REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AD)

  Jest nowa stacja i wiadukt, ale nie ma gdzie parkować. Dla mieszkańców osiedla "Etap" na Zielonym Ursynowie poważnym problemem są kierowcy zostawiający swe samochody wzdłuż muru wiaduktu przy ul. Karczunkowskiej. Boją się, że stojące tam auta mogą blokować im wyjazd z własnych domów np. podczas interwencji straży pożarnej. Problem może rozwiązać budowa parkingu "Parkuj i Jedź". Sprawdziliśmy na jakim jest ona etapie.

  Część mieszkańców osiedla "Etap" na Zielonym Ursynowie skarży się, że od momentu przebudowy stacji PKP Jeziorki i pojawienia się wiaduktu na Karczunkowskiej, mają utrudniony wyjazd z ulicy Buszyckiej.

  Wzdłuż muru wiaduktu uformował się z samochodów osób dojeżdżających do pociągu pas parkingowy, który nie pozwala na bezkolizyjne dojechanie do Karczunkowskiej. Narzekamy i martwimy się o bezpieczeństwo.

  W razie jakiejkolwiek interwencji Straży Pożarnej mieszkańcy nie mają żadnej innej drogi ewakuacji samochodem. Utyskują też właściciele pojazdów parkujących wzdłuż muru, bo zdażało się podobno, że samochody oczyszczania miasta zahaczały o ten najbliższe skrętu w Buszycką

  - napisała do redakcji pani Agnieszka, nasza czytelniczka.

  O tym, że tak będzie, mieszkańcy tej części Ursynowa alarmowali jeszcze przed rozpoczęciem inwestycji, zwracając uwagę, że na stacji PKP Jeziorki wiele osób z podwarszawskich miejscowości przesiada się z samochodów do pociągu i odwrotnie. Postulowali więc budowę parkingu publicznego. Był on nawet w pierwotnym projekcie przebudowy linii kolejowej na Jeziorkach, ale z powodu braku funduszy kolejarze wycofali się z jego realizacji. 

  Są chętni do budowy parkingu

  Ostatecznie znalazły się pieniądze na parking typu Park & Ride w budżecie miasta. P&R Jeziorki zostanie częściowo sfinansowany z funduszy europejskich i powinien być gotowy do połowy 2022 roku. Realizacją projektu zajmuje się Zarząd Transportu Miejskiego.

  - Ogłosiliśmy przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie parkingu "P&R" przy stacji kolejowej Warszawa Jeziorki. Wpłynęły cztery oferty, trwa ich analizowanie, aby wybrać najlepszą z nich. Na razie wszystko idzie zgodnie z planem - mówi Magdalena Potocka z ZTM. 

  Nawet jeśli po drodze nic złego się nie wydarzy, to i tak jeszcze przez wiele miesięcy będą w okolicy problemy z parkowaniem. 

  - Bądźmy dla siebie wyrozumiali. Ci, co przesiadają się na pociąg zostawiają swoje samochody m.in. przy murze wiadukty, bo nie mają gdzie. Tym bardziej, że w tym miejscu nie ma zakazu parkowania. Jednak, kiedy "P&R" zostanie zbudowany to zwrócimy się do ZDM o postawienie po obu stronach ul. Karczunkowskiej znaków zakazu parkowania i postoju - zapowiada Paweł Osiński z zarządu pobliskiego osiedla „Etap”.

  Jednopoziomowy parking przesiadkowy na Jeziorkach planowany jest przede wszystkim z myślą o mieszkańcach Piaseczna, Góry Kalwarii, Konstancina-Jeziornej, Tarczyna, Prażmowa i Lesznowoli. Ma być dogodnym miejscem do przesiadek do pociągów i autobusów.  

  Zbudowanych zostanie ok. 140 miejsc postojowych, w tym sześć dla osób z niepełnosprawnościami oraz nie mniej niż 40 zadaszonych miejsc postojowych dla rowerów. Na parkingu będzie stanowisko do ładowania samochodów i rowerów elektrycznych. Zaplanowano też miejsca typu Kiss&Ride, czyli z możliwością postoju do minuty. Parking ma być ekologiczny - m.in. zasilany będzie energią z paneli fotowoltaicznych.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 39

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 9
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 23
   BRAK SŁÓW

  12Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Bulwers 12 miesiąc temu

   Rejestracje pozawarszawskie nie powinny mieć prawa parkować na takich miejskich ulicach. Tylko na parkingu P&R. Nie ma parkingu? To dojeżdżasz pociągiem od siebie ze wsi, czy tam z Piaseczna !!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pal-ba 11 miesiąc temu

   U mnie pod blokiem połowa aut to rejestracje pozawarszawskie (i to nie jest WPI). Najgorzej mają przy stacjach metra - tam do dopiero jest konflikt między mieszkańcami, a przyjezdnymi! A Parkuj i Jedź przy Stokłosach wypełniony tylko w 50%, bo do metra aż 150 metrów.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ret 10 miesiąc temu

   Polowa nie rozumie regulaminu. Jest on tak napisany, ze jesli ktos sie nie skoncentruje, to mysli, ze ma placic zdaje sie 100 zl za dzien. Informacja, ze pakring jest darmowy dla posiadaczy kart i biletow jest mocno zagmatwana.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~do ret 9 miesiąc temu

   Ale jakich biletów? Przecież nie jednorazowych. Jadę w tę i z powrotem powiedzmy na Racławicką, i już koszt zostawienia samochodu to istotnie 100zł kary (albo cena biletu dobowego). Więc ludziom się nie opłaca i jadą samochodem. Tak jak i ja.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Likaon 8 miesiąc temuocena: 100% 

   A można było zostawić tą drogę co była objazdem przez tory ( obok Biedry ) i tam wysypać kawałek placu tłuczniem i tymczasowy parkin gotowy. A tereny chyba są miasta bo tam ma powstać to wielkie osiedle "państwowe"

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nickname 7 miesiąc temu

   Tam jest teren prywatny który był wydzierżawiony pod drogę, dla tego Trakcja tak szybko "zwinęła asfalt" by szybko rozwiązać umowę i przestać płacić.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Balbina 6 miesiąc temuocena: 70% 

   Tak oto wieś parkuje - i tyle.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lukasz 5 miesiąc temuocena: 83% 

   Zapraszam do mnie na osiedle Kazury. 90% rejestracji WN.... I popatrz jak parkują, chodniki, krzewy, ścieżki... Może to też wieś...

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 4 miesiąc temuocena: 100% 

   Wystarczy samo Kazury :-)

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 3 miesiąc temuocena: 50% 

   Lukasz, a po czym wnosisz, że nie wieś? Po literkach? U mnie w bloku jest mnóstwo samochodów, które na początku miały rejestracje z różnych części Polski, a po kilku miesiącach/latach zmieniły na warszawskie. W sumie to normalne: mieszkam na stałe w W-wie, to i dokumenty mam na W-wę. Od lat 'rozpoznawanie' człowieka po rejestracji samochodu, którym jeździ może być bardzo mylące.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~anty-hejt 2 miesiąc temuocena: 100% 

   Idiotyczna dyskusja, wieś, nie-wieś...jakie to ma znaczenie??? Nie ma takiego automatu że jak ktoś z miejsca X to grzeczny i dobrze parkuje, a jak z Y to zły i źle parkuje. Liczą się tylko i wyłącznie konkretne działania konkretnej osoby a nie to gdzie mieszkała / mieszka / będzie mieszkała. Zastanawiam się czy takie intelektualnie prymitywne wpisy się kiedyś skończą.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~anty-hejt 1 miesiąc temu

   jeszcze jedno - wspaniale że Balbina przez całe życie parkuje poprawnie i tylko w swojej gminie, bo rozumiem że tak jest, skoro pisze w takim tonie. Jestem pod wrażeniem

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3165 sekundy
  REKLAMAA2-DESEROWNIA--20-03---19-04-2020