REKLAMAA1-PizzaSANGIOVANNI-01-03----31-03-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (pixabay.com)

  Odwołanie zajęć w szkołach nie oznacza, że dzieci nie powinny się uczyć. Ministerstwo Edukacji Narodowej zaleca, by uczniowie korzystali z e-podręczników, które są dostępne w internecie.

  Od czwartku, 12 marca uczniowie szkół ponadpodstawowych nie przychodzą do szkoły, a od poniedziałku, 16 marca  nie robią tego również uczniowie podstawówek. Przerwa w funkcjonowaniu placówek oświatowych ma potrwac przynajmniej do 25 marca.

  Zawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (publicznych i niepublicznych), z wyjątkiem m.in. pporadni psychologiczno-pedagogicznych, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, młodzieżowych ośrodków wychowawczych czy młodzieżowych ośrodków socjoterapii.

  MEN: Przerwa w szkole nie powinna być przerwą w nauce

  12 i 13 marca to dni, w których w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze. Od poniedziałku, 16 marca wychowankowie i uczniowie nie przychodzą do przedszkoli i szkół. Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy.

  Ministerstwo Edukacji Narodowej apeluje do rodziców, by czas przerwy w szkołach nie był przerwą w nauce dziecka. Na platformie epodręczniki.pl. resort udostępnił materiały edukacyjne, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny. Materiały edukacyjne mają też rekomendować nauczyciele w szkołach, za pomocą dziennika elektronicznego.

  MEN ma także apel do nauczycieli. - Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego i udostępnienie im niezbędnych materiałów - informuje resort.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3127 sekundy
  REKLAMAA2-DESEROWNIA--20-03---19-04-2020