REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (GS)

  Miasto i dzielnica przymierzają się do wprowadzenia zmian na ul. Płaskowickiej. Wreszcie wyremontowane zostaną chodniki, a wzdłuż ulicy powstanie ścieżka rowerowa, której nie wybudowali budowniczy POW. 

  Ścieżka rowerowa kończąca się w polu, płyty chodnikowe, na których można wybić zęby i pozamykane przejazdy. Tak dziś wygląda ulica Płaskowickiej, przy której od 2017 roku trwa budowa tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy. Miasto zaczyna myśleć na uporządkowaniem terenu.

  Ścieżka rowerowa

  Na pierwszy ogień pójdzie ścieżka rowerowa, która ma zapewnić fanom dwóch kółek przejazd z Ursynowa na Wilanów i Wawer. Wzdłuż odkrytej części POW drogowcy wybudowali drogę rowerową, na powierzchni nad tunelem odtworzono stan poprzedni - czyli tylko chodniki i przejazdy w obrębie skrzyżowań. 

  W tym obszarze najszybciej możemy spodziewać się zmian. Zarząd Dróg Miejskich otworzył koperty w przetargu na budowę drogi rowerowej nad tunelem - od alei KEN do Pileckiego. Zgłosiły się cztery firmy, oferty są zbliżone do siebie. Za wybudowanie kilometra dwukierunkowej ścieżki po południowej stronie Płaskowickiej wraz z przejazdami przez ulice poprzeczne chcą około miliona złotych. Drogowcy są zadowoleni i prawdopodobnie konkurs zostanie rozstrzygnięty. Jeżeli pogoda dopisze, rowerzyści przejadą nową ścieżką jeszcze w tym roku, bo wykonawca będzie miał 70 dni na jej zbudowanie.

  Ostatni niewielki brakujący fragment drogi rowerowej od al. KEN do ul. Cynamonowej ZDM zrealizuje dopiero w przyszłym roku. Roboty mają być tam o wiele bardziej skomplikowane - bo przy ul. Lanciego ma powstać rondo.

  Brakujące miejskie fragmenty ścieżek uzupełnią nową trasę rowerową wzdłuż S2 od Ursynowa aż po Wawer, którą wybudowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Na całym odcinku powstało już 26,8 km infrastruktury dla rowerów, a kolejne 5,6 km czeka jeszcze na otwarcie tunelu.

  Co z chodnikami?

  Piesi czekają na poprawę stanu chodników wzdłuż Płaskowickiej. Są one w zawstydzającym stanie - niec dziwnego, przez lata ratusz nie inwestował w ten teren ze względu na odkładaną wciąż budowę POW. Po zakończeniu inwestycji rządowej można już jednak planować miejskie remonty.

  Inwestycje te zapowiedział burmistrz Robert Kempa podczas ostatniej sesji rady dzielnicy. Ratusz planuje wyremontować chodniki wzdłuż ul. Płaskowickiej, po północnej stronie jezdni. Na ten cel Ursynów przekazał Zarządowi Dróg Miejskich 750 tys. złotych. ZDM ma odpowiadać za fragmenty od al. KEN do ul. Dereniowej oraz od planowanego ronda przy ul. Lanciego do ul. Cynamonowej.

  Dzielnica na własną rękę wykona modernizację chodników wzdłuż ul. Cynamonowej, zarówno po stronie zachodniej, jak i wschodniej. Od strony zachodniej, czyli tam, gdzie stoi żłobek i siedziba spółdzielni „Na Skraju”, zostanie wyremontowany fragment od drogi prowadzącej do tymczasowej lokalizacji bazarku do ul. Płaskowickiej. Natomiast po stronie wschodniej od ul. Grzegorzewskiej, do ul. Płaskowickiej - a konkretniej do odcinka, gdzie chodnik wybudowała GDDKiA.

  Park Linearny

  Najważniejszą planowaną zmianą w rejonie Płaskowickiej ma być Parl Linearny obiecany przez burmistrza już w 2016 roku. Jego budową ma się zająć Zarząd Zieleni m.st. Warszawy.

  Jak już pisaliśmy, miasto postanowiło wykonać park etapami. Najpierw wykonane będzie to, na co pozwalają przepisy drogowe - bo szeroki na 150 metrów pas zieleni wzdłuż tunelu POW w świetle prawa jest... pasem drogowym. Nie można więc tam budować większych obiektów - Zarząd Zieleni postanowił więc zająć się architekturą stricte ogrodową.

  Samorząd czeka na wyniki konsultacji z GDDKiA, która określi, na jakich zasadach odda teren nad tunelem. Stolica chce, aby ten teren przestał pełnić rolę pasa drogowego.

  Do 2024 roku nad tunelem ma zostać posadzonych ok. 700 drzew, 28 tys. m.kw. krzewów, łąki kwietne, trawniki i byliny. W Parku Linearnym stanie również 150 ławek, 90 koszy na śmieci, nawierzchnia mineralna i betonowa oraz fontanna. Realizacja tego pomysłu ma kosztować miasto ponad 15 mln złotych. A to dopiero ma być początek, bo koncepcja arch. Katarzyny Łowickiej uzgodniona z mieszkańcami podczas konsultacji przewiduje jeszcze "wodotryski" - plac miejski, obiekty sportowe, place zabaw oraz nieduży bazarek.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 85

  • 41
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 19
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 6
   WKURZONY
  • 9
   BRAK SŁÓW

  30Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~sm-erk 30 13 dni temuocena: 100% 

   A co z korkami do Puławskiej i na rondzie przy Auchanie i OBI. To bardzo wąskie gardło Ursynowa.

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~park spa-linowy 29 17 dni temuocena: 44% 

   Zróbcie wreszcie połączenie Pileckiego z Belgradzką to będzie można samochodem ominąć Płaskowickiej. Chyba, że park linearny ma być spowity spalinami.

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~magi 28 16 dni temuocena: 50% 

   Jeszcze raz, aż dotrze: przedłużenie NIC NIE DA, bo i tak się spotkacie wszyscy na rondzie przy Auchanie/na Puławskiej w tym samym KORKU.

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ats 27 13 dni temu

   @~magi: No chyba, że zjadą tym, hehe skrzyżowaniem z wjazdem na S2, które będzie otwarte, co nie? Musisz czasem odwiedzić Ursynów, bo z ekoaktywistycznej kanciapy mało widać

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~karl 26 11 dni temuocena: 100% 

   tam chyba nie wolno zakaz na wieki wieków amen

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~fro 25 17 dni temuocena: 50% 

   PRECZ z Bazarem!!! TYLKO PARK!

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~karl 24 11 dni temuocena: 50% 

   bazar ale mobilny

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~JZJ 23 18 dni temuocena: 30% 

   Tia... Park... między BzBWI drzewa posadzą... Tam nasr... skrzynek że przejść się nie da

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Serce Ursynowa 22 18 dni temuocena: 72% 

   Bardzo miło się czytało, aż do ostatniego słowa- "bazarek". Wąski pas terenu w który będzie wciskany bazarek z parkingami. Smuteczek.

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wuj Dobra Rada 21 18 dni temuocena: 39% 

   Więcej bazarów! Niech każde osiedle w dzielnicy ma swój i jeszcze przynajmniej ze trzy hale targowe na dokładkę. Najlepiej na terenach parków i skwerów - po co komu zieleń drzew, jak jest natka pietruszki i koperek na straganie ;)

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 7 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ats 20 13 dni temuocena: 33% 

   Wuju jak chcesz parków, to przeprowadź się pod Kampinos- tam lasu i zieleni aż zanadto... Bazarek powinien jednak być gdzieś ulokowany- ja wiem, że teraz nowobogackim to wstyd jechać gdzieś indziej niż do "oszą" czy "galeryji", ale na Ursynowie mieszka też trochę starszych ludzi, jak również tych, którzy nie chcą się pakować do autobusu/auta żeby zrobić zakupy.

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Jaro 19 18 dni temuocena: 80% 

   Bardzo dobrze. Nareszcie. Szkoda, że tak późno... Zwłaszcza chodnik wzdłuż Płaskowickiej. Ścieżka rowerowa ważna, ale akurat Płaskowickiej da się jeździć ulicą. Być może zmieni się to po otwarciu tunelu i tego, co z nim związane, plus 130 metrów wstydu. Miejscami otoczenie Płaskowickiej wygląda, jak wiejska droga (odcinek KEN-Cynamonowa). Brakuje tylko przepędzanych poboczem krów... Czekamy na tunel, 130 metrów, dokończenie DDR i remont chodników wzdłuż Płaskowickiej.

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~śmigiełko 18 18 dni temuocena: 67% 

   A jak te drzewa będą tam rosły, skoro zaraz pod spodem jest beton? Woda z opadów nie ma gdzie wsiąkać, tylko przelewa się przez chodnik do studzienek kanalizacyjnych w jezdni. Wystarczy, że temperatura spadnie odrobinę poniżej zera i będzie ślizgawka na całej długości chodnika i obiecywanej ścieżki rowerowej.

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~obserwator rzycia 17 18 dni temuocena: 75% 

   Głupio by było, gdyby z czasem korzenie dżew zaczęły się przebijać do tunelu. A co do podmokłego grzęzawiska, które lubi się tam tworzyć, to albo mądre głowy coś wymyślą, albo na ścieżce będzie powstawał zimą tor łyżwiarski im. Filipiny Płaskowickiej. :)

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~awefr 16 18 dni temuocena: 77% 

   Takie rzeczy jak ściezka rowerowa nad POW powinny być ujęte już na etapie projektu POW. Ogólnie trzeba było poszerzyć Płaskowickiej od Rosoła do Dereniowej a nie trzymać takiego potworka : kawałek dwa pasy a potem przewężenie do jednego ...

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Aster 15 19 dni temuocena: 46% 

   Przeciwnicy inwestycji rowerowych jeszcze śpią.

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ats 14 13 dni temuocena: 100% 

   Przecież niech robią te inwestycje - im mniej spandexowych cyklistów pchających się na ulicę wprost pod koła, tym lepiej...

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dark 13 19 dni temuocena: 59% 

   Ja bym parku na razie nie budował, tylko zobaczył, co tam się samo wysiało i wkrótce wyrośnie, trochę przystrzygł, dał trochę żwiru na alejki i finał.

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Same wysieją się chwasty 12 18 dni temuocena: 25% 

   Nie ma co "patrzeć, co się samo wysieje" - przecież wiadomo, że same wysieją się CHWASTY.

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 3 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 11 19 dni temuocena: 81% 

   Dlaczego końcowy odcinek ul. Płaskowickiej jest wciąż zamknięty?

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 10 18 dni temuocena: 20% 

   Bo wykonawca POW musiałby wnioskować do odpowiednich urzędów o kolejną tymczasową organizację ruchu, a to dodatkowa robota. Lepiej jest poczekać na zakończenie odbiorów i stałą organizację ruchu.

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 1 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nareszcie Park Linearny! 9 19 dni temuocena: 53% 

   Nareszcie zacznie się budowa długo wyczekiwanego Parku Linearnego. Czekamy na efekty prac.

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jeremiasz Fan Kiszonych 8 19 dni temuocena: 67% 

   Bazar najważniejszy, przydałby się jeszcze jeden.

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Yogin 7 18 dni temuocena: 67% 

   Ja bym dał dwa, jeden na początku drugi na końcu, żeby ludzie pamiętali po co przyszli do parku.

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 8 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Serce Ursynowa 6 18 dni temuocena: 64% 

   Zróbmy jeden wielki pasiasty bazar z zafoliowanymi budami na całym terenie nad tunelem. Spełni się marzenie Burmistrza.

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 9 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nie piesza Polska 5 19 dni temuocena: 52% 

   Miasto jak zwykle ma swoje priorytety. Najwazniejsza na zime jest przeciez. sciezka rowerowa, a biedapiesi niech sobie czekają na chodnik.

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 4 18 dni temuocena: 77% 

   Ja mam wrażenie, że miastu zależy tylko na statystykach długości ścieżek rowerowych, bo jak inaczej można się odnieść do ekspresowej budowy nowej ścieżki rowerowej opóźniając remont chodników i to w okresie jesienno-zimowym.

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 20 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wyborca 3 19 dni temuocena: 90% 

   wszystko zapowiada się ciekawie ale jeśli będzie realizowane jak obiecywana od wielu tygodni likwidacja głośnych pasów na Płaskowickiej to te zapowiedzi włóżmy miedzy bajki… naprawdę, po trzech miesiącach ogłuszającego hałasu docierającego do moich okien, brzmiącego jak kanonady wystrzałów, trudno mi uwierzyć w dobrą wolę urzędników.

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 2 18 dni temuocena: 60% 

   Zacytuje siebie z komentarza do Słupkoza przy szkole. "Patrząc po ilości minusów jakie dostał poprzedni wpis, zabodło jakiegoś urzędnika podejmującego decyzje. Dziś decyduje o słupkach, jutro aż strach ... " Dobra wola ? Liczy się tylko to! kto się podzieli zyskiem ...

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~fsfd 1 18 dni temuocena: 18% 

   Współczuję , bo to debilizm był - jadąc 30 km/h samochodem sam słyszę dudnienie na tych pasach , na dodatek to guzik daje bo ja zwalniam a obok mnie ludzie i tak zasuwają minimum 50 km/h. Trzeba było spowalniacze ustawić przed przejściami tak jak na Roentgena od Onkologii do Auchan (tam niemal co 50 metrów leżą).

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 2 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4459 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021