REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 sierpnia 2020, 08:30 komentarzy 6

  (KT)

  Dla wielu mieszkańców dokarmianie gołębi to sposób na pozbycie się kuchennych resztek, a nie realna pomoc ptakom. Pieczywo i pozostałości po obiedzie lądują na trawnikach również latem, gdy ptaki mają pod dostatkiem pożywienia w naturze. Jedną z takich akcji sfilmował na czytelnik, który dokarmianie gołębi łączy z plagą szczurów. 

  Największa gołębia "stołówka" znajduje się na Kabatach, w pobliżu Tesco. Zielony teren przy pętli autobusowej jest w większości pokryty resztkami nieświeżego jedzenia. Ptaki, wielkimi stadami gromadzą się tutaj od lat, przyzwyczajone do dokarmiania. Nie skutkują bowiem żadne próby ucywilizowania tej sytuacji poprzez stawianie tabliczek z zakazem, nie pomaga też groźba mandatu za zaśmiecanie. 

  - Tyle się mówi, tyle prowadzi akcji informacyjno-edukacyjnych, by nie dokarmiać ptaków latem i nic... Nie jestem w stanie zrozumieć, co myślą Ci ludzie, że może ptaki są głodne? Na zwracanie uwagi reagują z reguły oburzeniem. Można by powiedzieć: chcesz mieć szczury - dokarmiaj gołębie. Ptaki mają latem masę pokarmu, szczególnie w Warszawie, nie ma jakiejkolwiek potrzeby im pomagać, za nimi przyjdą szczury, które już są i tak w liczbie ponadnormatywnej, również na Ursynowie - napisał do nas pan Krzysztof Twardowski z kanału przyrodniczego SamanoPL, który nagrał przy kabackim Tesco przypadek dokarmiania gołębi latem.

  Gołębie przyciągają szczury

  Duża ilość jedzenia, którego nie są w stanie spożyć gołębie przyciąga szczury. Mając łatwy dostęp do pokarmu rośnie ich liczba i problemy ludzi. Najlepiej zatem dokarmiać gołębie ziarnem lub nasionami, np. słonecznika. Informowały o tym ulotki kolportowane przez dzielnicę wśród mieszkańców, ale jak można się przekonać nie przyniosły one oczekiwanego efektu. 

  Ludzkie jedzenie jest dla ptaków zabójcze. Ornitolodzy przestrzegają od lat, że jeśli ktoś wyrzuca starą zupę, smażone ziemniaki lub inne resztki z obiadu pełne soli, albo też spleśniałe bułki czy chleb, to musi wiedzieć, że od tego ptaki chorują - są osowiałe, zataczają się.

  Dokarmianie gołębi na trawniku to rownież śmiecenie. Teoretycznie można dostać za to 500 złotych kary, częściej jednak straż miejska zwraca uwagę, prosząc o posprzątanie.

  - Niestety najczęściej robią to starsi ludzie z dobroci serca. Nie potrafią wyrzucić jedzenia na śmietnik, wolą oddać je ptakom. Tłumaczmy zatem naszym babciom, dziadkom i sąsiadom, że to nie jest dobry pomysł - radzi wiceburmistrz Bartosz Dominiak.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 39

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 7
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 9
   WKURZONY
  • 10
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Doro 6 miesiąc temuocena: 100% 

   Na placyku ul. Meander przy śmietniku nonstop panie karmią ptaki( gołębie, sroki, kawki, gawrony). Tłumaczymy im że ptaki mają jedzenia w bród dookoła. Że zanieczyszczają chodniki, trawniki i samochody. Nic nie dociera. Wszystko gnije wydzielając przykry zapach. Są ich dziesiątki. Te osoby żyją w innej rzeczywistości.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~X 5 miesiąc temuocena: 50% 

   A jak szczury to i kleszcze i borelioza, niestety

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 4 miesiąc temuocena: 100% 

   To samo jest w Parku Przy Bażantarni. Rozdziobany, pełen odchodów trawnik tuż obok placu zabaw.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~annka 3 miesiąc temuocena: 100% 

   kiedy w koncu zaczna dawac realne mandaty zamiast tej mitycznej grozby mandatu?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zieeeeew 2 miesiąc temuocena: 79% 

   Bartosz postawi słupek z informacją o karze administracyjnej, huknie se selfie z nim... i po sprawie.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 11 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Asia 1 miesiąc temuocena: 60% 

   Raz drugi starej lampucerze mandat do 70% emerytury i spokój będzie. Niech stare babska durne kupią sobie 3 kajzerki i zjedzą 3 a nie biorą po 10, zadają 2 i potem trują ptaki i tęczą szczury. Takie biedne a tony żarcia wyzwalają.

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4349 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO--14-08----13-11-2020