REKLAMAA1-DAGRASSO--14-08----13-11-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 czerwca 2020, 13:45 komentarzy 1

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Minister edukacji Dariusz Piontkowski

  Minister edukacji Dariusz Piontkowski (KPRM)

  Wszystko już jasne. Do końca roku szkolnego dzieci nie pójdą do szkoły. - Do 26 czerwca będzie realizowane kształcenie na odległość - zapowiedział minister edukacji Dariusz Piontkowski. Powiedział też, jak będą wyglądały obozy i kolonie.  

  Przed wakacjami uczniowie nie wrócą już do szkół. Taką informację przekazał minister na dzisiejszej konferencji prasowej. Minister Piontkowski wyjaśnił, że ocena końcowa ma być wynikiem tego, co działo się przez cały rok. Nauczyciel powinien obiektywnie i sprawiedliwie wystawiać ocenę.

  Czy 1 września rozpocznie się już normalna nauka, w szkołach? - My dziś nie wiemy, jak będzie rozwijała się epidemia. Mamy nadzieję, że od września będzie możliwa tradycyjna forma nauki - odpowiedział Piontkowski.

  Dzisiaj, 1 czerwca w szkołach ruszyły konsultacje z nauczycielami dla wszystkich uczniów. Od ubiegłego tygodnia ze swoimi nauczycielami mogą konsultować się tegoroczni maturzyści oraz ósmoklasiści.

  Obozy i kolonie mogą się odbyć

  Minister Piontkowski przypomniał, że kolonie i obozy letnie dla dzieci podczas wakacji będą mogły się odbywać. Ministerstwo wydało wytyczne dla organizatorów takiego wypoczynku. 

  Wypoczynek może być zorganizowany tylko w obiektach, bazach i miejscach spełniających warunki bezpieczeństwa.

  W jednym pokoju czy namiocie powinni być zakwaterowani uczestnicy z tej samej grupy, w której prowadzi się zajęcia. Liczba osób zakwaterowanych w jednym pokoju nie może przekraczać 4 osób przy zachowaniu powierzchni 4 m2  na 1 osobę.  Minimalna przestrzeń przy prowadzeniu zajęć w pomieszczeniu nie może być mniejsza niż 4 m2 na 1 osobę.

  Pomiędzy turnusami obiekt powinien być poddany dodatkowemu sprzątaniu i dezynfekcji powierzchni dotykowych – poręczy, klamek, blatów, włączników itp. Organizator wypoczynku zobowiązany jest do zapewnienia środków higieny osobistej, środków ochrony osobistej dla personelu oraz uczestników, jeśli nie zrobili tego rodzice.

  Wytyczne dla organizatorów MEN opublikował na swoich stronach internetowych.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 36

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 9
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 10
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Przejazdem 1 3 miesiące temuocena: 75% 

   Jak to "dzieci nie pójdą do szkoły"? Od 18.05. w szkolnych zerówkach są dzieci, a od 25.05. w świetlicach szkolnych są dzieci. Nie pójść mogą nastolatkowie do szkoły, bo dla nich nie ma zajęć - poza dobrowolnymi konsultacjami. Minister edukacji, a nie wie, jakie rozporządzenia wprowadza ;P .

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3213 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-09----30-09-2020