REKLAMAA1-AUCHAN-01-07----31-12-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Kadr z transmisji z uroczystości wręczenia Nagród m.st. Warszawy

  Kadr z transmisji z uroczystości wręczenia Nagród m.st. Warszawy (UM)

  Ursynowianka Roma Łojewska dostała Nagrodę Miasta Stołecznego Warszawy za działalność dobroczynną  na rzecz najuboższych mieszkańców Warszawy. Założone przez nią Stowarzyszenie Społeczników „Ariadna”, pomaga prawie 500 osobom.  Rozdaje m.in. jedzenie, udziela korepetycji i namawia sklepy do niemarnowanie żywności.

  Od 16 lat Roma Łojewska jest twarzą ursynowskiej dobroczynności. Wraz ze społecznikami z "Ariadny" prowadzi magazyny z żywnością i darami rzeczowymi dla potrzebujących. Dzięki jej zaangażowaniu z pomocy korzystają przede wszystkim mieszkańcy naszej dzielnicy, ale też innych części Warszawy.

  Wspiera również bezdomnych, którym bez pomocy trudno byłoby przetrwać. Od lat promuje idę niemarnowania żywności i przekonuje supermarkety, by nie wyrzucały produktów o krótkim terminie przydatności, tylko oddawały je za darmo ludziom najuboższym. Lista zasług Romy Łojewskiej jest o wiele dłuższa, co doceniła Rada Miasta wyróżniając ją Nagrodę Miasta Stołecznego Warszawy.

  Dodatkową jej działalnością jest prowadzenie korepetycji dla dzieci oraz młodzieży mających trudności w nauce i pochodzących z rodzin niezamożnych, czy dysfunkcyjnych. Skutecznie aktywizuje mieszkańców różnych grup wiekowych do wolontariatu na rzecz osób w potrzebie. Założyła komitet domowy, któremu przewodniczy i reprezentuje interesy lokatorów z ponad stu mieszkań. Nie pozostawia ludzi mających problemy bez pomocy i do każdego podchodzi indywidualnie

  - brzmiała laudacja na cześć laureatki podczas przyznawania jej nagrody w stołecznym ratuszu. 

  W czerwcu w konkursie na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową, Roma Łojewska i jej stowarzyszenie społeczników doceniono inną prestiżową nagrodą. Warszawska Rada Działalności Pożytku Publicznego przyznała "Ariadnie" Grand SECTOR za całokształt pracy na rzecz mieszkańców. 

  Roma Łojewska nie zamierza spocząć na laurach. Przed nią, jak sama mówi, jeszcze wiele wyzwań.

  - Cały czas trwa walka o to, aby Senat zatwierdził ustawę o niemarnowaniu żywności przez duże sklepy, jaka w tej chwili obowiązuje np. we Francji i dzięki niej jedna z tamtejszych sieci oddaje nam niesprzedaną żywność. Inni wyrzucają niewyobrażalne ilości dobrego jedzenia, na które ludzie czekają. A ostatnie wskaźniki pokazują, że w Polsce wzrosło ubóstwo i ludzi potrzebujących przybywa - mowi Roma Łojewska.

  Podczas uroczystej sesji Rada Miasta St. Warszawy wyróżniła też trzy osoby, nadając im tytuł Honorowego Obywatela Miasta Stołecznego Warszawy. Zostali nimi uczestnicy Powstania Warszawskiego: Halina Jędrzejewska i Jerzy Majkowski oraz reżyser Paweł Pawlikowski, autor nagrodzonego Oscarem filmu "Ida"

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 49

  • 36
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 7
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.303 sekundy
  REKLAMAA2-LiveHealthy-06-11----06-12.2019