REKLAMAA1 TEFAL 18.06.2021 - 17.09.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KW)

  Piski i hałasy ze stacji techniczno-postojowej metra na Kabatach drażnią w ostatnim czasie niektórych mieszkańców okolicy. Od niedawna słychać je częściej. Pracownicy podziemnej kolejki przekonują, że "inaczej się nie da".

  STP Kabaty przy ul. Wilczy Dół to garaż dla wagonów warszawskiego metra. Stąd wyjeżdża i tu przyjeżdża podziemna kolejka, więc ruch taboru na stacji jest regularny. Jego przesuwanie wiąże się z nieprzyjemnym dla ucha piskiem.

  - Na szczęście mieszkam trochę dalej i aż tak go nie słychać, ale gdyby miała mieszkanie zaraz obok, to na pewno by mi to przeszkadzało. Powinni coś z tym zrobić – stwierdza pani Katarzyna, mieszkanka Kabat.

  Do tej pory mieszkańcom dźwięk ten aż tak bardzo nie przeszkadzał, gdyż miał pojawiać się głównie w godzinach wieczornych. Jednak ostatnio piski przetaczanych wagonów słychać także o innych porach.

  - Ostatnio non stop wagony przetaczane są z piskiem. Dotychczas zdarzało się to okazjonalnie pod wieczór, a teraz rano, wieczorem, w nocy... - pisze nasza czytelniczka pani Alina.

  - Słychać je nawet w nocy, co mnie dziwi, bo przecież metro wtedy nie jeździ. Na co dzień tak tego nie zauważam, bo są inne hałasy, ale w nocy strasznie się to niesie! Najbardziej przeszkadza latem, kiedy otwarte są okna - potwierdza pani Małgorzata, mieszkanka pobliskiego bloku.

  Hałas był, jest i będzie

  Pracownicy metra przekonują, że zwiększona częstotliwość ruchu pociągów na stacji ma miejsce wcześnie rano, popołudniu oraz wieczorem i od dłuższego czasu nic się w tej kwestii nie zmieniło. Zaś hałas jest wpisany w specyfikę funkcjonowania podziemnej kolejki.

  - Jest to związane z zasilaniem linii taborem przed szczytem porannym i powrotem pociągów na STP Kabaty. Poza tymi sytuacjami prowadzony jest typowy ruch manewrowy związany z bieżącym serwisowaniem – tłumaczy Maciej Czerski z Metra Warszawskiego.

  Stacja Techniczno-Postojowa Metra Warszawskiego została zaprojektowana na Kabatach już w latach 70. ubiegłego wieku, a działa od ponad trzydziestu lat. W ostatnim piętnastoleciu w jej bezpośrednim sąsiedztwie wyrosły osiedla mieszkaniowe. Zabudowa mieszkaniowa została tam dopuszczona, mimo świadomości, że warsztaty metra mogą być uciążliwe.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 65

  • 12
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 9
   PRZYDATNY
  • 9
   OBOJĘTNY
  • 6
   NIEPRZYDATNY
  • 13
   WKURZONY
  • 12
   BRAK SŁÓW

  25Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ats 25 miesiąc temuocena: 75% 

   Standardowo - wioska się przyprowadziła do "okazyjnie taniego mieszkania WE WARSIAWIE" i wszystko przeszkadza. Adekwatnie jak jakiś mieszczuch wyjedzie na wieś i płacze, że mu kombajny hałasują czy obornik śmierdzi. Natomiast obu powyższych sytuacji łączy to, że wprowadzili się do "tego złego miejsca" dłuuugi czas po tym, co im tak uprzykrza życie...

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hzl 24 miesiąc temuocena: 0% 

   Niczym nieuzasadnione poczucie wyższości wobec ludzi ze wsi naprawdę wiele o człowieku mówi.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 23 miesiąc temu

   marny troll z ciebie

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Miłośnik metra 22 miesiąc temuocena: 67% 

   Przestańcie się żalić na hałas, bo postawią ekrany i nie będzie widać pociągów na terenie metra!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 21 miesiąc temu

   ekrany JUZ są, tzw "milośniku".

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bolo 20 miesiąc temuocena: 83% 

   Szkoda, że ludzie kupując tam mieszkania nie liczyli z tym, że będzie hałas. A teraz jest płacz. Jak jest problem to jest i rozwiązanie. Zawsze można się wyprowadzić ;)

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Swojak 19 miesiąc temuocena: 74% 

   Kurczę naprawdę nie ma obowiązku mieszkania w Warszawie.. Można wrócić skąd się przybyło i słuchać innych dźwięków.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 18 miesiąc temuocena: 77% 

   Wiesz, niektórzy się w Warszawie urodzili. Ale fakt, że można nie kupować mieszkania 5 metrów od Puławskiej, 20 metrów od pętli autobusowej albo 100 metrów od stacji postojowej metra. I Puławska, i metro były na swoich miejscach wcześniej, przed wybudowaniem bloku. Zawsze mnie dziwi, kto kupuje w tego typu miejscach mieszkanie. Chyba tylko tacy, którzy kupują obrazek w internecie.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 10 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jan 17 miesiąc temuocena: 89% 

   Kupują tacy, którzy później starają się wszystkich przekonać, że jak kupowali, to było cicho a teraz się "nasiliło" i trzeba to wyciszyć/przenieść/zlikwidować, bo żyć się z tym nie da.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 16 miesiąc temuocena: 100% 

   ~jot, ja kupilam mieszkanie jakieś 100-200m od STP. Z pełna świadomoscia. Całe swoje dzieciństwo mieszkałam przy petli tramwajowej, pisk kół o szyny slyszałam do 3.00 w nocy pewnie. Nie przeszkadzał mi. Tak, jak nie przeszkadzaja mi podobne halasy z STP. Przeciwnie, przypominaja dzieciństwo. "Nie słyszę" ich. No ale ja jestem mieszczuchem warszawskim od urodzenia.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Max 15 miesiąc temuocena: 50% 

   A ja o trąbieniu na STP Kabaty. Otóż z dniem 1 stycznia 2020 r. we wszystkich krajach Unii Europejskiej wprowadzono absolutny zakaz zbędnego trąbienia pociągów, aby ulżyć doli mieszkańców terenów przykolejowych. Po interwencjach m. in. w Ministerstwie Infrastruktury zbędne trąbienie pociągów pasażerskich metra jeżdżących samodzielnie z prędkością ślimaka po STP Metra na Kabatach wreszcie zmniejszyło się. Problemem pozostaje zbędne trąbienie maszynistów lokomotyw manewrowych jeżdżących samodzielnie lub ciągnących pociągi pasażerskie, które także jeżdżą po STP Metra z prędkością ślimaka. Aby władze Metra nie naraziły się na poważne sankcje finansowe ze strony Unii Europejskiej prośba do Redakcji Halo Ursynów o poruszenie także tej sprawy z władzami Metra.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Eue73 14 miesiąc temu

   Podejrzewam, że "zbędne" trąbienie przed ruszeniem wynika z przepisów.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkający trochę dalej 13 miesiąc temuocena: 74% 

   To po co kupować mieszkanie tak blisko stacji wiedząc, że będzie z niej słychać każdy pisk i potem narzekać ???

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mirosław 12 miesiąc temuocena: 100% 

   No cóż, przyjechała wieś do Warszawy i uważa, ze jak na wsi: od 22:00 musi być cicho, bo pan/pani musi iść spać. A to, że wieśniactwo, które narzeka, przy okazji gra hrabiów, bo przyjechali do stolicy, to inna sprawa. Mentalność ludzka z roku na rok coraz gorsza. PS. Ja mieszkam w okolicach dworca Wschodniego i żyję. I mam hamujące i startujące pociągi, tramwaje i zapowiedzi głosowe z peronów. Tak więc STP przy tym to pikuś.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 11 miesiąc temuocena: 50% 

   Ciekawe, podobnie jest z lotniskiem. Kamanda zabudowuje. I jest wyjście - trzeba ograniczyć liczbę pociągów i już. Neurobiałki zrozumieją, że to najlepsze dla nich, zdrowie, ekologiczne i niskoemisyjne rozwiązanie.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 10 miesiąc temuocena: 75% 

   Brawo redakcjo za ostatni akapit!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 9 miesiąc temuocena: 60% 

   To, że budowa dopuszczona to jedno, ale że znaleźli się ludzie, którzy kupili tam mieszkania to już zupełny kosmos.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ingt 8 miesiąc temuocena: 86% 

   Kup mieszkanie obok schroniska i narzekaj na szczekajace psy. Kup koło lotniska i narzekaj, czy samoloty muszą tak głośno startować i lądować. Kup koło stacji technicznej metra i...

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 42 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Anoano 7 miesiąc temuocena: 50% 

   Masz dużo racji w tym co piszesz. Ale bloki stoją nie 15 jak napisano w artykule ale 24-25 lat. A wpłaty na nie były dokonywane kilka lat wcześniej. Wtedy STP było w powijakach. Po drugie obiecywano wały ziemne i ekrany dźwiękochłonne wokół metra. Po trzecie nikt nie przypuszczał, że zajezdnia będzie obsługiwała dwie linie metra

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 8 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 6 miesiąc temuocena: 100% 

   ~Anoano, ja wprowadzilam sie do jednego z pierwszych blokow na Kabatach, i to tuż za plotem STP. Było to w 1998 roku i metro juz wtedy działało. Kiedy budowano mój blok (jako jeden z pierwszych - moze jako 4 czy 5ty na osiedlu) wtedy też budowano metro. Kiedy oddano moj blok to metro juz jeździło - z czego baaardzo sie cieszylam bo dzieci mogly dojeżdżać do swoich starych szkól na Mokotowie. Wszystkie bloki, ktore powstały później, były budowane ze stacja metra obok wiec NIKT nie powinien mieć pretensji o halas.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 5 miesiąc temuocena: 100% 

   acha, i ekrany JUZ istnieją. No ale nowobogackim wieśniakom trzeba by dodatkowo ryk krów i chrząkanie świń chyba zapodać...dla ich pełnego komfortu

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Przecież powstanie STP Karolin 4 miesiąc temuocena: 74% 

   Jak to "raczej nic tego nie zmieni"? I to mówią przedstawiciele Metra? Przecież po uruchomieniu Stacji Techniczno-Postojowej Karolin pociągi metra obsługujące II linię NIE BĘDĄ PRZETACZANE NA KABATACH, tylko właśnie na STP Karolin. Siłą rzeczy ruch na STP Kabaty znaczne zmniejszy się i proporcjonalnie zmaleje hałas. STP Karolin ma powstać w 2024 roku.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Daro 3 miesiąc temuocena: 54% 

   "raczej nic tego nie zmieni" w sensie czynności wykonywanych na stacji. Pociągi metra zawsze będą przetaczane, serwisowa itp. Po to została wybudowana. Liczba operacji dziennych nie ma znaczenia dla funkcji realizowanych na STP.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 15 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Proponuję wziąć korepetycje 2 miesiąc temuocena: 61% 

   do Daro: To ciekawe - czyli hałas wytworzony przy przetoczeniu na przykład 10 składów dziennie i przy przetoczeniu 100 składów dziennie jest taki sam? Jeśli tak uważasz, proponuję wziąć korepetycje z fizyki.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 14 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tree 1 miesiąc temuocena: 86% 

   @Proponuję wziąć korepetycje Raczej Daro chodziło o to że hałas będzie zawsze na tym samym poziomie (amplituda), ale mniej uciążliwy, bo mniej przetoczeń na jednostkę czasu. Niektórzy muszą iść na korepetycje z fizyki a niektórzy z polskiego.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3548 sekundy
  REKLAMAA2 Kaar-Med 01.04.2021 - 30-06-2021