REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 października 2020, 17:41 komentarzy 7

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (UM Warszawa)

  Stolica uruchamia w miejskich przychodniach punkty wymazów do testów na koronawirusa. Na razie powstało sześć takich miejsc, wkrótce dojdą następne.

  Od soboty cały kraj, a więc również stolica, znajdzie się w żółtej strefie zagrożenia epidemią Covid-19. Co to oznacza? O tym pisaliśmy w osobnym artykule.

  Miasto poinformowało dziś o swoich dodatkowych działaniach związanych z większym zagrożeniem epidemicznym.

  - Jak państwo wiecie Warszawa, ale i cały kraj od 10 października wchodzi do strefy żółtej decyzją rządową. Chciałem przypomnieć, co to oznacza: wszyscy mieszkańcy Warszawy będą zobowiązani do zasłaniania twarzy i nosa nie tylko, jak dotychczas, w komunikacji miejskiej, w sklepie, galerii handlowej, kinie i teatrze, urzędzie i na poczcie, ale również na wolnym powietrzu. Nie trzeba będzie zakrywać ust i nosa między innymi w lasach parkach i na plażach. Wszystkie te obostrzenia będą obowiązywały od najbliższej soboty - powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy.

  Trzaskowski apelował do warszawiaków, by pamiętali o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa. - Dbajmy o to, przestrzegajmy tych zasad: dystans, dezynfekcja, maseczka. Również te ograniczenia dotyczą spotkań towarzyskich - powiedział.

  Punkty pobrań w miejskich przychodniach

  Miejskie przychodnie tworzą punkty pobrań, w których pacjenci ze skierowaniem od lekarza pierwszego kontaktu (uzyskanym podczas teleporady) będą mogli wykonywać badania pod kątem zakażenia koronawirusem.

  W tej chwili w Warszawie działa już osiem takich punktów, kolejnych sześć zostanie uruchomionych miedzy 12 a 19 października. Testy są realizowane nieodpłatnie – badania finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia. Dziś minister zdrowia ogłosił, że zniesione zostają 4 kryteria kwalifikujące do testów podczas teleporady, lekarze będą więc zlecać więcej tego typu badań.

  W stolicy mieszkańcy ze skierowaniem od lekarza rodzinnego na pobranie wymazu mogą wykonać testy w dowolnie wybranym punkcie, niezależnie od miejsca zamieszkania. Na razie na Ursynowie nie ma takiego punktu, ale jego powstanie jest kwestią czasu.

  Prezydent Rafał Trzaskowski poinformował, że miasto od wielu miesięcy przygotowuje się do drugiej fali epidemii. 

  - Od początku trwania epidemii COVID-19 przeznaczyliśmy na zakup aparatury i sprzętu ponad 30 mln zł, z czego ponad 7,6 mln zł pochodzi z rezerwy kryzysowej miasta. W ten sposób zabezpieczamy personel medyczny miejskich szpitali i przychodni w niezbędny sprzęt do walki z koronawirusem - powiedział.

  Dotychczas zakupiono 30 stanowisk OIT (złożonych z respiratorów, kardiomonitorów, stacji pomp infuzyjnych, łóżek wraz z materacami przeciwodleżynowymi, ssaków medycznych), 6 aparatów do terapii nerkozastępczej i 10 urządzeń do odkażania (biodekontaminacji). Od lipca aparatura ta jest wykorzystywana w miejskich szpitalach: na Solcu, w Bielańskim oraz Wolskim.

  Miasto zakupiło również ponad 1 mln maseczek, przyłbic i gogli ochronnych, ponad 1,6 mln rękawiczek jednorazowych, ponad 0,5 mln fartuchów medycznych oraz 45 tys. kombinezonów ochronnych i ponad 260 tys. ochraniaczy na obuwie i głowę, a także ponad 130 tys. litrów płynów do dezynfekcji rąk i powierzchni. Są one używane nie tylko w szpitalach, ale też w placówkach oświatowych, żłobkach czy domach opieki.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 42

  • 23
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 7
   WKURZONY
  • 6
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~bp1 7 3 miesiące temuocena: 100% 

   Jak zwykle Ursynów na końcu.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 6 3 miesiące temuocena: 0% 

   I czas wprowadzić świąteczny rozkład jazdy w dni powszednie, hi, hi.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynowskiGad 5 3 miesiące temu

   Wolicie wymazać czy być wymazanym. Kobiety nie odpowiadają.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 4 3 miesiące temuocena: 93% 

   Super, ale kto da skierowanie na badania? System leży i kwiczy.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ehhhh 3 3 miesiące temuocena: 64% 

   zapytam inaczej - kto pójdzie na badanie? Zrobią test, wyjdzie, że masz wirusa (jak pewnie z połowa z nas) i zamkną cię z rodziną na kwarantannę. Normalnie już lecę robić. Trzymajcie mnie.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 14 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 2 3 miesiące temuocena: 82% 

   Z jednej strony to straszne co piszesz, ale z drugiej jakie prawdziwe. Od siebie dodam tylko, że w ramach "pomocy" człowiek będzie miał naloty policji i straszenie karą. Ale w państwowych mediach wszystko działa perfekcyjnie.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 1 3 miesiące temuocena: 29% 

   Burmistrz właśnie zaczął, na sporą skalę, prace przy zazielenianiu. W dobie narastającego kryzysu kowidowego godna uznania troska inaczej o budżet, to musi być niezła odwirka.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3889 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021