REKLAMAA1 SanGiovanni 01.07.2022 - 31.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 grudnia 2021, 18:32 komentarzy 4

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  zdjęcie ilustracyjne

  zdjęcie ilustracyjne (SK)

  W żadnym miejskim szpitalu nie ma już dostępnych respiratorów - poinformowało miasto. Na tę wiadomość zareagował wojewoda, który zarzucił służbom miejskim "wprowadzanie opinii publicznej w błąd". Polityka znów wkroczyła do szpitali zapełnionych pacjentami chorych na Covid-19.

  Rano w miejskich szpitalach, które leczą pacjentów covidowych zabrakło wolnych respiratorów dla najciężej chorych.

  - Musieliśmy dla tych pacjentów ściągnąć urządzenia z innych oddziałów. Brakuje już respiratorów - poinformowała Marzena Wojewódzka ze stołecznego ratusza.

  W miejskich szpitalach przygotowane są 104 respiratory dla pacjentów covidowych. Jednak w środę rano do respiratorów podłączonych było 113 pacjentów zakażonych koronawirusem. Najwięcej respiratorów dla chorych z COVID-19 znajduje sie w ursynowskim Szpitalu Południowym - 50 sztuk.

  - Dzisiaj wszystkie były zajęte, co znaczy, że sprawdzają się czarne scenariusze, że do szpitali trafiają osoby w bardzo ciężkim stanie - powiedziała Wojewódzka, cytowana przez TVN Warszawa.

  Szczegółowe dane z miejskich szpitali podała z kolei wiceprezydent Renata Kaznowska.

  - W Szpitalu Południowym na 300 łóżek zajętych jest 280, wolnych - 20 - napisała w mediach społecznościowych. W innych placówkach miejskich obłożenie też jest bardzo duże. W szpitalach Wolskim, Bielańskim i Solec przyjęto nawet w sumie o kilkadziesiąt pacjentów więcej niż jest miejsc. To świadczy o tym, że IV fala pandemii nie odpuszcza.

  Wojewoda: dane wprowadzają w błąd

  Na informacje i wyliczenia stołecznego ratusza zareagował wojewoda mazowiecki, który zasugerował, że dane są nieprawdziwe. Służby prasowe wojewody w komunikacie wysłanym do mediów stwierdziły, że "dane rozpowszechniane przez służby prasowe miasta, dotyczące braku miejsc respiratorowych wprowadzają opinię publiczną w błąd". 

  - Z dzisiejszych raportów warszawskich placówek, przekazywanych do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że na 208 udostępnionych respiratorów, zajętych było 197 - powiedziała Ewa Filipowicz, rzeczniczka wojewody.

  Do liczby respiratorów wojewoda wlicza jednak wszystkie placówki w stolicy, nie tylko te miejskie. Z danych wojewody wynika, że w szpitalach covidowych Wojskowego Instytutu Medycznego, WIM przy Okęciu oraz na Stadionie Narodowym w sumie jest jeszcze 11 wolnych miejsc respiratorowych.

  Polityka na szpitalnych liczbach

  Od początku pandemii i konfliktu między miastem a wojewodą o Szpital Południowy na Ursynowie trwa wymiana ciosów między urzędnikami stołecznego ratusza a tymi podległymi wojewodzie. Na niemal każdą informację o zajętości łóżek czy respiratorów podawaną przez ratusz po kilkudziesięciu minutach do redakcji trafia komunikat wojewody, który podważa dane miejskie.

  - To polityczna zabawa o to, kto "przedstawi się jako ten lepiej dbający o pacjentów". A prawda jest także, że znów będziemy jeździć z pacjentami coraz dalej, bo miejsc nie ma. Wbrew temu co mówią urzędnicy, którzy widzą tylko tabelki w Excelu. Nie potrafię zrozumieć, dlaczego polityka wkracza znów do szpitali. Przecież zdrowie powinno być absolutnie poza sporami politycznymi! - komentuje anonimowo ratownik medyczny z Ursynowa, którego poprosiliśmy o ocenę komunikatów.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 19

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 6
   WKURZONY
  • 10
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Polak 4 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Wprowadzacie? Tak się mówiło za PRL-u

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~harujący wuj 3 6 miesięcy temuocena: 67% 

   Radziwiłł się zdziwiłł ?! Na jego miejscu, za to co robi, trzymałbym buzię na kłódkę. Warszawski szkodnik bez wyobraźni i pozbawiony empatii ! K@nował na wakacjach...

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jerry 2 6 miesięcy temuocena: 77% 

   Radziwiłł policzył też respiratory od agenta SB, handlarza bronią z Lublina?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 1 6 miesięcy temuocena: 80% 

   Albo te z żelaznej rezerwy dla polityków :-)

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4974 sekundy
  REKLAMAA2 Pizzeria105 01.06.2022 - 31.07.2022