REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KW)

  Przejście podziemne pod ulicą Romera straszy już od dłuższego czasu. Odpadające ze ścian płyty, dookoła wymalowane graffiti czy odstające metalowe listwy. To wszystko między pięknym parkiem a uporządkowanym ursynowskim osiedlem.

  Na okropny stan tunelu pod Romera uwagę zwróciła mieszkanka, zaniepokojona brakiem reakcji ze strony urzędu dzielnicy. 

  - Tam się wali murek nad przejściem. Dziś, jak przechodziłam, to się przeraziłam. Nikt od lat tego nie naprawia. Na to pewnie są inne pieniądze niż z budżetu obywatelskiego, ale wydaje mi się, że można zapytać, czy nie starczy ich na remont przejścia – opowiada mieszkanka okolic ul. Romera.

  Przejście rzeczywiście jest w fatalnym stanie. Murek nad nim sypie się. Usunięta z niego została już część płyt, które niegdyś go ozdabiały, a teraz zwyczajnie mogłyby spaść na głowy przechodzących tamtędy ludzi. Z sufitu odstają metalowe listwy, a wszystkie ściany zostały pomalowane przez grafficiarzy, którzy niekoniecznie mają talent. Mieszkańcy zgodnie twierdzą, że należy coś z tym zrobić.

  - To jest wstyd jak na XXI wiek. Wszystko pomazane, niektórzy to nawet światła zamazują. A z płytkami jest tak, że przyjdzie woda, przyjdą mrozy i poodpadają – mówi mieszkaniec Ursynowa.

  Nawet ci, którzy tunel w takim stanie znają od dziecka, uważają, że konieczne są pewne naprawy.

  - Z sentymentu zostawiłbym taki pomalowany. Jeśli chodzi o płytki, to rzeczywiście można by coś z tym zrobić – stwierdza pan Michał.

  Remont może będzie, a może nie

  Jak przekazuje Kamila Terpiał, rzecznik urzędu dzielnicy, do ursynowskiego ratusza nie wpływały żadne zgłoszenia w sprawie przejścia pod ul. Romera. Zaznacza jednak, że planowany jest jego remont.

  - W tworzonym na bieżąco spisie obiektów przewidzianych do remontów dróg na 2021 rok pracownicy Wydziału Infrastruktury uwzględnili remont tego przejścia podziemnego. Ostateczna decyzja określająca priorytety remontowe zostanie podjęta jeszcze w tym kwartale – mówi Terpiał.

  Nie wiadomo zatem, czy do odnowienia tunelu w tym roku dojdzie. Na liście mogą być obiekty, które według urzędu będą pilniej wymagały naprawy Wszystko zależy od tego, ile pieniędzy ratusz przeznaczy na remonty.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 16

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  9Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Komitet domowy 9 ponad rok temuocena: 100% 

   Sprostowanie .W dniu 09.11.2020 Komitet domowy Pięciolinii 2 przesłał na adres ursynó(treść niezgodna z regulaminem została usunięta) na ręce Pana Kazimierza Bigoszewskiego Naczelnika Wydziału Infrastruktury Urzędu Dzielnicy Ursynów pismo w sprawie stanu przejścia podziemnego pod ulicą Romera oraz konieczności oczyszczenia z liści i odpadów ulicy Melodyjnej.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby
  • ~Art 8 ponad rok temuocena: 83% 

   Moim zdaniem, to całe przejście jest do remontu - podjazd jest tak zbudowany, że nawet przeciętny facet ma problem żeby podejść tam z dziecięcym wózkiem. A co ma zrobić osoba na wózku inwalidzkim, zejść i czołgać się ku górze?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby
  • ~nata95 7 ponad rok temuocena: 100% 

   Facet z dziecięcym wózkiem ma problem w tym przejściu, ale mamy sobie znakomicie radzą. Gorzej z wózkami inwalidzkimi, tu potrzebna jest pomoc innych. A tunel pod Romera oczywiście do remontu, jednak solidny materiał z granitowych schodów powinien być ponownie wykorzystany. - Prosimy Dzielnicę o publiczne pokazanie projektu przebudowy przejścia.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby
  • ~zwykły obserwator 6 ponad rok temuocena: 57% 

   O to, to. To kolejne podziemne "zaniedbane" przez Wwę, tak jak Puławska/Dolinka, Plac Rozdrożu, Młynarska, Targowa, Riviera. Cel to likwidacja i dosłupkowanie i paraliż komunikacji. A jakie tempo zazieleniania i jaki rozmach, hi, hi. W obu przypadkach ten sam cel.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby
  • ~ręce opadają 5 ponad rok temuocena: 91% 

   Mieszkańcy nie otrzymują pensji za wskazywanie urzędnikom co powinni robić. Czy urząd dzielnicy nie ma obowiązku regularnie sprawdzać co należy naprawić, w jakim stanie jest infrastruktura miejska i regularnie remontować i modernizować ją , kierując się troską o dobro i wygodę mieszkańców, a nie wyłącznie kasą jaka zostanie dla urzędników ?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby
  • ~Klara12 4 ponad rok temuocena: 100% 

   Graffiti w tunelu było, jest i będzie, więc nie ma sensy z nim walczyć (kiedyś szlifowali nawet ściany, a za kilka dni malunki pojawiały się ponownie). Natomiast opadający sufit, oświetlenie, zapchane odpływy wody i spadające płytki trzeba pilnie naprawić. Tunel jest na zakręcie ul. Romera więc zrobienie przejścia na poziomie ulicy nie jest możliwe. Czekamy na remont tunelu Panie Dominiak.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby
  • ~;/ 3 ponad rok temuocena: 80% 

   Jeśli klasyczny remont typu malowanie, oświetlenie to strata kasy, bo i tak zaraz będą tam Ci sami ludzie, którzy będą robić taki sam syf.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby
  • ~Don_develop 2 ponad rok temuocena: 100% 

   Niech odnowi Profbud, w końcu "(za)buduje Ursynów od nowa" :-)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby
  • ~bella 1 ponad rok temuocena: 100% 

   Profbud, deweloper Zakątka Cybisa powinien także przebudować ul. Dunikowskiego i Cybisa, zniszczone przez ciężki sprzęt budowlany. To wielkie nowe blokowisko to dodatkowych 300 mieszkań przy Dunikowskiego i też tyle dodatkowych aut w środku starego osiedla.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.5126 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022