REKLAMAA1 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KW)

  Śpiewy i tańce na zwieńczenie międzynarodowej przygody. Tak można określić ostatnie kilka dni w Szkole Podstawowej Przymierza Rodzin. Ursynowscy uczniowie gościli u siebie kolegów i koleżanki z różnych zakątków Europy. Po udanej zabawie wszystkich czeka teraz ostatni sprawdzian. 

  Czwartkowy wieczór w Szkole Podstawowej nr 112 Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II obfitował w tańce, śpiewy i dobrą zabawę w międzynarodowym wydaniu. Przy ul. Grzegorzewskiej można było usłyszeć aż pięć - w porywach do siedmiu - różnych języków. Wszystko za sprawą kilkudziesięciu uczniów z czterech europejskich krajów. 

  - Gościmy od poniedziałku uczniów z Turcji, Portugalii, Katalonii oraz Irlandii. To dzieci w wieku od 11 do 14 lat. Przyjechali w ramach międzynarodowego projektu, którego tytuł brzmi „Preparing today the leaders of tomorrow”, czyli „Przygotowujemy dziś liderów jutra” - opowiadają koordynatorki projektu w SP 112 Przymierza Rodzin Anna Winnicka oraz Marta Bańska.

  Zwieńczeniem ich wizyty w Polsce był międzynarodowy piknik, podczas którego każda grupa miała za zadanie pokazać swoje tradycyjne tańce i śpiewy. Rozpoczęli Polacy od zatańczenia poloneza. Swoje tańce tańczyli uczniowie z Katalonii, Turcji, Portugalii i Irlandii.

  - Podobały mi się wszystkie dzisiejsze występy, ale irlandzki taniec najbardziej - mówiła Denis z Turcji.

  Kultura i tradycja

  Podczas pobytu na Ursynowie uczniowie poznawali sztukę konwersacji oraz negocjacji. Jednak nie tylko na typowej nauce spędzili w Polsce prawie tydzień.

  - Mieliśmy na przykład zajęcia „zabawny język polski”. Uczniowie z zagranicy uczyli się mówić po polsku. Potem mieli za zadanie powiedzieć jakieś słowo lub zdania, a nasi uczniowie mieli zgadnąć, o co im chodzi - mówią Anna Winnicka i Marta Bańska.

  Nie zabrakło też wycieczek. Nie tylko po Warszawie, gdzie goście zwiedzili Muzeum Polin czy Muzeum Powstania Warszawskiego. Zobaczyli także Góry Świętokrzyskie i zamek w Chęcinach. Na co dzień mieszkali u swoich kolegów i koleżanek z Polski.

  - Bardzo mi się podoba taka wymiana. Sam jeszcze nie wyjeżdżałem, ale będę leciał do Portugalii. Czasami są problemy, żeby się zrozumieć z kolegami z zagranicy, ale dogadujemy się - mówi Stanisław, uczeń ursynowskiej podstawówki.

  Twarde negocjacje

  Umiejętność dogadania się będzie ważna podczas ostatniego zadania, jakie stoi przed uczniami biorącymi udział w projekcie. Przez cztery dni przygotowywali się do debaty parlamentarnej na temat zakazu sprzedaży samochodów spalinowych w 2035 roku. 

  - Pracowali w grupach, które odpowiadają frakcjom w Parlamencie Europejskim. Wybrali lidera, który wygłosi przygotowane przez nich przemówienie. Na koniec będą musieli ze sobą negocjować i uzgodnić, kto z czego zrezygnuje, by przegłosować to, co chcą osiągnąć - tłumaczą koordynatorki projektu. 

  Uczniowie mają debatować w piątek przed wyjazdem do swoich krajów. - Nauczyłam się tutaj sztuki negocjacji, ale to, co najbardziej mi się podobało to, jak ciepło zostaliśmy tutaj przyjęci - stwierdziła Ash z Portugalii.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 24

  • 17
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.5595 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023