REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2022 - 30.06.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KW)

  Nowe miejsca parkingowe na Hawajskiej podzieliły mieszkańców okolicznych bloków. Jedni mówią o “betonozie” i “samochodozie”. Inni z zadowoleniem przyjęli dodatkową zatoczkę. Pozostają tylko pytania: czy w przyszłości inwestycja nie przyniesie problemów i czy nie lepiej było zadbać o istniejący parking?

  Na ul. Hawajskiej wzdłuż budynku liceum im. Batalionu AK “Parasol” pojawiły się nowe miejsca parkingowe. Urząd dzielnicy za blisko 59 tys. złotych wybudował zatoczkę, zajmując przy tym kawałek pasa zieleni. Inwestycja nie przypadła do gustu wszystkim mieszkańcom okolicznych bloków.

  - Sprawa wydaje się błaha, ale powinniśmy cenić każdy kawałek zieleni. To była fajna uliczka. Dzieci uczyły się tu jeździć na rowerze. A teraz z przerażeniem patrzę na tę zatoczkę i od razu mam przed oczami zdjęcia czy filmiki z Rosji, gdzie wszędzie jest beton i samochody zaparkowane pod oknami - mów pan Piotr, mieszkaniec ul. Hawajskiej.

  Miejsca na prośbę mieszkańców

  Jednak nie wszyscy mieszkańcy są przeciwni nowej zatoczce. Część z entuzjazmem przyjęła inwestycję. Dzięki niej mają skończyć się problemy z parkowaniem.

  - Te miejsca były potrzebne. Przyjeżdża tu do szkoły mnóstwo młodzieży i nie mają gdzie zaparkować. Z kolei wieczorem też trudno znaleźć tu miejsce. A ta trawa i tak była zniszczona, bo jak się samochody musiały minąć, to na nią wjeżdżały - zauważa pan Marek, mieszkaniec. 

  To właśnie z myślą o liceum urząd zdecydował się wykonać nowe miejsca. Prosili o to sami mieszkańcy. Swego czasu powstał nawet projekt z budżetu obywatelskiego zakładający budowę zatoczki. Nie zdobył jednak wystarczającej liczby głosów. Ostatecznie władze dzielnicy postanowiły wziąć sprawę we własne ręce.

  - Miejsca mają umożliwić parkowanie osobom dowożącym dzieci do szkoły oraz mieszkańcom na nawierzchni przyjaznej, wykonanej z płyt eco, a nie na nieutwardzonym poboczu - stwierdza Kamila Terpiał, rzeczniczka ursynowskiego urzędu. 

  Mimo zadowolenia części mieszkańców pojawiają się także obawy. Nowe miejsca wybudowano na skarpie nad istniejącym od lat parkingiem między al. KEN a szkołą. Mieszkańcy zastanawiają się, czy z czasem parkujące tam samochody nie doprowadzą do osunięcia się ziemi. Zwłaszcza że - jak przekazuje ratusz - nowe miejsca przystosowane są do pojazdów ważących do 3,5 tony.

  - Stanie tu jakaś ciężarówka, zacznie się skarpa osuwać i znowu będzie trzeba przebudowywać. A płacić będziemy my, mieszkańcy - niezależnie czy to idzie z budżetu urzędu, czy spółdzielni. Do tego ciągną się tu jeszcze pod spodem rury kanalizacyjne, więc będzie dodatkowy problem - zauważa pan Andrzej.

  Można było inaczej?

  Zdaniem pana Piotra sprawę dodatkowych miejsc można było załatwić całkowicie inaczej. Bez ingerowania w okoliczną zieleń. Bez obaw o osuwanie się skarpy. Wystarczyło zadbać odrobinę o istniejący parking.

  - Kiedyś na tym parkingu wymalowane były linie. Z czasem się zatarły. Można by je odmalować. Gdyby były linie, to kierowcy bardziej by się pilnowali przy parkowaniu. Wyliczyłem, że w jednym rzędzie stoi ok. 40 samochodów. Z liniami na spokojnie zmieściłoby się jeszcze 6 - przekonuje ursynowianin.

  Ursynowski ratusz nie planuje malowania nowych linii. Teraz zresztą i tak nowa zatoczka już istnieje.

  Denerwuje mnie to, że dla 10 aut zepsuto widok, którego nie powinno się psuć. Czy było warto? Moim zdaniem nie - podsumowuje pan Piotr.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 33

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 9
   WKURZONY
  • 9
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Obserwator 8 4 miesiące temuocena: 33% 

   Po zakończeniu realizacji Nowego Centrum Warszawy i tak najbardziej będzie się kalkulowało jechać do Centrum komunikacją miejską. Pytanie czy liczba samochodów prywatnych wtedy w mieście nie spadnie, bo skoro podstawą transportu będzie tam komunikacja publiczna?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawa 7 4 miesiące temuocena: 100% 

   Stare graty a tyle krzyku

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ats 6 4 miesiące temuocena: 58% 

   No i dobrze, zwiększa się liczba mieszkańców, to trzeba się pogodzić z tym, że projektowane w latach 80 XX wieku osiedla z ilością 0.5 miejsca "na ubywatela", muszą kiedyś być przebudowane. A jak ktoś chce zieleni, to przecież może sobie kupić działkę gdzieś pod Piasecznem czy Kampinosem i dojeżdżać zbiorkomem, tak jak tutaj krzykacze wszystkim innym proponują.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~HakimV8 5 4 miesiące temuocena: 38% 

   Słabe, za chwile mieszkańcu kupią kilka samochodów, i z nów nie będzie gdzie parkować. Trzeba będzie znowu coś zabetonować. Ale stać nas, podatników, na bezsensowne lanie betonu.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ALEK22 4 4 miesiące temuocena: 33% 

   Betonoza

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mati 3 4 miesiące temuocena: 29% 

   Czy działka na której jest duży parking przy Hawajskiej jest dzierżawiona przez SMB Imielin od miasta? Zamiast tej dziury przydałaby się nowa inwestycja mieszkaniowa.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lukasz436 2 4 miesiące temuocena: 80% 

   Powinny być ankiety przed takimi inwestycjami.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xyz 1 4 miesiące temuocena: 54% 

   Ale jak ZDM chce zlikwidowac pawilon (gdzie od wielu lat ciezko na zycie pracuje rodzina i korzystają z niego setki mieszkańców - protest przeciw likwidacji pidpisało 3 tys. osób) tylko po to, zeby w jego miejscu zasiac kilka metrów kwadratowych trawnika, to juz patoaktyw bije brawo. Wszystko dlatego, ze paru pajaców z zdm ma alergię na widok aut przyjezdzajacych po zakupy do tego pawilonu Wiec tak, bardzo dobrze. Dodatkowe miejsca parkingowe sa w tym miejscu duzo bardziej potrzebne, bardzo dobra decyzja.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.6441 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.02.2022 - 25.05.2022