REKLAMAA1-TEFAL  01.01.2021 - 01.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 listopada 2020, 11:35 komentarzy 5

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  zdjęcie ilustracyjne

  zdjęcie ilustracyjne (SK)

  Warszawa chce ratować małe lokalne biznesy. Miasto wprowadza obniżoną stawkę za zajęcie pasa drogowego - 1 grosz za 1 m.kw. dziennie. Dotyczy to kiosków, pawilonów czy opłat za szyldy.

  Groszowa stawka będzie obowiązywać przez cały czas obowiązywania rządowych zakazów. Jest ona o około 75 proc. niższa niż standardowa stawka. Służyć ma biznesom, które podczas pandemii nie zarabiają tyle, ile wcześniej i każdego dnia walczą o przetrwanie.

  - Aby zabezpieczyć interesy zwłaszcza najmniejszych warszawskich przedsiębiorców wprowadzimy „groszową” stawkę, czyli 1 gr za 1 mkw. dziennie za zajęcie pasa drogowego przez obiekty, w których w wyniku rządowych ograniczeń nie będzie mogła być prowadzona działalność gospodarcza. To bardzo ważne zwłaszcza dla właścicieli kiosków i pawilonów prowadzących drobną sprzedaż detaliczną w pasie drogowym, których obiekty mimo zakazu prowadzenia działalności będą zajmować przestrzeń publiczną - mówi prezydent Rafał Trzaskowski.

  Na najbliższej sesji Rady Miasta prezydent zaproponuje radnym, aby na cały kolejny rok pozostawić przyjęte w tym roku obniżone stawki opłat za zajęcie pasa drogowego dla osób prowadzących drobną działalność gospodarczą.  

  - Chodzi o tych przedsiębiorców, którzy w największym stopniu są dotknięci ograniczeniem kontaktów społecznych i mobilności. Oznacza to, że za zezwolenie na ustawienie ogródka kawiarnianego wciąż będzie się płacić o 75 proc. mniej niż standardowo. Z kolei zezwolenia na organizację targowisk, pawilony handlowe, kioski, szyldy i markizy, słupy ogłoszeniowe oraz gabloty informacyjne i reklamowe pozostałyby z rabatem w wysokości 50 proc. - dodał Trzaskowski.

  W stolicy obecnie przedsiębiorca płaci za rzeczywiste zajęcie pasa drogowego. Jeśli może zlikwidować stolik i krzesła, czy nie rozstawi straganu z kwiatami i zniczami z powodu zakazu, to nie zapłaci za zajęcie pasa, którego w rzeczywistości nie zajął. Właściciel kiosku, po wprowadzeniu różnych form lockdownu, nie jest w stanie z dnia na dzień obiektu usunąć i wciąż zajmuje pas drogowy, choć nie zarabia. I to właśnie do tych biznesów kierowana jest "Groszowa opłata".

  - Zależy nam, by mogli oni dzięki obniżkom przynajmniej częściowo odrobić w przyszłym roku straty, a ci, którzy zostali zaskoczeni lockdownem, nie ponosili strat z powodu sytuacji, na którą nie mają wpływu – mówi prezydent Trzaskowski.

  Wcześniej poobrane opłaty miasto ma zwracać przedsiębiorcom proporcjonalnie. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 13

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Koszałkikocopałkikiempy 5 2 miesiące temuocena: 85% 

   Handlarze pod Tesco na Cynamonowej wystawiają towar na chodniku pomimo, że mają wyznaczone miejsce za które powinni płacić. Ciekawe czy KTOKOLWIEK Z URZĘDU sprawdza czy w ogóle odprowadzane są opłaty za handel.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~i 4 2 miesiące temuocena: 100% 

   ciekawe o ile podniosą podatek od nieruchomości dla firm

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 3 2 miesiące temu

   Raczej nie podniosą, bo już stosują maksymalną stawkę.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mietek 2 2 miesiące temuocena: 96% 

   a mieszkańcom zafunduje się podwyżkę cen wywozu śmieci, ich kryzys nie dotyka.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wawa 1 2 miesiące temuocena: 93% 

   Mietek trafiłeś w sedno. A od grudnia obowiązuje olbrzymią podwyżka. Ale jak się rezygnuje w imię gry politycznej z dochodów to za chwilę będzie kolejna. Strzelają sobie w kolano.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3467 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021