REKLAMAA1-ROLLSNOTE--7dni--06-04---12-04-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 lutego 2020, 15:16 komentarzy 3

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (pixabay.com)

  W Warszawie ruszyła kolejna edycja programu wspierania osób nie mogących naturalnie zajść w ciążę z wykorzystaniem metod zapłodnienia pozaustrojowego. - Do tej pory dzięki finansowaniu in vitro przez samorząd urodziło się 616 dzieci - chwali się ratusz.

  Na trzyletni program, w latach 2020-22, stołeczni radni przyznali 32,8 mln złotych. Umowy z miastem podpisało osiem klinik, do których na leczenie będą mogły zapisywać się pary małżeńskie lub partnerskie od co najmniej dwóch lat zamieszkujące w Warszawie. Wśród tych klinik jedna mieści się na Ursynowie - Novum przy ul. Bocianiej.

  - Program zakłada dofinansowanie do ok. 1800 procedur zapłodnienia pozaustrojowego rocznie. Jedna para może skorzystać z maksymalnie trzech prób zapłodnienia pozaustrojowego - informuje stołeczny ratusz.

  Aby wziąć udział w programie dofinansowania in vitro należy zgłosić się do wybranej placówki. Ale są warunki, które musi spełnić kobieta - w dniu kwalifikacji powinna mieć ukończone 25 lat i nie więcej niż 40 lat (w przypadku procedury zapłodnienia pozaustrojowego) lub ukończone 18 lat i nie więcej niż 40 lat (w przypadku procedury kriokonserwacji komórek jajowych).

  Ponadto para musi mieć zaświadczenie, że poddała się wcześniejszemu leczeniu, które zakończyło się niepowodzeniem lub ma bezpośrednie wskazanie do zapłodnienia pozaustrojowego.

  Ile miasto dopłaci do zabiegu in vitro? Maksymalnie 6 tys. złotych w przypadku procedury zapłodnienia pozaustrojowego lub 3,6 tys. złotych w przypadku procedury kriokonserwacji komórek jajowych. 

  Program zapłodnienia pozaustrojowego – in vitro realizowany jest w Warszawie od 2017 roku. Dzięki niemu na świat przyszło do tej pory 616 dzieci.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 35

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 5
   NIEPRZYDATNY
  • 9
   WKURZONY
  • 8
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~zosia g 3 miesiąc temuocena: 17% 

   Czy to jest sukces 616 urodzeń za 32 800 000 ? Ponad 52 000. A ile kosztuje opieka zdrowotna i wyrównywanie szans tych dzieci. Rozumiem rodziców, rozumiem matki; współczuję, ale nie rozumiem rządzących

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Las 2 miesiąc temuocena: 75% 

   Jak kazdy program pomocowy, to jest pompowanie kieszeni firm swiadczacych te uslugi. Byl program doplat fdo mieszkan, na ktorym glownie zarabialy banki i deweloperzy. Teraz sa doplaty do in vitro i tak samo, zarabiaja kliniki. Wszelkie doplaty to strata pieniedzy, wystarczy nie krasc pieniedzy ludziom a oni sobie kupia to czego potrzebuja.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bożena 1 miesiąc temuocena: 79% 

   Super

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2942 sekundy
  REKLAMAA2-DESEROWNIA--20-03---19-04-2020