REKLAMAA1-FortSluzew-21-01----31-01-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 maja 2018, 11:10 komentarzy 8

  (nadesłane)

  REKLAMA

  Na zielonym skwerku u zbiegu Cynamonowej i Gandhi spółdzielnia wycina drzewa. Pada jedno po drugim. - Dwa już wycięli, a to piękne, zdrowe drzewa - alarmują mieszkańcy pobliskich bloków. Na miejscu pojawiła się straż miejska.

  Wycinka starych, i jak twierdzą mieszkańcy, dorodnych drzew elektryzuje okolicę już od wczoraj. 

  - Spółdzielnia tłumaczyła, że będzie wycinać drzewa ze względu na zagrożenie, ale one nikomu nie zagrażają. Wszystkie piękne drzewa idą pod topór! Pod innym blokiem wycięli 50-letnią wierzbę - mówi nam zaniepokojony mieszkaniec bloku przy Polinezyjskiej 4.

  Na miejsce sąsiedzi wezwali straż miejską, która zbadała czy wycinka jest legalna. Pod względem formalności wszystko jest w porządku. Administrator terenu - Spółdzielnia Mieszkaniowa "Na Skraju" dysponuje zgodą urzędu marszałkowskiego na wycięcie 4 drzew przy Polinezyjskiej.

  - Niektóre są suche, niektóre są pochylone - różne są przyczyny. W sumie są tam 4 drzewa tzw. samosiejki - topole chińskie i jarząby - posadzone niefortunnie, bo na górce - słyszymy od pracownika działu ekploatacji SM "Na Skraju".

  Zdaniem spółdzielni, pochylone drzewa uszkadzają instalacje elektryczne. Kilka razy musiała interweniować straż pożarna. 

  - Niektórzy mieszkańcy może pamiętają, że kiedyś blok przez pół dnia nie miał prądu, to właśnie z tego powodu - tłumaczy pracownik spółdzielni.

  Jest też dobra informacja, urzędnicy z urzędu marszałkowskiego nakazali nasadzić nowe drzewa. Do 30 września w rejonie Polinezyjskiej 4 - ma zostać posadzonych 7 drzew szlachetnych - m.in. dęby czerwone i dęby szypułkowe. Jak zapowiada spółdzielnia, nie staną one jednak na górce, ale przed nią.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 22

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 8
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~camilac 8 8 miesięcy temuocena: 33% 

   I bardzo dobrze, że spółdzielnia w końcu bierze się za wycinkę drzew samosiejek, wokół bloków drzewa powinny być niskie i równo posadzone, a tu wszędzie wygląda jak puszcza. Trzymam kciuki za spółdzielnie! Jedynie jak ktoś wspomniał - aby to nie było w czasie lęgowym.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ala 7 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Tylko dlaczego muszą to robić w sezonie lęgowym :( Mogli zimą wyciąć.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~NooN 6 8 miesięcy temu

   Czwarta enklawa w SM Na Skraju wieczyste użytkowanie mieszkania 68 m-opłata 180PLN miesięcznie!. Drugi rok już leci a opłata jest. To jest problem!

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gun 5 8 miesięcy temuocena: 50% 

   Klasyczne biadolenie ludzi nie mających jakiegokolwiek pojęcia w temacie. Zostawić wszystkie drzewa (nawet te, które zagrażają bezpieczeństwu pieszych czy rowerzystów) do momentu aż nie dojdzie do tragedii. Oczywiście bez znaczenia jest również fakt, iż w miejsce wyciętych 4 drzew zostanie nasadzonych 7 nowych.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~2BORNOT2B 4 8 miesięcy temuocena: 60% 

   "- Spółdzielnia tłumaczyła, że będzie wycinać drzewa ze względu na zagrożenie, ale one nikomu nie zagrażają. Wszystkie piękne drzewa idą pod topór! Pod innym blokiem wycięli 50-letnią wierzbę - mówi nam zaniepokojony mieszkaniec bloku przy Polinezyjskiej 4." W takiej sytuacji spółdzielnia powinna dać temu mieszkańcowi do podpisu umowę, iż od tej pory zobowiązuje się on przejąć wszelkie roszczenia osób trzecich, związane z ewentualnymi szkodami powstałymi z winy tych drzew :)

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pracownik spółdzielni 3 8 miesięcy temuocena: 75% 

   Ludzie, obrońcy roślinności, zachowajcie odrobinę rozsądku, drzewa są ważne ale nie najważniejsze. Jeśli tną to pewnie jest jakiś ku temu powód do h o l e r y

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nileimi 2 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Jaaaaaasne, w 4 enklawie też powycinali sporo drzew. Nasadzili DWA. Jestem pod wrażeniem jak nasze spółdzielniane mróweczki ciężko pracują.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~SD 1 8 miesięcy temu

   Jeżeli już chcesz przeklinać chamie, to rób to zgodnie z zasadami poprawnej polszczyzny. Przekleństwo, którego użyłeś, tak samo jak nazwa choroby to "cholera".

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2207 sekundy
  REKLAMA