REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Tatuaż to coś, co z założenia ma być wzorem, który pozostanie z nami na całe życie. Jednak podobnie jak z innymi rzeczami, które powinny być na całe życie, również z tatuażem możemy chcieć się kiedyś rozwieźć – może przestać być modny, grafika nam się znudzi, a może jest symbolem czegoś, o czym właśnie chcielibyśmy zapomnieć? Niestety usuwanie tatuażu to skomplikowana i droga procedura – dlatego może warto wziąć to pod uwagę, gdy planujemy zrobienie sobie tatuażu.

  Istnieje kilka metod na pozbycie się niechcianego rysunku, a to, jaka będzie najlepsza, zależy od wielu czynników, dlatego decyzję skonsultuj z profesjonalnym lekarzem medycyny estetycznej. Przed zabiegiem warto mieć świadomość, jakie są dostępne techniki, ile one kosztują oraz jakie mogą nieść ze sobą ryzyko.

  Laserowe usuwanie tatuażu

  Obecnie najczęściej stosowaną metodą usuwania tatuaży jest laseroterapia, podczas której stosuje się światło lasera do rozbicia cząstek pigmentu znajdujących się pod skórą. Laserowe usuwanie tatuażu wymaga ingerencji tam, gdzie znajdują się komórki wypełnione barwnikiem. W trakcie zabiegu wiązka światła rozbija cząsteczki atramentu, a pozostałości są wchłaniane przez organizm. Najłatwiej usuwa się ciemne pigmenty – czerń i granat. Jasne tatuaże - wykorzystujące białe, żółte, zielone czy pomarańczowe barwniki - są trudne do całkowitego usunięcia – zazwyczaj tatuaż jedynie blaknie. Zaletą laserowego usuwania tatuaży jest to, że zazwyczaj zabiegi takie są niezbyt bolesne. Ewentualnie można stosować miejscowe znieczulenie chłodzące obszar zabiegu. Ponadto laser w niewielkim stopniu narusza skórę, co zmniejsza ryzyko zakażenia. Procedura jest jednak czasochłonna – profesjonalny tatuaż wymaga nawet kilkunastu zabiegów wykonywanych co kilka tygodni. A każda sesja kosztuje nawet do 300 zł. Poza kosztem laseroterapia pozostawia bliznę w miejscu zabiegu, mogą także pojawić się odbarwienia i przebarwienia.

  Chirurgiczne usuwanie tatuażu

  Alternatywą dla laseroterapii, szczególnie wtedy, gdy zabieg laserowy zawiedzie, jest chirurgiczne usunięcie tatuażu. Pamiętaj, że to bardzo poważny zabieg, polegający na usunięciu naskórka pokrytego wzorem. Po usunięciu tatuażu skóra zostaje zszyta. Niestety w miejscu ozdoby zostaje mniej ozdobna blizna. Chirurgiczne usuwanie tatuażu sprawdza się w przypadku małych tatuaży, bo pozostała blizna jest niewielka. W przypadku dużych tatuaży zabieg jest znacznie trudniejszy – może wiązać się z usuwaniem wzoru etapami lub zastąpieniem ubytku skóry przeszczepem. Niestety zabieg ten w przypadku rozległych wzorów prowadzi do powstania nieestetycznych, rozległych blizn, a sama metoda jest bardzo kosztowna. Koszt usunięcia niewielkiego tatuażu sięga kilka tys. zł.

  Kremy do usuwania tatuażu

  W 2017 roku zrobiło się głośno o wynalazku Aleca Falkenhama, który poinformował, iż stworzył krem, który ułatwia usuwanie tatuażu uo dźwięcznej nazwie – Bisphosphonate Lipsomal Removal Cream. Specyfik wykorzystywać ma naturalną reakcję organizmu, by niszczyć komórki zawierające w sobie pigment, traktując je jak ciała obce. W efekcie tatuaż blednie aż do całkowitego zniknięcia, bez bólu czy efektów ubocznych w postaci blizn. Krem jest w fazie testów na zwierzętach. Specjaliści jednak mają wątpliwości, czy ten i podobne preparaty dadzą 100% pewności, że niechciany tatuaż zniknie z ciała. Podsumowując – może zanim zdecydujesz się na trwałe udekorowanie swojej skóry, sprawdź, jak się czujesz z taką ozdobą korzystając z henny?

  Zabieg laserowego usuwania tatuażu wykonasz w Klinice Murano w Warszawie

  MURANO Klinika Dermatologii, Medycyny Estetycznej, ul. Pokorna 2 lok. U8, 00-199 Warszawa, tel. 22 252 82 82.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW
  Artykuł załadowany: 0.2374 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020