REKLAMAA1 Pizzeria105 01.08.2022 - 30.09.2022 (2X w serii)
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (UD Ursynów)

  To już pewne - na Ursynowie powstanie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne. Dzielnica dostała od ministerstwa 3 mln złotych na ten cel. Niebawem ruszy przetarg.

  Obiekt przy ul. Belgradzkiej będzie miejscem całodobowego wsparcia dla mieszkańców z niepełnosprawnościami. Został wybrany w ramach rządowego programu „Centra Opiekuńczo-Mieszkalne” jako jedyny z czterech zgłoszonych w Warszawie projektów. Rząd pokryje 25 proc. kosztów. 9 mln złotych przeznaczy na inwestycję miasto. Być może ursynowskie centrum rozpocznie swoją działalność już na początku 2024 roku.

  - To dla mnie bardzo ważna inwestycja. Mamy już prawie całość potrzebnej kwoty, więc liczę na to, że niedługo będziemy mogli ogłosić przetarg. Wiem, jak bardzo czeka na to środowisko osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin – mówi burmistrz Ursynowa Robert Kempa.

  Wszystko w rękach ministerstwa

  Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej zaakceptowało listę rekomendowanych wniosków w ramach programu „Centra opiekuńczo-mieszkalne” ogłoszonego w maju 2021 roku. Dzielnica czeka teraz na zatwierdzenie środków z Funduszu Solidarnościowego. 

  - Jesteśmy uzależnieni od podpisania umowy dotacyjnej z ministerstwem. Jeżeli ją podpiszemy na początku października i sesja budżetowa zatwierdzi to podczas najbliższego posiedzenia, to możliwe, że uda nam się ogłosić przetarg jeszcze w tym roku - dodaje burmistrz.

  W nieco czarniejszym scenariuszu przetarg zostanie ogłoszony dopiero w styczniu. Dokładna data konkursu na wykonawcę będzie znana na początku października. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja będzie realizowana do jesieni 2023 roku, a centrum przy ul. Belgradzkiej rozpocznie swoją działalność 1 stycznia 2024 roku.

  Wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami

  W obiekcie przez całą dobę osoby z niepełnosprawnościami w stopniu znacznym i umiarkowanym będą mogły uzyskać specjalistyczną pomoc w zakresie usług opiekuńczych, asystenckich oraz wsparcie w wykonywaniu podstawowych czynności życiowych. Budynek Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego przy ul. Belgradzkiej, o powierzchni ponad 1500 m2 będzie złożony z dwóch części - całodobowej i dziennej. Jednocześnie z obiektu będzie mogło korzystać 20 osób.

  Wokół centrum pojawi się zieleń, ławki, alejki i kwietniki. Na dziedzińcu obiektu zaprojektowano stoły kwiatowe i ziołowe będące ogrodem sensorycznym. Cały teren będzie ogrodzony i oświetlony. 

  Tak będzie wyglądało Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 67

  • 38
   BARDZO PRZYDATNY
  • 7
   ZASKOCZONY
  • 10
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 10
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Tubylec 5 12 miesięcy temuocena: 57% 

   Każde miejsce dobre na lobbing deweloperów przedłużenia Belgradzkiej - zabudowy przedpola Lasu Kabackiego i Kazurki

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby
  • ~Ilato 4 12 miesięcy temuocena: 100% 

   Szkoda, że ostatnie skrawki wolnych terenów zielonych są oddawane osobie, która chce po prostu ordynarnie zarabiać na osobach z niepełnosprawnością pod płaszczykiem "chęci pomocy" (patrz: historia wyników pierwszego Budżetu Obywatelskiego na Ursynowie)...

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby
  • ~Boom 3 12 miesięcy temuocena: 45% 

   Czy ktoś zgadnie jak można polepszyć komunikację w tym miejscu? :-)

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 6 wpisy tej osoby
  • ~Zet 2 12 miesięcy temuocena: 88% 

   Nie trzeba zgadywać, to oczywiste: 1. Na Belgradzkiej i Stryjeńskich należy wyznaczyć buspas z dopuszczeniem korzystania z niego pojazdów z kartą dla niepełnosprawnych. 2. Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż Stryjeńskich od Płaskowickiej do Przy Bażantarni, odpowiednio szerokiej dla trójkołowców z których korzystają czasem niepełnosprawni. 3. Remont okolicznych chodników by nie utrudniały jazdy wózkom inwalidzkim.

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby
  • ~MBe 1 12 miesięcy temuocena: 36% 

   Wiadomo jak - przedłużenie Belgradzkiej. Nikt jeszcze nie zabrał się za plan zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru, więc nadzieja jest.

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 7 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.4464 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022