REKLAMAA1-AD-BUD--01-04----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (MSO)

  Kościół św. Tomasza Apostoła przy Dereniowej przeżyje w ten weekend prawdziwe oblężenie. Mieszkańcy Ursynowa już zapowiadają, że odłożą na chwilę lepienie pierogów i pakowanie prezentów, aby oddać się prawdziwej muzycznej uczcie podczas dwudniowego koncertu „Mesjasz 2018”.

  Cztery lata temu Fundacja O.TO.JA zaczęła nową adwentową tradycję w stolicy, organizując koncerty oratorium „Mesjasz” autorstwa G. F. Händla. - Staramy się, żeby nie tylko „Last Christmas” było w naszym krwioobiegu przy okazji Bożego Narodzenia, tylko też między innymi Mesjasz Händla – mówi Tomasz Raff z fundacji.

  Także w tym roku mieszkańcy Ursynowa będą mieli możliwość uczestnictwa w muzycznym misterium adwentowym, które odbędzie się w ich bliskim sąsiedztwie. Tym razem jednak w innej – dwudniowej – formule. Skąd taki pomysł?

  - Nie chcemy narażać cierpliwości i odporności naszej publiczności - śmieje się sopranistka Aleksandra Klimczak. - Chcemy dać jej chwilę na pogłębienie refleksji i powrót do drugiej i trzeciej części, mówiącej o ponownym przyjściu Mesjasza, dającej inną perspektywę na święta Bożego Narodzenie. Nie tylko jako narodzin małego bobaska, który jednak przychodzi na świat w celu zbawienia ludzkości. Przy okazji tych świąt chcielibyśmy o tym nie zapominać – tłumaczy.

  Dziś usłyszymy zatem I część oratorium, tzw. adwentową, obejmującą zapowiedź przyjścia Zbawiciela na ziemię, w niedzielę zaś fragmenty II części oraz część III, tematycznie pozwiązane z misją zbawienia ludzkości, sądem ostatecznym, powtórnym przyjściem i aklamacją Mesjasza. Każda z części potrwa około 70-80 minut.

  Założeniem projektu, jest przedstawienie utworu w taki sposób, by był przystępny dla jak najszerszego grona odbiorców, nie tylko dla melomanów, przy utrzymaniu najwyższej jakości artystycznej. Podzielenie koncertu na dwie części ma w tym pomóc.

  Na koncert zaproszeni są wszyscy zainteresowani, w tym rodziny z dziećmi, które według doświadczeń artystów wcale nie przeszkadzają, bo najczęściej podczas słuchania muzyki klasycznej… śpią.

  - Zdarza się przysnąć także rodzicom, ale nie ma się czego wstydzić. Każdemu jest potrzebny odpoczynek – śmieją się organizatorzy wydarzenia.

  Trwają ostatnie próby przed koncertem, podczas którego przed publicznością staną: Zespół Instrumentów Dawnych Gradus ad Parnassum pod kierownictwem Krzysztofa Garstki, Aleksandra Klimczak – sopran, Małgorzata Bartkowska – alt, Rafał Grozdew – tenor, Tomasz Raff – bas, Warszawski Chór Papieski im. św. Jana Pawła II pod kierownictwem Zofii Borkowskiej oraz ursynowski Chór Iuvenis pod kierownictwem Jakuba Kaczmarka.

  Ursynowskie Muzyczne Misterium Adwentowe „Mesjasz 2018” odbędzie się w sobotę, 22 grudnia o godz. 20:00 oraz w niedzielę, 23 grudnia o godz. 15:30 w kościele pw. św. Tomasza Apostoła przy ul. Dereniowej 12. Wstęp wolny.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 17

  • 13
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3087 sekundy
  REKLAMAA2-TOSIA.pl--06-05----05-06-2019