REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KW)

  Mieszkańcy Karczunkowskiej i okolic żądają od miasta zapewnienia środków na modernizację tej ulicy. W internecie ruszyła petycja, podpisało się pod nią już ponad 150 osób.

  Władze stolicy od dłuższego czasu planują remont ul. Karczunkowskiej na Zielonym Ursynowie. Powstała nawet koncepcja jej modernizacji. Na planach się skończyło. Na przebudowę, wraz z wykupami gruntów, potrzebne jest nawet 28 mln złotych, zaś w Wieloletniej Prognozie Finansowej m.st. Warszawy na lata 2020-2050 nie ma zabezpieczonych środków na ten cel.

  Ostatnio głos w sprawie remontu Karczunkowskiej podnieśli ursynowscy radni. W swoim oficjalnym stanowisku żądają wpisania inwestycji do WPF. Teraz z inicjatywy radny Olgi Górnej z Koalicji Obywatelskiej ruszyła internetowa petycja.

  Karczunkowska jest w fatalnym stanie. Brakuje cywilizowanego pobocza dla pieszych - chodnika, drogi dla rowerów, bezpiecznych przejść dla pieszych, jezdnia jest dziurawa, bardzo złej jakości. Wszystko to zagraża zdrowiu i życiu użytkowników tej ulicy: pieszych - w tym dzieci, które uczęszczają do okolicznych szkół - kierowców, rowerzystów - pisze radna.

  Na Karczunkowskiej nie ma nawet chodnika

  Petycja od poniedziałku zyskała poparcie ponad 150 osób. - Dojeżdżam do pracy ul. Karczunkowską. Od Lesznowoli przed wiaduktem kolejowym nie da się jechać swoim pasem, gdyż grozi to uszkodzeniem samochodu. Piesi brodzą w błocie – stwierdza pan Paweł, który podpisał petycję.

  Kierowcy chcieliby korzystać z ulicy bez strachu o urwane zawieszenie lub o potrącenie. - Na tej drodze można mieć nawet wypadek przez sam fakt, w jak makabrycznym jest stanie – zauważa pani Katarzyna.

  Ulica Karczunkowska od zawsze była ruchliwa. Po nowym wiadukcie na torami kolejowymi ruch ten jeszcze bardziej się zwiększył. W okolicy planowane są dalsze inwestycje, m.in. budowany obecnie węzeł Zamienie w ramach trasy S7, osiedle z programu "Mieszkanie plus" na prawie 3000 mieszkań, parking P&R przy stacji kolejowej PKP Warszawa-Jeziorki.

  To wszystko sprawia, że Karczunkowska staje się kluczową w okolicy ulicą. Dlatego tak ważne jest, by została w końcu wyremontowana. Petycję można przeczytać i podpisać na tej stronie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 17

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 7
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Bingo 6 miesiąc temuocena: 63% 

   Niech wzdłuż Karczunkowskiej krawezniki obniza dla wozkow, bo przy każdej posesji są za wysokie!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irfy 5 miesiąc temuocena: 36% 

   Eee... Kurczunkowska? Aż musiałem sprawdzić, gdzie to jest, bo na zdjęciu wygląda to jak jakaś podlaska wieś. No i się dowiedziałem. Podlasie to to nie jest, ale jakieś Jeziorki Południowe. W ten sposób redakcja "Leśnym Ursynowem" za chwilę zacznie nazywać Grójec... Naprawdę nie ma żadnych problemów na realnym Ursynowie? Bo ja mam wrażenie, że są. Oczywiście współczuję mieszkańcom Jeziorek, ale po co informować o nich w ursynowskiej gazecie?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Smirfy 4 miesiąc temuocena: 67% 

   Irfy - bo to jest Ursynów. Nie ośmieszaj się takimi brakami wiedzy - żałośnie to wyglada, serio. Mieszkaniec Karczunkowskiej jest mieszkańcem Ursynowa, podobnie jak ten z al. KEN czy np. Pileckiego.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 10 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kon33 3 miesiąc temuocena: 100% 

   Brak wiedzy pozostaje brakiem, fakt faktem. Karczunkowska jest w dupie.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gogol 2 miesiąc temuocena: 67% 

   Jak mieszkańcy Karczunkowskiej będą placic podatki (nie tylko PIT, ale od nieruchomosci) do Grójca czy gdzies na Podlasiu to moze tamtejsze portale beda o niej pisać. Na ten moment jest to Ursynów i jest to BARDZO realny problem. Ulica ruchliwa a po otwarciu węzła Zamienie będzie jeszcze bardziej. Brak chodnika i dziurawa droga sprawiają, że jest tam po prostu NIEBEZPIECZNIE

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jeziorak 1 miesiąc temuocena: 100% 

   PKP Jeziorki i Karczunkowska to najprostszy dojazd z/do pociągu linii radomskiej na Ursynów. Już choćby dlatego warto trochę o tę ulicę zadbać.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.5019 sekundy
  REKLAMAA2 Kaar-Med 01.04.2021 - 30-06-2021