Metro Volley Cup 2021: KS Metro zwycięża na własnym podwórku

14:00, 16.09.2021 Kamil Witek
Skomentuj Anna Klepaczko / LUMIKA / KS Metro Warszawa Anna Klepaczko / LUMIKA / KS Metro Warszawa

Seniorzy z KS Metro zwyciężyli w turnieju Metro Volley Cup 2021. Gospodarze okazali się najmocniejszą drużyną spośród czterech uczestniczących w zawodach. To jednak nie koniec przygotowań do sezonu. Naszych siatkarzy czekają jeszcze dwa ważne sprawdziany.

W miniony weekend na parkiecie hali UCSiR "Hawajska" przy Dereniowej rozgrywany był powracający po 2 latach przerwy towarzyski turniej siatkarski Metro Volley Cup. W ciągu dwóch dni rozegrano 6 meczów po 3 sety każdy. Do udziału w rozgrywkach gospodarze - ursynowskie KS Metro Warszawa - zaprosili trzy mocne ekipy z Płocka, Żyrardowa i Augustowa.

Mimo silnie obsadzonego turnieju to drużyna z Ursynowa zdominowała rywali. Swoją zwycięską passę rozpoczęła od wygranej 3:0 z trzecioligowym ŻSS Len Żyrardów. Chwilę później po przeciwnych stronach siatki stanęli główny rywal "Metrowców" - drugoligowe Centrum Augustów - oraz trzecioligowa Wisła Płock. Silniejsza okazała się ekipa z Podlasia, wygrywając 3:0.

Jeszcze tego samego dnia na parkiet powróciła ekipa Metra, która tym razem zmierzyła się z drugą drużyną znad Wisły. Płocczanie nie byli jednak w stanie nawiązać równej walki i ulegli ursynowianom 0:3. Zaraz po tym starciu o kolejne punkty zagrali pozostali uczestnicy turnieju. Ekipa z Żyrardowa po porażce w pierwszym meczu postanowiła się zrehabilitować i pokonała teoretycznie silniejsze Centrum Augustów 2:1.

Drugi dzień zmagań rozpoczął się od starcia drużyn z III ligi. Dla Wisły Płock mecz ten był ostatnią szansą na zdobycie zwycięstwa. Jednak ŻSS Len Żyrardów nie zamierzał odpuszczać. Ostatecznie płocczanom udało się urwać tylko jednego seta. Dwa pozostałe zdecydowanie należały do żyrardowskich siatkarzy.

Ostatnie spotkanie turnieju to starcie dwóch faworytów - KS Metro kontra Centrum Augustów. Ursynowianie bez większych problemów wygrali pierwszy set, pokonując ekipę z Podlasia 25:16. Wynik ten dla siatkarzy z Augustowa był niczym zimny prysznic i w drugim secie narobili drużynie z Ursynowa niemałego kłopotu, przegrywając zaledwie 27:29. Natomiast trzeciego seta już nie oddali i pokonali ursynowian 25:23. Ostatecznie to jednak KS Metro wyszło zwycięsko z całego starcia.

- Turniej był niezwykle cennym sprawdzianem dla wszystkich zespołów. Każda drużyna miała swoje cele i cele te osiągnęła. Po rozmowie z trenerami wiem, że wszyscy byli zadowoleni ze swoich drużyn. Nam gra ułożyła się równomiernie. W ostatni set po prostu źle weszliśmy, Augustów miał wyraźną przewagę - podsumowuje Łukasz Ostrowski z KS Metro.

Zdecydowane zwycięstwo siatkarzy z Ursynowa podczas towarzyskich rozgrywek świadczy o dobrym wykorzystaniu sezonu przygotowawczego. Swoją formę będą mogli potwierdzić jeszcze w ten weekend podczas turnieju w Ursusie oraz w przyszłym tygodniu w Starych Babicach. Przy okazji będą mieli szanse na wypracowanie ewentualnych niedociągnięć przed startem ligi.

- Zawsze jest coś można jeszcze poprawić. Chłopaki po turnieju mieli dzień wolnego, ale już wrócili do treningów. Tak naprawdę gotowi będziemy na 2 października - przekonuje Ostrowski.