REKLAMA
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  Najsłynniejsze oratorium Haendla zabrzmiało w niedzielne popołudnie w kościele Wniebowstąpienia Pańskiego. Kilkaset osób w ciszy i zadumie wysłuchało arii i chórów w wykonaniu uznanych solistów i dwóch połączonych chórów.

  Oratorum "Mesjasz" G. F. Haendla, późnobarokowego kompozytora, gości w Warszawie już po raz czwarty, w tym na Ursynowie drugi raz. Koncert adwentową niedzielę miał dać słuchaczom szansę na chwilę zatrzymania i refleksji nad tym, co jest tak naprawdę ważne w świętach Bożego Narodzenia.

  "Mesjasz" to monumentalne dzieło niemieckiego twórcy, opublikowane w 1741 roku, jest najsłynniejszym oratorium na świecie. W ursynowskim kościele zaprezentowano 29 fragmentów utworu, w tym najbardziej rozpoznawalne - chór "Hallelujah", podczas którego tradycyjnie publiczność wstaje z miejsc. Przejmująco zabrzmiały arie i duety - radosne i poważne zarazem.

  Kolejne wykonanie Haendla zawdzięczamy fundacji O.TO.JA, która zorganizowała koncert dzięki wsparciu dzielnicy Ursynów. Wśród wykonawców był coraz lepiej radzący sobie ursynowski chór "Iuvenis" pod kierownictwem Jakuba Kaczmarka. Wystąpili również: Warszawski Chór Papieski im. św. Jana Pawła II, zespół instrumentów dawnych "Senza Battuta". Partie solowe wykonali - Aleksandra Klimczak (sopran), Rafał Grozdew (tenor), Piotr Olech (alt), Tomasz Raff (bas).

  Fragmenty Pisma Świętego czytał aktor Adam Fidusiewicz, a całością dyrygował Dominik Mielko.

  ZOBACZ ZDJĘCIA Z KONCERTU:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.1338 sekundy
  REKLAMA