REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2021 - 31.12.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 września 2017, 11:12 komentarzy 8
  Burmistrz Kempa z mieszkańcami podczas plenerowego spotkania

  Burmistrz Kempa z mieszkańcami podczas plenerowego spotkania (KT)

  Na drugie spotkanie z burmistrzem Kempą ludzie przychodzili bez przerwy. Sprawa za sprawą, pytanie za pytaniem. Rozmowy w namiocie przy metrze Stokłosy trwały dwie godziny - a nawet chwilę dłużej - plenerowa formuła sprawdziła się mimo kiepskiej pogody.

  Cykl jesiennych spotkań burmistrza Roberta Kempy z mieszkańcami wystartował 11 września. Inauguracja przyciągnęła jedynie garstkę mieszkańców - rozmowy zakończono szybko. Wczoraj było inaczej. Do namiotu, który rozstawiono przy metrze Stokłosy, przez bite dwie godziny wchodzili zainteresowani.

  Jedna z mieszkanek skarżyła się na kilku, zazwyczaj pijanych, mężczyzn, którzy przesiadują i sypiają w klatkach schodowych przy Bacewiczówny. Kobieta stwierdziła, że to ta sama grupka, którą wielokrotnie spotykano w pobliskiej "Biedronce".

  - Odezwiemy się do straży miejskiej i policji. Tyle możemy w tej sprawie zrobić - obiecuje burmistrz Kempa.

  Mieszkańcy pytali o przyszłość Placu Wielkiej Przygody w centrum osiedla Stokłosy. Chcą pewności, że teren pozostanie zielony. Pytali o szczegóły miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, którego uchwalenie ma nastąpić w 2018 roku.

  Pojawił się temat boisk do piłki nożnej a raczej trudności w dostępie do nich. Mieszkańcy narzekają, że te przy szkołach są zamykane - według wielu to bezsensowne - są przecież po to, żeby z nich korzystać. Boisko przy SP 313 ma być udostępnione już w sobotę. Zdenerwowani mają nadzieję, że reszta placówek pójdzie tym samym tropem.

  Jedna z mieszkanek żądała odpowiedzi w sprawie budowy drogi przy ul. Dunikowskiego 6 i 8. - Jak długo mamy się męczyć z tą budową? Nie można tak żyć - mówi zdesperowana mieszkanka. 

  - Obsługę komunikacyjną tej budowy organizował burmistrz Guział. Uzgodniliśmy, że urząd dzielnicy przedłuży asfalt. Usuniemy też krzaki na drodze do skwerku i zrobimy resztę chodnika - pomino, że nie jest to naszym obowiązkiem - odpowiada burmistrz. Remont drogi ma być wykonany w najbliższych dniach.

  Pytano o przyszłość Włodarzewskiej. Deweloper zbankrutował a kupcy mieszkań zostali na lodzie. "Zakątek Cybisa" miał być atrakcyjnym miejscem do życia - dziś jest porzuconym placem budowy, na którego dokończenie potrzeba 30 mln złotych.

  - Chciałbym, żeby burmistrz mógł zrobić wszystko. Niestety tak nie jest, jest za to prawo. Organem właściwym w tym wypadku jest Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Możliwe, że w przyszłości Włodarzewska zostanie przez kogoś przejęta - komentuje szef zarządu dzielnicy.

  Pytano o zagospodarowanie tzw. Psiej Górki. Według mieszkańców jej potencjał się marnuje. - Jest gotowa koncepcja. Teren przejmuje Zarząd Zieleni Miejskiej, któremu jednak idzie to wolniej niż zakładano. To przejściowy problem, jestem pewien. My jesteśmy otwarci na pomoc - stwierdza burmistrz.

  Lokalna aktywistka domagała się jak najszybszej reakcji w sprawie Jeziorka Imielińskiego. Kobieta stwiedziła, że użytek ekologiczny od dawna zarasta a porzucony zwyczajnie niszczeje.

  - To wina właścicieli gruntu a nie urzędu dzielnicy. O rekultywacji albo wykupie można mówić, kiedy pojawi się konkretne stanowisko. Po drugiej stronie musi być podmiot, który może brać na siebie zobowiązania. W tej chwili jest urząd dzielnicy a po drugiej stronie podmiot potencjalnie zainteresowany, to za mało - tłumaczy Kempa.

  Mieszkańcy mają jeszcze kilka okazji, żeby porozmawiać z burmistrzem Ursynowa. Najbliższa już 18 września - spotkanie ponownie w namiocie, tym razem jednak przy metrze Imielin - od godz. 16:00.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Sonia 8 ponad rok temuocena: 100% 

   Ciekawe jest tłumaczenie - to nie my to inni. A przecież zgodę na budowę koszmarku urbanistycznego Zakątek Cybisa dla Włodarzewskiej SA wydał stołeczny ratusz (wbrew przygotowanemu planowi zagospodarowania) i co teraz miejska władza umywa ręce? Ta budowa będzie stała jeszcze może i 10 lat. Ulice Cybisa i Dunikowskiego dzielnica powinna wykonać w pełnych parametrach (z chodnikami, parkingami i normalną drogą) już teraz. A zgodę na obsługę komunikacyjną wydali jeszcze poprzednicy Guziała. Tak samo Jeziorko Imielińskie - ten teren powinna uporządkować dzielnica. Po prostu Dzielnica (urzędnicy) słabo dbają o sprawy Ursynowa, tolerują bałagan i nieróbstwo.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jadwiga 7 ponad rok temuocena: 100% 

   chodniki trzeba poprawić jak widać na zdjeciu obok namiotu...- brak słów

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tomasz 6 ponad rok temuocena: 86% 

   Na pierwszym planie ostatniego zdjęcia jest Truszowa- stara wariatka i mącicielka osiedlowa,zakała bloku i okolicy, ona i jej porąbany pies.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ka 5 ponad rok temuocena: 100% 

   A Ty jesteś zakałą Świata, Ty i Twój porąbany mózg!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ANALityk 4 ponad rok temuocena: 44% 

   Osoby które to i może nadużywają alkohol ale są przecież ludźmi są odzierani z godności i nazywani "menelami"? To jest nowoczesna europejska redakcja? Wstyd.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Myszka 3 ponad rok temuocena: 50% 

   Sami na to miano zapracowali.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~coś mi się tu nie zgadza 2 ponad rok temuocena: 91% 

   Na zdjęciach namiot wygląda na pusty, a mieszkańców w sumie 4, słownie czterech? Czyżby jakieś małe propagandowe naginanie rzeczywistości, że ludzie walili do namiotu "drzwami i oknami"?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 1 ponad rok temuocena: 0% 

   Myślę że duża rotacja była.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.5572 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.08.2021 - 24.11.2021