pracę w TVP. Ostatnio Miszczak wyleciał. Może jakiś pikieta na Wiertniczej albo pod ambasadą USA? Taki zamach na wolność po cichutku się odbywa a wy tu pianę bijecie bez powodu. Zamiast szkła kontaktowego Złomiarzy przez 24h będą wam nadawać.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 36 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zloty2 86 2 miesiące temuocena: 93% 

   Konstytucja - nikt nie likwiduje, dopasowanie ilości pracowńikow do potrzeb to normalna sprawa. Miszczak pracuje dla TVN dalej także się nie stresuj. I przestań szerzyć fakeowe newsy albo pisać o swoich marzeniach. Dobrze jest zgłaszać takie fake’i do usuwania, w ten sposób większy porządek i nie szerzą się tego typu wymysły. Niniejszym zgłaszam. Lepiej śledź informacje jak rośnie zatrudnienie jedynej słusznej stacji czyli TVP - z pewnością nastawi cię to optymistycznie do przyszłości.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 25 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~konstytucja 85 2 miesiące temuocena: 8% 

   To się przekonasz.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty44 84 2 miesiące temuocena: 100% 

   Do @konstytucja - to proponuje Ci gentelmen’s agreement skoro taki pewien jesteś, tylko nie wiem czy wystarczy Ci męskiej odwagi: jeśli do końca 2021 roku TVN nie zostanie zlikwidowany przez Amerykanów (tak napisałeś i jesteś tego pewien jak widzę powyżej) to kupujesz za 1000 netto (nie wiem jakie tu są ceny i co to wystarczy) baner na tym portalu na którym to przepraszasz za fakeowe informacje, krótko piszesz o czym mówiłeś i podpisujesz się prawdziwym imieniem i nazwiskiem (weryfikacja: przelew bankowy z opłatą za reklamę). Jeśli TVN zostanie zlikwidowany - ja zrobię to samo. Masz honor i stajesz do tego? Zapraszam!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 16 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~konstytucja 83 2 miesiące temuocena: 0% 

   Zapytaj mądralo kogokolwiek kto tam jeszcze pracuje, ewentualnie pracował do niedawna. Nie będziesz taki hojny w wykupowaniu banerów.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty44 82 2 miesiące temuocena: 100% 

   Nie będę pytał, biorę wiec jak rozumiem jeszcze większe ryzyko na siebie :-) Poza tym chodzi tylko o to, co sam napisałeś pewny siebie, wiec chyba wierzysz w to co piszesz. A ty przystąpisz do wyzwania czy już od razu pisi walkower?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 15 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~konstytucja 81 2 miesiące temuocena: 0% 

   Z uśmiechem na ustach przypomnę sobie o tobie, jak się kwiczenie zacznie.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty44 80 2 miesiące temuocena: 100% 

   Nie zmieniaj tematu. Cieszę się ze jesteś online. Masz odwagę i przyjmujesz zakład? Czy walkower? Honorowo: tak czy nie? Zakładamy się przecież o to, co sam napisałeś, wiec jaki problem? Zobacz sam, jaka okazje miałbyś gdybys wygrał i mnie pognębił :-) brak odpowiedzi to dla mnie też jasna odpowiedz = walkower - czyli dowód na pisi fake z twojej strony.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 14 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 79 2 miesiące temuocena: 100% 

   @Kabaty44 - miejże litość dla tego trolla. Przecież on dostaje 50 gr od wpisu i to po akceptacji kierownika. Musiałby napisać 2 tys. durnych i pełnych nienawiści wpisów, żeby zapracować na przegrany zakład z Tobą. Poza tym przecież wiesz, że nawet jak tu Ci obieca górę złota, to i tak się nie wywiąże. Poza tym przekaz dnia obejmował info, że TVN zamykają, nie było już żadnych sprostowań, więc podjudzając go wstawiasz go w kłopotliwej sytuacji. Bez kolejnego przekazu dnia dzieciak sobie nie poradzi. Widzisz jak się wije :-) No i piszesz "gentelmen’s agreement" - a skąd on ma wiedzieć co to znaczy? Nawet jak sobie translatorem przełoży, to sensu i tak nie pojmie. Okaż więc miłość bliźniego :-)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 13 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty44 78 2 miesiące temuocena: 75% 

   Nawet nie zakładałem, że po przyjęciu męskiego zakładu i przegraniu go nie spełniłby obietnicy. Wszak honor chyba wart jest więcej niż 1000 - przynajmniej mój. Ale mogłoby być tak jak piszesz. Ale fakeowy komentarz to i zwykle fakeowy człowiek. Szkoda, że używa takiego nicku ale rozumiem, że to element taniej prowokacji. Rozumiem, że sprawa jest tym samym jasna i zakończona.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~konstytucja 77 2 miesiące temuocena: 25% 

   Tego tysiąca nie wydawaj. Przyda się jak Stokrotka zbiórkę będzie prowadzić.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 76 2 miesiące temuocena: 67% 

   @Kabaty44 - moim zdaniem, jeśli tak mogę napisać, popełniasz błąd mierząc go własną miarką - "męski zakład", "honor", "obietnica". Przecież to zwykły pisowski trolik, a Ty na jego barki takie obciążenia nakładasz :-) A nick - taki mu przydzielili i już. Wcale bym się nie zdziwił, jakby z jednego nicka pisało kilku ludzi, żeby tylko coś się działo. Także wiesz, szkoda czasu :-) Ale zakładem zgasiłeś go pięknie. Szacun.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~konstytucja 75 2 miesiące temuocena: 0% 

   Naprawdę nikt tu związany z grupą Discovery Polska nie wchodzi? Na Ursynowie i w Wilanowie sporo was mieszka. Może ktoś by coś napisał odnośnie mojego monologu? Ja już kończę, tym bardziej że wolne media posty mi kasują.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~konstytucja 74 2 miesiące temuocena: 0% 

   I znowu wycieli. To jeszcze proponuje prześledzić temat tvn na portalu wirtualnemedia przez powiedzmy ostatni rok. Czystka jak za stalina.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty44 73 2 miesiące temuocena: 100% 

   do „konstytucja” - kończ, kończ bo tylko się ośmieszasz - przynajmniej tu słowa dotrzymaj, trzymam kciuki. Rozmydlasz temat gdy poprosiłem byś zajął jasne stanowisko. Sam napisałeś „Amerykanie zamykają TVN”, ale gdy padła jasna propozycja „sprawdźmy to” nagle się zacząłeś wić. Typowe! O mój tysiąc się nie bój bo bezpieczny, ze swoim już dziś mógłbyś się rozstawać. Tak trzeba właśnie z tymi wykastrowanym pisimi trollami robić - gdy piszą fake’i od razu proponować „sprawdzam” tym bardziej gdy sytuacje można od razu sprawdzić. Ale cóż, honor to obcy im temat - trzeba mieć jaja. Temat zamykam jako wygrany. A ty „konstytucja” najlepiej obraź się na wolne media i ten portal, zabierz sprzęt z piaskownicy i nie wchodź - wszyscy na tym zyskają łącznie z tobą. Co do kwiku - powoli się ucz. Może będzie ci potrzebny wcześniej niż się wydaje, a najpóźniej przy kolejnych wyborach parlamentarnych - ludzie otwierają oczy, nawet ci trochę spisieni wcześniej.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~konstytucja 72 2 miesiące temuocena: 0% 

   Nie napisałem nic czego nie można sprawdzić. O odejściu Miszczaka na zasłużona emeryturę nie pisał pudelek ale portal branżowy. Jakoś się wybronił ale zapewne nie na długo. Jak przeniosą emisje tam skąd np nadaja Eurosport to sam zrezygnuje. Lepiej na ryby chodzić niż latać do Paryża czy innego Lądka.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty44 71 2 miesiące temuocena: 100% 

   konstytucja - zaraz, zaraz :-))) Piszesz wczoraj, ze Miszczak wyleciał i teraz piszesz, że jednak się wybronił. Czyli już w części sobie sam zaprzeczyłeś. Teraz „Hamerykany” nam jeszcze pozostały w takim razie, bo cały czas odchodzisz w bok od tematu. Mam w biurze naprawdę z Ciebie ubaw, zresztą nie tylko ja - „you made my day” :-)))) Więcej wartościowych źródeł, życzę! I nie stawiałbym też na TVP i paski w TVP info bo znów zrobisz z siebie idiotę - celuj w wyższą wiarygodność, poziom absolutnego minimum to w tym przypadku rzeczywiście chyba pudelek!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~konstytucja 70 2 miesiące temuocena: 0% 

   To dalszej dobrej zabawy. Właściciel zwija sie z nad Wisły. Część kanałów sie dubluje z jego ofertą. Jak będzie wyglądała optymalizacja? Co sie da będzie nadawane np z Londynu. Co sie nie da można sprzedać jak będzie chętny. Kanał informacyjny to raczej koszty a nie zyski więc słabiutko to wygląda. I znowu mnie wytną.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty44 69 2 miesiące temuocena: 100% 

   Dzięki, postaramy się! :-) To Amerykanie mówisz jednak nie likwidują TVN i będzie można dalej oglądać kanały tej grupy? No patrz ile to się od wczorajszego twojego komentarza zmieniło :-)))) No i ten Miszczak, wow! Czyli wiarygodność twoich wypocin zerowa (jak kiedyś w dowcipie: Czy to prawda, że na Placu Czerwonym rozdają samochody? tak, to prawda, ale nie samochody, tylko rowery, nie na Placu Czerwonym, tylko w okolicach dworca i nie rozdają, tylko kradną - idąc tym tropem uważaj aby zamiast tvn24 za jakiś czas nie zniknęło tvpinfo). Jakby co, wpłać ten przegrany 1000,- chociaż na jakiś dobry cel - stań się wreszcie pożyteczny, poznaj to uczucie! :-)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~konstytucja 68 2 miesiące temuocena: 0% 

   Pożyjemy zobaczymy. Jeśli zwalnia się kamerzystów, pozbywa wozów transmisyjnych to zapewne tylko reorganizacja.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty44 67 2 miesiące temuocena: 100% 

   „konstytucja” - TVN miał być wg Ciebie zlikwidowany, okazuje się już wg ciebie ze tylko redukuje zatrudnienie (przy okazji: prywatna firma ma do tego prawo!), Miszczak miał być wg ciebie zwolniony (prywatna firma ma prawo zwalniać lub przenosić kogos na inne stanowisko - kwestia ustaleń stron), jednak jest i pracuje. Nie widzisz dalej zerowej wiarygodności twoich komentarzy? Przy okazji: prześledź sobie ile osób zwolniła TVP (najczęstsze powody: inne poglądy lub serduszko WOŚP na płaszczu - i to robi duza firma, korporacja można powiedzieć, nie z przyczyn ekonomicznych tylko ideologicznych! W XXI wieku!) - czy mam się już cieszyć, że się TVP likwiduje, mierząc wg twoich spisiałych standardów? Normalnie, ze zatrudnienie się dopasowuje do potrzeb i optymalizuje wielkość firmy - ja tez czasem zwalniam a czasem zatrudniam (ekonomia!!). PS. Pamiętaj o 1000,- - może być nawet na Caritas jak ci ręka mniej będzie drżeć, bo na WOŚP domyslam się, że byłoby to ponad twoje siły).

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty44 66 2 miesiące temuocena: 100% 

   Widzisz już teraz „konstytucja” jakiego idiotę zrobiłeś z siebie? Czy jeszcze bardziej twoje oczka otworzyć?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Złoty2 65 2 miesiące temuocena: 68% 

   Nieco zmieniony pewien wiersz, niech da do myślenia tym, którzy twierdzą, że mediów jest za dużo i że reklam (jako źródła utrzymania mediów) też jest za dużo i są niepotrzebne: Najpierw przyszli po małych przedsiębiorców, ale się nie odezwałem, bo nie byłem małym przedsiębiorcą. Potem przyszli po kobiety i nie odezwałem się, bo nie byłem kobietą. Potem przyszli po górali, i znów nie protestowałem, bo nie byłem góralem. Potem przyszła kolej na niezależne od państwa media, i znowu nie protestowałem, bo nie byłem częścią niezależnych mediów. Wreszcie przyszli po mnie, i nie było już nikogo, kto wstawiłby się za mną

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 52 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynowskiGad 64 2 miesiące temuocena: 29% 

   To ja Tobie dam do myślenia: pisowski rząd nasyła wszelkie służby na małych przedsiębiorców łamiących lockdown. Nakłada drakońskie kary za otwieranie małych gastronomii, pisowska policja spisuje i bije klientów. I co robią te niby niezależne media, o których mówimy: może bronią tych przedsiębiorców? No nie, dają głos wirusologom na smyczy wielkich koncernów, od roku podtrzymują psychozę, twierdzą że człowiek bez maski to potencjalny morderca itd. itd.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 20 49 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty44 63 2 miesiące temuocena: 72% 

   Ursynowski Gad - a ja się tu z Tobą nie zgodzę. To ze ty nie wierzysz w pandemie to twoja sprawa. Ja wierzę, nosze maskę, będę się szczepił i akurat tutaj cenie sobie to, że wszystkie media - również TVP - idą w tym nurcie. Jestem za usuwaniem fakeowych informacji o braku wirusa i szukające w tym spisku itp. Ale to nie artykuł o pandemii wiec trzymajmy się tematu

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 31 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynowskiGad 62 2 miesiące temuocena: 30% 

   @Kabaty44: inaczej, wirus istnieje ale histerii za dużo. Ale zostawiając w co wierzę, pandemia nie jest poza tematem, bo właśnie służy za pretekst dla wprowadzenia nowego podatku. Wygląda na to, że portale od roku publikujące psychotyczne pseudonewsy typu "australijscy uczeni odkryli, że wirus atakuje kolejny organ" dostają jakby rykoszetem.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 13 31 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kurt 61 2 miesiące temuocena: 45% 

   Zaraz, moment, mam rozumieć, że media komercyjne kręcą gigantyczną inbę o koronawirusie na co Państwo reaguje chaotycznymi posunięciami przyczyniającymi się do osłabienia gospodarki do tego stopnia, że brakuje kasy na walkę z wirusem i koszty tego przenosi na media komercyjne? Toż to fikołek na miarę olimpiady.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 15 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynowskiGad 60 2 miesiące temuocena: 41% 

   Nie kręcą żadnej inby, nie że wymyśliły wirusa tylko podsycają emocje, zwiększając oglądalność, kliknięcia. I nie tylko komercyjne, bo Rachoń z tvpinfo niby co robi, jednego dnia kosz z kolegami, drugiego na wizji straszenie, że wszyscy by umierali gdyby nie obostrzenia.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 14 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kurt 59 2 miesiące temuocena: 60% 

   Miało być tu, dzięki za konstruktywną odpowiedź; Standardowy content marketing. To tak działa. Jedyny Twój wybór to czy to kupujesz czy nie bo na resztę nie masz wpływu. Osobiście wolę mieć więcej treści z różnych źródeł żeby wyrobić własny osąd lecz przyczyna tego protestu skutecznie mi to eliminuje. To rozpaczliwe szukanie kasy w cudzych kieszeniach. W dniu, kiedy puszczą w skarpetkach Googla, Facebooka czy co tam jeszcze było... a Apple'a uznam, że jesteśmy światowym mocarstwem. Co do Rachonia - to ja mu się nie dziwię. Był taki jeden prezenter... Michał Cholewiński - ten miał cohones, żeby powiedzieć coś kontrowersyjnego o TK. Gdzieś przepadł.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 12 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty44 58 2 miesiące temuocena: 67% 

   Ursynowski Gad - jeszcze tytułem uzupełnienia: wg mnie media mają przede wszystkim INFORMOWAĆ a nie bronić. Jak media mogą bronić np. przedsiębiorców? Powinny INFORMOWAĆ o tym co się dzieje z przedsiębiorcami byśmy w ten sposób o tym jako widzowie wiedzieli oraz by władza wiedziała, że ktoś PATRZY na jej ręce. Zadaniem mediów jest INFORMACJA. Inne instytucje są do OBRONY. A brak mediów to brak informacji a to już krok od milczenia wobec tego co się dzieje i tym samym brak obrony przed tym.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 18 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynowskiGad 57 2 miesiące temuocena: 36% 

   Kabaty44: jasne, mój skrót myślowy. Bronić przedsiębiorców w sensie informować, że rząd zostawił ich na lodzie. Drążyć na podstawie jakich badań akurat te branże, dopytać opozycję co by zmieniła, mieć coś do powiedzenia na argumenty a bo w Niemczech, a bo w Portugalii... No ale prościej zmienić się w maszynkę do reklamy szczepionek, dlatego (biorąc wirusa za przykład, bo jest wiele innych unikanych tematów) mediów głównego nurtu, publicznych i prywatnych za bardzo nie cenię.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 10 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty44 56 2 miesiące temuocena: 69% 

   Ursynowski Gad - rozumiem, że najbardziej cenisz samego siebie ;-) Nie jestem zwolennikiem obecnej władzy jak się można pewnie domyśleć. Oglądając często TVN miałem wrażenie ze dość mocno atakują czasem rząd i dopytują o pewne sprawy -także te, o których napisałeś - i dają się szeroko wypowiedzieć także opozycji. Nie tylko w kontekście koronawirusa. Nieco bardziej zachowawczy wydaje się Polsat. No ale widocznie oglądamy inne telewizje. Każdy ma tez pilota w ręku. Choć jak czytałem niedawno, wkrótce zmieni się standard nadawania naziemnej i niektorzy będą musieli zakupić inny dekoder. Produkcją dekoderów ma zająć się także TVP - obawiam się, że na pilocie zamiast jak to teraz czasem jest - przycisku Netflix czy AmazonPrime mogą być przyciski z logo TVP1, TVP2 itp :-))

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 18 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynowskiGad 55 2 miesiące temuocena: 30% 

   Kabaty44: Ad personam i pluralistyczny tvn to już wolę pominąć, a ten nowy standard to się nazywa DVB-T2 i tego nie wymyślono na Woronicza. No litości

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 7 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty44 54 2 miesiące temuocena: 72% 

   Nigdzie nie napisałem, ze standard ten wymyślono na Woronicza. Ale mocno zastanawia mnie fakt dlaczego TVP ma się wziąć za dekodery - tego kompletnie nie rozumiem. A ze 3-4 lata temu sam rząd przecież miał jakieś pretensje ze w naziemnej specjalnie zmniejszana jest moc sygnału TVP1 i TVP2 przez „wrogie firmy” :-)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 13 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~raban 53 2 miesiące temuocena: 66% 

   "Kabaty 44" - w Twoich postach (popieram) umknął Twojej uwadze Tatuś Tadzio z miasta też na T...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Złoty2 52 2 miesiące temuocena: 75% 

   Dokładnie, Rydzyk też oczywiście jak TVPis kasę zawsze dostanie. On nie musi protestować, bo jemu się "po prostu należy"

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 33 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wilczy dół 51 2 miesiące temuocena: 38% 

   I bardzo dobrze ! Nareszcie nie ma idiotycznych reklam dla chorych (leki), bogatych (auta) i nieszczęśliwych (brak wzwodu) ! Tak może być in saecula saeculorum i jeden dzień dłużej ! Powszechnie wiadomo, iż ta danina będzie na tacę dla Tatusia Tadzia z Torunia i dla TVPisis...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 33 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Złoty2 50 2 miesiące temuocena: 64% 

   A piszesz to, bo rzeczywiście nie chcesz innych mediów, niż te utrzymywane z Twoich podatków przez rząd? Bo jak media maja się utrzymać, jeśli chcesz mieć dostęp do treści za darmo? Możesz mi wyjaśnić?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 27 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynowskiGad 49 2 miesiące temuocena: 34% 

   Znowu po raz setny od 2015 skończył się świat... No nie dowiemy się na głównych portalach czy nastąpił wzrost/spadek zakażeń, ani co peowcy i pisowcy myślą o sobie, nie ma najnowszych ustaleń o katastrofie samolotu 50 lat temu, nie wiadomo która celebrytka pokazała za dużo.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 38 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Oburzony lewak 48 2 miesiące temuocena: 44% 

   gdyby nie to że hieny medialne pasożytuja na politykach i ich kreacji rzeczywistości, to bym może jeszcze uwierzył, że to jakiś zamach na wolność słowa. Nie ma wolnego słowa ani prawdy, sa tylko opinie i agendy.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 37 47 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~precz z reklamami! 47 2 miesiące temuocena: 41% 

   Jestem za podatkiem od reklam. Po jego wprowadzeniu tzw. reklamodawcy dostaną po kieszeni i wreszcie przestaną od rana do nocy nadawać w tv nikomu niepotrzebne reklamy jakiś suplementów diety + "przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu." Popieram PO, ale, gdy słyszę te reklamy to wolę Rachonia!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 41 58 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty44 46 2 miesiące temuocena: 60% 

   Zdziwisz się. Po prostu finalnie to ty zapłacisz ten podatek w cenie produktu i już. Reklamy były, są i będą. Poza tym coś słaby z ciebie obserwator jeśli nie widzisz w telewizji TVPiS (rachoniowej) reklam - przecież tez są. Tylko tam robią cię kompletnie w konia jak i resztę baranów - widzów tego kanału. Nie dość ze grzecznie obejrzysz tam reklamę (kasa dla TVP po raz pierwszy) to jeszcze zapłacisz abonament (kasa dla TVP po raz drugi) i na końcu przyklasniesz radośnie gdy z twoich i moich podatków przekażą im roczna dotacje 2 mld lub więcej (kasa dla TVP po raz trzeci). Widzisz już to i siebie w tym wszystkim czy nie za bardzo?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 38 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Propaganda 45 2 miesiące temuocena: 40% 

   Jak popieracie, to dlaczego nie wyłączyliście serwisu tak jak, np. Onet? Oczywiście kasa z reklam liczy się dla Was bardziej niż wsparcie innych :-/

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 41 62 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 44 2 miesiące temuocena: 35% 

   W punkt!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 30 55 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wek 43 2 miesiące temuocena: 37% 

   No właśnie. Wyłączenie obróci się przeciwko niezależnym mediom. Napędzi widzów TVP. Protest całkowicie słuszny, ale metoda..... W pisie się cieszą.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 22 38 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • REDAKCJA 42 2 miesiące temuocena: 72% 

   Nie wyłączyliśmy, bo nie jesteśmy sygnatariuszami listu, ale GO POPIERAMY. Jesteśmy małą redakcją. Nie stać nas na wyłączenie serwisu i reklam. Robimy to, co możemy w ramach solidarności z innymi niezależnymi dziennikarzami.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 46 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty44 41 2 miesiące temuocena: 73% 

   Propaganda - jestem pewien ze za kilka dni Kurski ogłosi rekordowa oglądalność TVPiS i Wiadomości (nie łącząc tego absolutnie z tym, ze dziś innych kanałów nie ma). No ale to taka telewizja dla matołków którzy patrzą, kiwają główkami i już

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 36 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~konstytucja 40 2 miesiące temuocena: 19% 

   Bo ich ten podatek nie dotyczy. Co innego korporacje medialne i o to ten wrzask. Biedne FB, Google, TVN

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 3 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~@au 39 2 miesiące temuocena: 73% 

   popieram protest, nie chcemy Orbana w Polsce, brawo dla wolnych mediów

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 52 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~uuu 38 2 miesiące temuocena: 35% 

   Redaktorze nie daj sie manipulować, nowy podatek zapłaca tylko ci najbogatsi agora, bauer, tvn , polsat. w końcu ktos skorzysta z reklam na halo bo będa bardziej konkurencyjne cenowo.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 60 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Iph 37 2 miesiące temuocena: 72% 

   I tak i nie. Jeśli podatek będzie nałożony, to cena wszędzie wzrośnie. I u tego dużego i u tego małego. A w finale zapłacisz za to Ty jako konsument reklamowanej rzeczy przez podniesienie ceny tej rzeczy przez firmę, której koszty wzrosły.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 49 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~uuu 36 2 miesiące temuocena: 25% 

   Kryterium dochodow ma być tak jak w przypadku podatku handlowego, nie sądze że halo wyciska przychodów tyle co inter*a

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 14 43 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Podatki 35 2 miesiące temuocena: 69% 

   UUU - a ty nie korzystasz z żadnego reklamowanego w TV np. produktu czy usługi? Przecież jego cena zaraz też wzrośnie (wyższy koszt po stronie producenta/dostawcy = wyższa cena po stronie klienta). Zanim odpowiesz, pomyśl. Podaję przykłady: abonament za telefon w reklamowanej w TV firmie, ulubione piwo, ulubiony duży sklep, żabka za rogiem itp.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 37 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Uuu 34 2 miesiące temuocena: 27% 

   @Podatki Co za brednie, nie nakładamy podatków na korporacje bo podatnik zapłaci. Argument dla lemingów. ja wole halo niz wyborcza

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 8 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tylo Hołownia 33 2 miesiące temuocena: 31% 

   Płać podatki a jak nie to zwijaj interes i idź po zasiłek redaktorku. Od 20 lat gnoją wszystkich przedsiebiorcow. Teraz na was kolej. Tacy wy niezależni jak z burki na łańcuchach. Agitprop ku radości spadochrona z Szamotuł Roberta vel łze jak pies Kempy. Dla mnie moga zamykać was jutro. Każdy matoł może se bloga założyć i pisac co chce. Albo stronke na wordpresie i jestes niezależny. Jest XXI.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 60 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 32 2 miesiące temuocena: 71% 

   właśnie widać żeś na blogach wyhodowany :/

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 45 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • REDAKCJA 31 2 miesiące temuocena: 75% 

   To załóż portal, konkurencja zawsze dobra :) Nie płaczemy, tylko popieramy protest. Piszemy o losie przedsiębiorców, ale jak znikniemy my czy inne media, to z mediów rządowych o przedsiębiorcach nie usłyszysz. Wskaż przykłady "agitki", ale konkretnie. Piszemy zgodnie ze sztuką dziennikarską. P.S. Załóż tego bloga! Chcemy go czytać i obserwować jego rozwój bez reklam. Chcemy zobaczyć te tysiące czytelników, których będziesz pewnie miał o pierwszego dnia...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 53 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Iph 30 2 miesiące temuocena: 73% 

   @Tylo Hołownia - to załóż te stronę i daj adres, poczytam. Sukcesu życzę na Word Press. Ciekaw jestem jaką popularność uzyskasz (ilość odsłon) byś miał szansę na jakiegoś reklamodawcę. Za darmo przecież nie chciałbyś tego robić i znudzisz się po 2 dniach. Poza tym skąd będziesz miał aktualne tematy by ktoś się czytał? Sukces będzie jednak trudny skoro już w samym nicku chyba literkę ci zjadło. A tłusty czwartek dopiero jutro. Smacznego :-)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 43 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 29 2 miesiące temuocena: 67% 

   Wybrańcy narodu i tak zrobią co zechcą. Miałem w aucie za tylną szybą odpowiednio zredagowany tekst z tylko jedną gwiazdką, ale od czasu gdy długopis powiedział że "nikogo jeszcze nie zabili", to zdjąłem. Mam dla kogo żyć. Nam szarym pozostaje ".... szybciutko". Pytanie tylko dokąd?.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 37 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kuń stytucja 28 2 miesiące temuocena: 30% 

   Szkoda że nie byliście tacy odważni jak podnoszono podatki w innych branżach i głownie za czasów poprzedniej władzy. Prawo Kalego...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 63 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty44 27 2 miesiące temuocena: 68% 

   A nie zauważasz, że dzięki tym mediom ogóle wiesz o tego typu sprawach i problemach jak nowe podatki, plany dodatkowych obciążeń, inne kłopoty i ryzyka, które mogą się pojawić? TVP tak umiejetńie dobierze zestaw informacji w PseudoWiadomosciach, ze dalej będzie ci się wydawało iż żyjesz w szczęśliwym i dostatnim kraju podczas gdy będą cię robić w trąbę i cię okradać dalej. Teraz zrozumiałeś?.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 47 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kuń stytucja 26 2 miesiące temuocena: 26% 

   Problemem jest brak prawdziwych wolnych mediów a takie upolitycznione szczujnie mogą nie istnieć i życzę żeby się szybko pozamykali wszyscy.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 9 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Złoty2 25 2 miesiące temuocena: 71% 

   kuń stytucja - oplułeś się tym jadem, czy spadło na buciki?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 22 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~konstytucja 24 2 miesiące temuocena: 32% 

   Niby czemu mam płakać bo opodatkuja reklamy? Bardzo dobrze!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 63 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • REDAKCJA 23 2 miesiące temuocena: 73% 

   Reklamy są opodatkowane od zawsze - wydawcy płacą VAT, CIT, PIT. Teraz rząd chce dołożyć kolejny haracz, który może zachwiać niezależnymi mediami. Brak pieniędzy na pracę dziennikarzy = ograniczenie wolności słowa i likwidacja niektórych mediów niezależnych, co jest na rękę władzy, bo nikt nie będzie jej patrzył na ręce. Jeśli znikną niezależne media, to nikt ci nie pomoże, np. robiąc reportaż o Twoim problemie czy Twojej krzywdzie. Zostaniesz na łasce i niełasce władzy i zależnych od niej mediów. To będzie koniec demokracji i Twojej wolności. KaPeWu? Czy troll?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 64 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 22 2 miesiące temuocena: 36% 

   Nie ma czegoś takiego jak niezależne media. Wszystkie realizują interesy jakiejś grupy (haloursynow także). Cały płacz "niezależnych" mediów związany jest tylko z pieniędzmi, których wpadnie mniej do kieszeni. Ilość reklam na portalach "informacyjnych" osiągnęła już tak absurdalny poziom, że bez adblocka nie da się tego czytać.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 31 55 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 21 2 miesiące temuocena: 71% 

   @REDAKCJA - piękne wyjaśnienie dla prostego ludu. Problem w tym, że fanatycy się cieszą, że niezależne media zostaną zamknięte, bo kto myśli inaczej ten wróg prawdziwego patrioty. I cieszyć się będą do momentu, gdy, jak piszecie, taki człowieczek poczuje lokalną krzywdę i nie będzie miał gdzie szukać pomocy i wysłuchania. Ale wtedy będzie już za późno. Niestety, racjonalne argumenty fanatyka nie przekonają.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 55 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • REDAKCJA 20 2 miesiące temuocena: 71% 

   Do qwr Twoje wyobrażenia są niesłuszne i niesprawiedliwe. Nie jesteśmy od NIKOGO zależni. Bylibyśmy, gdyby nie reklamy. Przykładów także na lokalnym rynku masz wiele. "Interesy grup?" - wchodzisz w teorie spiskowe, powielając bzdury polityków, którzy Tobą manipulują. Owszem reklam jest dużo, ale to wynik spadających cen. To z kolei wynik nieuregulowanej działalności mediów społecznościowych, które zabierają tlen lokalnym mediom.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 56 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 19 2 miesiące temuocena: 74% 

   @qwr - każda grupa biznesowa, społeczna czy jednostka, także ty, realizuje czyjeś interesy. Swoje własne, lokalnej społeczności, właścicieli. To chyba normalne. Niezależność polega na tym, że te właśnie własne interesy można realizować, a nie lizać pupcię obecnie rządzącym dla kasy, przywilejów i hejtu. Taka różnica.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 46 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty44 18 2 miesiące temuocena: 69% 

   @konstytucja - serio nie wiesz dlaczego? Z kilku powodów: po pierwsze reklamodawca koszty zwiększone reklamy przerzuci na ciebie - w finale więcej zapłacisz za dany produkt i usługę, którą kupisz. Po drugie - niektóre media mogą się wycofać, masz mniejszy wybór w dostępie do źródeł informacji, łatwiej Tobą manipulować, trudniej dotrzeć do rzetelnego przekazu. Po trzecie: TVP pewnie Rez go zapłaci, ale z drugiej strony otrzyma olbrzymia dotacje i dodatkowo abonament - tez z twojej kieszeni.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 40 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty44 17 2 miesiące temuocena: 71% 

   @ qwr - a z czego media maja się utrzymać? Przecież ty chcesz mieć dostęp do informacji ale nie chcesz za to zapłacić ani złotówki. Wybrałbyś portal z brakiem reklam ale za abonament np. 50,- ? Pewnie byłby ci szkoda. I w tym przypadku używanie adblocka to takie kur.... Bardzo dobrze, ze coraz więcej stron daje ci wybór - albo masz adblocka i czytasz tylko zajawkę, albo pozwalasz na reklamę i masz dostęp do pełnej treści.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 36 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Podatki 16 2 miesiące temuocena: 69% 

   DO KONSTYTUCJA: swoim komentarzem pokazałeś swoją głupotę - określiłem to bardzo delikatnie. Przecież reklamy są już opodatkowane - zamawiasz, dostajesz fakturę VAT. A więc jest podatek VAT, poza tym inne podatki, które płacą przedsiębiorcy. To tak samo jak w sytuacji gdybym ja nie miał samochodu a ty miałbyś samochód a PIS wprowadziłby dodatkowy 10% podatek roczny od posiadania auta (dobra zmiana?) - ja wtedy, gdybym był takim ignorantem jak ty, napisać miałbym: "i bardzo dobrze, czemu mam płakać bo opodatkują samochody"??? (przecież ja samochodu nie mam, ale wysil się - wiem, że to może być trudne - i zastanów się dobrze, czy napewno bym tego podatku nie odczuł?)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 34 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 15 2 miesiące temuocena: 30% 

   ~Kabaty44 "Wybrałbyś portal z brakiem reklam ale za abonament np. 50,- ?" Tak, tak właśnie chciałbym robić. Tak samo jak gazety nie są rozdawane za darmo, za telewizję się płaci, to dlaczego nie za serwisy internetowe? To co zabija media to właśnie pazerność na kasę z reklamy. Wiele kolorowych pism, zwłaszcza dla kobiet, padło właśnie dlatego, że za całkiem niemałą kwotę klient dostawał broszurę reklamową z nielicznymi artykułami pomiędzy.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 13 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty44 14 2 miesiące temuocena: 73% 

   qwr - ty może wybrałbyś abonament i oglądanie bez reklam. Ale większość chce mieć dostęp do najlepszych treści bez reklam i za darmo. Jeśli wolisz płacić, bez problemu taki portal znajdziesz. Przy okazji: widzę czytając komentarze na innych stronach typu: „czemu strajkują, przecież ja tv naziemna mam bezpłatnie” lub „zwrócą mi za dzisiejszy dzień?” lub „i dobrze bo już tych reklam i przełączania kanałów mam dość” i wspólny mianownik tego wszystkiego jest taki, ze mamy naród ograniczony, który kompletnie nie potrafi myśleć. Nic nie jest bezpłatnie - płaca za ciebie reklamodawcy byś obejrzał reklamę i miał program gratis - krótko i na temat. Inaczej się nie da (nie dotyczy to propagandowej TVP która mimo tego iż dostaje abonament, duże subwencje 2 mld to jeszcze reklamy puszcza i zgarnia kasę robiąc z nas idiotów - majstersztyk!)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 30 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PZ 13 2 miesiące temuocena: 71% 

   ~qwr: niestety nie masz pojęcia, o czym mówisz. Prasa papierowa upada nie przez reklamy, tylko przez konkurencję ze strony internetu. A jeśli chodzi o model reklamowy vs. model abonamentowy, praktyka dobitnie pokazała, że abonament wykupuje garstka ludzi. Nawet w przypadku największych, najpopularniejszych serwisów. A z garstki ludzi nie sposób serwisu utrzymać. Też nie lubię reklam, ale rozumiem, dlaczego na ten moment inaczej się nie da.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 30 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wek 12 2 miesiące temuocena: 74% 

   Chodzi o to żeby pozornie rynkowymi działaniami wyeliminować media niezależne. Media rządowe dostaną dotacje i potrzebną ilość reklam od kontrolowanych przez państwo spółek . Chodzi o to, żeby zrobić komunizm w warunkach niby rynkowych. Inna rzecz, że moim zdaniem protest zorganizowano w zły sposób. Wkurza ludzi którzy z protestujących mediów korzystali i przekierowuje do TVP. A tam wytłumaczą, że oni pracują, bo służą ludziom a nie prywatnym interesom. Tak jak to tłumaczy qwr.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 32 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 11 2 miesiące temuocena: 35% 

   Ale żeście Amerykę odkryli. KAŻDY podatek jest przerzucany a nabywcę, każdy. Krzyk się zrobił, bo podwyższają podatki mediom, a te mają tę przewagę, że mają zasięgi. Ale inni nie mają takiego szczęścia, a media za nimi nie stanęły. Protestujcie sobie do woli, mnie to ani ziębi, ani grzeje. Przynajmniej dzisiaj dzień odpoczynku od sieczki medialnej.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 17 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~konstytucja 10 2 miesiące temuocena: 30% 

   Widziałeś jakieś wolne media? Pewnie te w zarządzane niemiaszków. Donaldu Tusku podniósł wszystkim podatki, potem zajumał środki z OFE i jakoś krzyku nie było. Kto tu jest najdelikatniej określając głupi?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 16 37 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty44 9 2 miesiące temuocena: 68% 

   Konstytucja - oczywiście ze ty. Bo nie zauważasz, ze właśnie PiS zaraz ci dopiero kasę z ofe zabierze. Ale wróćmy do tematu tv i reklam a nie znów „wina Tuska” bo ta płyta zdarta już wam się mocno zjechała. Coś nowego?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 28 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~konstytucja 8 2 miesiące temuocena: 8% 

   Puki co to tylko tusk mnie okradł. Dla czego nie miał bym go przeklinać do końca świata i jeden dzień dłużej?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty44 7 2 miesiące temuocena: 100% 

   Ten znowu z tym Tuskiem. To jest jakaś choroba o podłożu psychicznym chyba, rodzaj fobii „winaTuska”. Współczuje. Dziwie się jednocześnie, ze jeszcze nazwisko Trzaskowski nie padło (druga fobia wasza i powód moczenia nocnego u niejednego pisowca). Ale przy okazji zazdroszczę życia w niewiedzy, że PIS cie nie okrada. Tu dopiero idzie kasa! Ale jak teraz tego nie widzisz, zobaczysz za jakiś czas o czym mówię. Dojdą do tego tez duże problemy gospodarcze, ale przez lata słyszeć będziemy „to przez COVID” - idealna zasłona dymna dla przekrętów, wyłudzeń i kombinacji (aż zazdrościć można!). W pewnym momencie zakładam nawet, ze PiS chętnie przegra wybory - niech z tym co zostanie wtedy z Polski (powinienem napisać z małej litery) męczą się następcy - można odejść w białych rękawiczkach z pełnymi kieszeniami...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 6 2 miesiące temuocena: 70% 

   osiem gwiazdek

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 53 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aNaToLin 5 2 miesiące temuocena: 65% 

   *****. *** ! ***** *** ! *****. *** ! *****. *** ! Do końca świata i jeden dzień dłużej!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 54 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rumburak 4 2 miesiące temuocena: 39% 

   Żałosny ten protest. Możesz zapłacić i oglądać mecz Igi. Za pieniądzecstrajk nie obowiązuje. Kasa, kasa, kasa....

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 40 62 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~medioznawca 3 2 miesiące temuocena: 65% 

   osiem gwiazdek

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 55 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3958 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021