REKLAMAA1-AUTO WIMAR (rekrutacja) 08.07.2021 - 07.08.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 kwietnia 2021, 12:58 komentarzy 12

  (SK)

   

  Kolejna odsłona bitwy o Szpital Południowy. Miasto odwoła się od decyzji ministra zdrowia o przejęciu ursynowskiej placówki do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. - Zarzucamy ministrowi naruszenie fundamentalnych artykułów kodeksu postępowania administracyjnego. Niejeden student prawa mógłby na podstawie tej decyzji napisać pracę magisterską - mówi wiceprezydent Renata Kaznowska.

  Tydzień temu, 26 marca, na wniosek wojewody mazowieckiego minister zdrowia wprowadził do Szpitala Solec swojego pełnomocnika. Zarząd on również Szpitalem Południowym, który został uruchomiony w połowie lutego jako tymczasowy szpital covidowy. Powód? Miasto miało zbyt wolno uruchamiać kolejne łóżka dla pacjentów, choć - zdaniem wiceprezydent stolicy robiono to znacznie szybciej niż w rządowym Szpitalu Narodowym. 

  Władze stolicy uznały przejęcie ursynowskiej placówki za polityczny atak. - Chodziło o to, by móc powiedzieć, że Trzaskowski sobie nie radzi - mówiła tydzień temu wiceprezydent Kaznowska.

  - Pusty w dwóch trzecich szpital na Ursynowie to jakaś porażka - odparowywał wojewoda Konstanty Radziwiłł.

  Jest odwołanie do WSA

  Dziś miasto ogłosiło, że złożyło odwołanie od decyzji ministra zdrowia do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

  - Zarzucamy ministrowi naruszenie fundamentalnych artykułów kodeksu postępowania administracyjnego - mówiła na konferencji prasowej Renata Kaznowska. - Nie wszczął postępowania, nie zawiadomił stron, błędnie określił strony. Pan minister nie zebrał materiału dodowodowego, nie pozwolił nam zapoznać z materiałem, a jedynym dokumentem prawdpodobnie był wniosek wojewody z 24 marca o powołanie komisarza - dodawała.

  Zarzucała, że postanowienie nie zostało doręczone radzie nadzorczej (której szefem jest burmistrz Ursynowa Robert Kempa), a więc pozbawiona została ona możliwości odwołanbia, bo została zawieszona. - Niejeden student prawa może spokojnie na podstawie tej decyzji napisać pracę magisterską - kpiła Kaznowska.

  Minister przejął - obok szpitala covidowego - także niecovidowy szpital na Solcu oraz wszystkie przychodnie, co zdaniem Kaznowskiej było niedopuszczalne.

  - Pytanie, czy i ile pani komisarz rządowa może teraz wydawać pieniądze spółki miejskiej, czy może doprowadzić do niewypłacalności naszej spółki komunalnej i do jej upadłości? - zastanawia się wiceprezydentka.

  Przypomnijmy, w poprzedni piątek Kaznowska zarzucała pełnomocniczce rządowej dr Ewie Więckowskiej "nieudolność i zaniedbania w organizacji szpitala" w czasie, gdy była ona prezeską Szpitala Solec. W końcu lutego Więckowska złożyła rezygnację, miasto twierdzi, ze szykowano już jej zwolnienie. Więckowska uznała te zarzuty za "naruszanie jej dobrego imienia".

  Łóżek nie przybyło?

  Miasto jeszcze przed przejęciem Szpitala Południowego przez rząd deklarowało, że do końca marca w placówce będzie 160 miejsc dla pacjentów.

  - Pani komisarz dzisiaj ma w swoim szpittalu 97 pacjentów. Przez cały ten tydzień nie tylko nie przyjęła pacjentów, których my mieliśmy przyjąć do ubiegłej niedzieli, ale też nie zwiększyła przyjęć na łózka respiratorowe - powiedziała zastępczyni prezydenta Trzaskowskiego.

  - Proszę oddać nam nasz miejski szpital. Proszę pozwolić nam pracować. Nasi mieszkańcy umierają! - kończyła.

  M.in. na temat Szpitala Południowego rozmawiamy w wywiadzie z burmistrzem Robertem Kempą. który opublikujemy w Wielką Sobotę.

  Wojewoda: Pełnomocnik podjęła działania naprawcze

  Po południu biuro prasowe wojewody poinformowało, że pełnomocnik ministra zdrowie dr Ewa Więckowska audyt w Szpitalu Południowym dotyczący m.in. stanu zatrudnienia personelu medycznego, przygotowania łóżek dla pacjentów oraz wyposażenia szpitala.

  - Według raportu przekazanego wojewodzie w tym tygodniu przygotowano łącznie 63 łóżka, w tym  7 respiratorowych. W przyszłym tygodniu planowane jest uruchomienie kolejnego modułu - informuje biuro.

  Dr Ewa Więckowska poinformowała, że audyt procedur zatrudnienia kadry medycznej do szpitala tymczasowego wykazał, że 20 pracowników Oddziału Intensywnej Terapii pracowało bez zawartych umów. Nie zawarto także 30 przygotowanych już kolejnych umów z osobami chętnymi do pracy, w związku z czym osoby te nie mogły podjąć pracy. Jak informuje wojewoda podjęto działania naprawcze.

  "Podpisane zostały umowy z osobami zarówno skierowanymi do pracy przez wojewodę, jak i zgłaszającymi się do pracy samodzielnie. Codziennie do pracy zgłaszają się kolejne osoby. Udało się także skrócić czas przyjmowania do pracy osób skierowanych przez wojewodę" - czytamy w komunikacie.

  Wg informacji pełnomocniczki w szpitalu nieuruchomiony był sprzęt, deklarowany we wcześniejszych raportach jako udostępniony, chodzi o respiratory. Ponadto jedna z sal Oddziału Intensywnej Terapii nie została wyposażona i przygotowana do użytkowania.

  - W związku z tym pełnomocnik pilnie podjęła działania naprawcze – wyposażona i przygotowana sala będzie funkcjonować od przyszłego tygodnia, jest już dla niej opracowany grafik pracy. Dostawy tlenu odbywają się płynnie i na bieżąco monitorowany jest stan zapełnienia zbiorników - informuje biuro prasowe wojewody mazowieckiego.

  Aktualna sytuacja z łóżkami

  W tej chwili w szpitalu tymczasowym na Ursynowie udostępnionych jest 160 łóżek, w tym 20 respiratorowych. Według danych na 31 marca zajętych było 99 łóżek, w tym 12 respiratorowych. Obecnie w szpitalu hospitalizowanych jest 114 pacjentów: 102 na łóżkach nierespiratorowych, 12 na respiratorowych. W szpitalu w dużej mierze hospitalizowani są pacjenci w stanie ciężkim. Jak zapewnia wojewoda, wszyscy uzyskują odpowiednią opiekę.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 63

  • 16
   BARDZO PRZYDATNY
  • 6
   ZASKOCZONY
  • 9
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 4
   NIEPRZYDATNY
  • 10
   WKURZONY
  • 16
   BRAK SŁÓW

  12Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Zenek 12 3 miesiące temuocena: 77% 

   Dobry moment na konflikt!!! :((( "Moja racja jest mojsza niż twojsza. Właśnie moja racja jest najmojsza”.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ubawiony 11 3 miesiące temuocena: 58% 

   To teatr, gdyz dr.Wieckowska to byla poslanka sejmowa PO, i myslalby kto, ze sie adwersarki nie znaja.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 7 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~strefa relaksu z palet 10 3 miesiące temuocena: 39% 

   Czy Kaznowska złożyła już odwołanie do sądu od decyzji Trzaskalskiego o podwyżce opłat za śmiecie? Niejeden student prawa może napisać pracę magisterską jak warszawscy prominentni politycy Platformy Obywatelskiej przez kilkanaście lat budowali spalarnię śmieci i ... nie zbudowali!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 47 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~StrefaRelaksu od PiS 9 3 miesiące temuocena: 66% 

   Niejeden student prawa może napisać pracę magisterską także o tym jak pewien były, śp. prezydent Warszawy oraz jeszcze obecny prezydent Polski nie stosowali się / nie stosują się do tego, o czym uczyli się sami podczas studiów - szczególnie Andrzej

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 41 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 8 3 miesiące temuocena: 63% 

   jak bardzo mi was żal pisowskie trolle. Tak po prostu, po ludzku mi was żal. Ten syndrom oblężonej twierdzy, te bezmyślnie powtarzane wydumane i poprzekręcane fakty, na siłę dopasowywane do byle okazji, ta ślepa wiara w wodza i kłamstwa powtarzane przez propagandę. Wczorajszy obiad sam ciśnie się do ust, gdy się z wami obcuje. A Rafał i jego ekipa nie są święci. Tylko wy nie potraficie użyć mózgu i normalnie obiektywnie ich wypunktować z argumentami. Wy tylko wypluwacie umysłową sieczkę. I takie osoby potem wybierają taki sam rząd, który dumnie kroczy w przepaść.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 37 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Robek K. 7 3 miesiące temuocena: 77% 

   Raz zdobytego stołka tak łatwo nie oddamy.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sdsdsd 6 3 miesiące temuocena: 47% 

   Wolisz by stołki obsiedli obajtkowicz i pisiewicze i rozp... lili wybudowany ZA NASZE pieniądze szpital?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 15 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pan Hrabia 5 3 miesiące temuocena: 64% 

   @sdsdsd. Z jednej strony Trzaskowskize swoją arogancją i nieudolnością i kilkusteprocentowe podwyżki za śmieci. A z drugiej Pisiewicze, Obajtki i cała banda nieudaczników spod Jarosławowej chorągwi. Wybierasz kogoś? Bo ja bym to całe towarzystwo spuścił do Wisły.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 14 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Yy 4 3 miesiące temu

   A w czym róznica kto zarzadza szpitalem? Burmistrz tylko saczy jadem

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Monika_T 3 3 miesiące temuocena: 61% 

   Czyli P. Kaznowska przez 4 miesiące nadzorowała szpital. I wtedy było wszystko wspaniale. Po rezygnacji P. Więckowskiej nie było oświadczenia o złej pracy. Gdy P. Więckowska pojawia się jako komisarz to okazało się nagle że zły pracownik i niekompetentny... a przez kogo był ten pracownik nadzorowany do początku listopada do końca lutego?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 2 3 miesiące temuocena: 61% 

   No kto by pomyślał, że miasto jest tak aktywne...

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4477 sekundy
  REKLAMAA2-AUTO WIMAR (rekrutacja) 08.07.2021 - 07.08.2021