REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KW)

  Mieszkańcy bloków przy ul. Dunikowskiego mają dość budowy nowego osiedla i wysyłają petycję do burmistrza. - Deweloper zastawia auta, smrodzi zostawionymi na chodzie samochodami, niszczy ulicę - przekonują wykończeni tą inwestycją sąsiedzi.

  Trwająca od lat z perturbacjami budowa osiedla „Zakątek Cybisa” jest dla mieszkańców pobliskich bloków wielkim utrapieniem. Z utęsknieniem czekają na koniec budowy, która ich zdaniem w ogóle nie powinna się rozpocząć.

  - Były obietnice, że to będzie mniejsze. Przyjeżdżała tutaj sama Hanna Gronkiewicz-Waltz i to obiecywała. Pojawił się jednak nowy inwestor, nowy projekt i jest tak, jak jest – przypomina pani Lidia. - Ta budowa trwa już 5 lat. Wcześniej było tu pięknie. Teraz zabudowują każdy kawałek zielonego terenu – dodaje pani Krystyna.

  - Chcemy normalnie funkcjonować, ale się po prostu nie da. Dlatego postanowiliśmy napisać petycję – mówi pan Tadeusz.

  Jak twierdzi, mieszkańcy bloku przy Dunikowskiego 8 są budową osiedla zwyczajnie poszkodowani. W petycji do burmistrza Roberta Kempy wskazują na szereg zaniedbań ze strony miasta, a także nieprawidłowe zachowania pracowników firmy Profbud, która zajmuje się budową osiedla. Jednym z nich jest zastawianie i tak już ciasnych uliczek.

  - Parkują w bocznych alejkach, czekając na wjazd, i nie da się przejść. Kiedyś stała tu śmieciarka, w tym samym czasie z budowy wyjeżdżała ciężarówka. Kierowca zaczął trąbić na śmieciarkę, więc zapukałam do niego, żeby zwrócić mu uwagę. O mało mnie nie pobił – opowiada pani Maria.

  Chodzi o drogę między ul. Arctowskiego a blokiem przy Dunikowskiego 8 oraz małe uliczki od niej odchodzące. Są to drogi osiedlowe i według mieszkańców pojazdy ciężarowe nie powinny się nimi w ogóle poruszać.

  - Jako inwestor posiadamy tytuł prawny do korzystania z drogi od ul. Barwnej do wjazdu na budowę. Spółka posiada także zatwierdzony i wdrożony projekt czasowej organizacji ruchu. Wspomniane dokumenty uprawniają pojazdy budowy do poruszania się tą drogą – przekonuje Patrycja Świentczak, rzecznik firmy Profbud.

  Urzędnicy pozwolili więc deweloperowi na tymczasowe utrudnienia. 

  Jeżdżą i niszczą

  Mieszkańcy zwracają także uwagę na pogarszający się stan tej drogi właśnie z powodu zbyt ciężkich pojazdów. Dlatego chcą, aby została wyremontowana zarówno część należąca do miasta jak i część należąca do SMB „Jary”. Tą drugą pojazdy budowy mogą się poruszać od stycznia tego roku.

  - Zgodnie z otrzymanym pozwoleniem na budowę droga znajdująca się przy ul. Barwnej, na odcinku drogi publicznej, zostanie przez spółkę wyremontowana – zaznacza rzecznik Profbud.

  - Została sporządzona inwentaryzacja stanu jakości drogi wewnętrznej SMB „Jary” zlokalizowanej przy ul. Romera w Warszawie. W myśl porozumienia, jeśli po zakończeniu prac prowadzonych przez spółkę Profbud Ursynów 1 wykazane zostanie, że doszło do uszkodzenia drogi, firma zobowiązana jest do jej naprawienia – dodaje.

  Problemem pozostaje również oczekiwanie na wjazd na budowę na włączonym silniku. Według Świentczak kierowcy są poinstruowani, by je wyłączać. Wyjątkiem są jedynie betoniarki.

  - Rozumiem, że te betoniarki są włączone i tu parkują. Kiedy jedna skończy wylewać beton, zaraz musi wjechać następna – podkreśla pani Lidia. Część mieszkańców przekonuje, że włączona stoi także reszta pojazdów. W ten sposób niepotrzebnie produkują dodatkowe spaliny.

  - Przepisy o ruchu drogowym jasno określają czas pracy silnika w czasie postoju (wynosi on 1 min.). W razie stwierdzenia nieprawidłowości należy wzywać służby do tego przeznaczone, czyli straż miejską lub policję – stwierdza Kamila Terpiał, rzecznik urzędu dzielnicy.

  "Nie ma gdzie parkować"

  Mieszkańcy twierdzą jednak, że straż miejska w ogóle nie reaguje na to, co dzieje się w rejonie budowy. I to nie tylko w sprawie postoju na włączonym silniku.

  - Pracownicy budowy parkują, jak chcą. Proszę bardzo, tutaj przesunięta donica i samochód zaparkowany na trawniku. Dzwoniłam dzisiaj rano na straż miejską i do tej pory nikt się nie pojawił – mówi pani Maria.

  Miejsc parkingowych brakuje już nawet pracownikom. Dlatego autorzy petycji chcieliby, aby urząd je zabezpieczył. Dzięki temu służyłyby one tylko mieszkańcom osiedla.

  - Skończy się budowa i inwestor swoje miejsca zabezpieczy. Nasze zabezpieczone nie są – przekonuje pan Tadeusz.

  Jak przekazuje Kamila Terpiał z dzielnicy, "miejsca te są ogólnodostępne, co oznacza, że każdy może na nich parkować". Wobec tego planów na ich zabezpieczenie, np. składanymi zaporami, nie ma. Nie ma także planów na uruchomienie osiedlowego monitoringu, o który proszą mieszkańcy. Zwracają uwagę, że na osiedlu dochodzi do aktów wandalizmu, m.in. dewastacji zaparkowanych w pobliżu aut. Rzecznik urzędu stwierdza, że do ratusza nie dotarły żadne zgłoszenia w tej sprawie. Ponadto blok przy Dunikowskiego 8 nie leży na terenie należącym do miasta. Leżą natomiast miejsca parkingowe, na których samochody te stoją.

  Mieszkańcy poruszają również kwestie osiedlowego oświetlenia. To nie do końca działa tak, jak powinno.

  - Chyba zepsuł się jakiś sterownik w centrali, bo latarnie świeciły w dzień, a w nocy gasły – mówi pani Lidia. - Non stop się psują te latarnie. Jedną to nawet w ogóle usunęli – dodaje pani Maria.

  Urząd usterki naprawił. Obiecuje także wymianę oświetlenia na nowe. 21 starych latarni zastąpią nowe. Zająć tym ma się spółka Profbud w ramach budowy „Zakątku Cybisa”.

  Część próśb mieszkańców bloku przy Dunikowskiego 8 zostanie spełniona. Muszą po prostu poczekać. Tyle że po tylu latach czekania mają już dość. Koniec budowy przewidywany jest na pierwszy kwartał przyszłego roku.

  Deweloper twierdzi, że zdaje sobie sprawę z niedogodności, jakie wywołują prace przy "Zakątku Cybisa". Stąd obietnice naprawy drogi i remontu oświetlenia. Jednak, jak twierdzą mieszkańcy, otrzymali oni już tyle obietnic, że w żadną już nie wierzą. Czekają na to, aż trwająca już ponad 5 lat budowa osiedla wciśniętego na siłę między istniejące bloki się wreszcie zakończy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 91

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 5
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 26
   WKURZONY
  • 48
   BRAK SŁÓW

  41Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Jotabc 41 2 dni temu 17:01

   Koszmarna budowa. Wstyd. Co to za potwór? Ciekawe czy są chętni tam zamieszkać? Wstyd dla Ursynow

   Edytowany: 2 dni temu 18:51

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dom_Develop 40 2 dni temu 17:26

   Oczywiście, że są. :-) Poza tym mieszkania nabywa się teraz w dużej mierze w celach inwestycyjnych.

   Edytowany: 2 dni temu 18:51

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sol-lo1 39 2 miesiące temu

   Ta budowa powstaje w imię zasady wszystko dla dewelopera. Najdziwniejsze jest to, że nawet p. Gronkiewicz, której urzędnicy wydali skandaliczną zgodę na budowę tego molocha, wizytując osiedle współczuła obecnym mieszkańcom i dziwiła się, że można tak bardzo zagęścić osiedle. Niestety deweloper łatwo przekonał stołeczny wydział architektury, że tak wielka budowa powinna być w tym miejscu. Dziwne, że po kilku latach budowy deweloper, Włodarzewska SA, zbankrutował.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pa-ro 38 3 miesiące temuocena: 100% 

   A w końcu lutego deweloper wyciął piękną dużą wierzbę na granicy swojej budowy Zakątka Cybisa i szkoły na Cybisa 1. Rosła tam gdy jeszcze nie było budynków Ursynowa. Można tylko zapłakać bo silny może wszystko, a Ratusz tylko ogon podkula.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ksieżyc 37 3 miesiące temuocena: 7% 

   Pani emerytka bije pianę , jak nie potrafi określić miejsca wykroczenia to niech nauczy sie jak poprawnie zgłaszać a nie przez okno głowe wystawii i spaliny wącha. PS. Mieszkańcy sami na zakazach parkują.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stanisław Aniol 36 3 miesiące temuocena: 100% 

   Kącik sanitarny Cybisa.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sąsiad48 35 3 miesiące temuocena: 19% 

   Ale to chyba największe podziękowania powinno się kierować do poprzedniej ekipy czyli Wielkiego Burmistrza 100 lecia, Jedynego i Niezastąpionego przecież Piotra Guziała.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~M-ak 34 3 miesiące temuocena: 100% 

   Pierwszą i podstawową decyzję (zgoda na dojazd do wielkiej budowy wąską drogą) podjął poprzednik PG, burmistrz Tomasz Mencina. Guział to potwierdził, a mieszkańcom na spotkaniu w szkole przy Cybisa tłumaczył, że tak musiał bo jego poprzednik taką decyzją podjął. Ciekawe czy panowie Mencina i Guział wiedzą w jaki koszmar wpędzili mieszkańców ulicy Dunikowskiego.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 19 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~abc 33 3 miesiące temuocena: 83% 

   Ciekawe czy chętni, aby mieszkać w tym paskudnym i odpychającym domu?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paweł Krrr 32 3 miesiące temuocena: 66% 

   Szkoda mieszkańców, że taki wysoki i rozległy POTWÓR jest budowany obok ich domów. Ile tam będzie samochodów, aż strach myśleć. A gdzie sklepy dla mieszkańców 500 mieszkań? A co z komunikacją?? itd... Koszmar tu mieszkać w okolicy. Dziękujemy władzy za stworzenie tego zakątka. Co to za nazwa ZAKĄTEK ??? KOSZMAR stworzony ludziom przez ludzi.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hahaha 31 2 miesiące temuocena: 89% 

   297 mieszkan dokładnie. Komunikacja i infrastruktura to właśnie największe atuty tej lokalizacji

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dzielnicowy 30 3 miesiące temuocena: 79% 

   Nawet komuniści nie stawiali takich stolcòw.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Annaanna 29 3 miesiące temuocena: 79% 

   Pani Waltz obiecywała:( przecież to pani wspólpracujaca z mafią wyrzucającą ludzi na bruk.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sąsiad48 28 3 miesiące temuocena: 23% 

   Dobrze byłoby abyś za takie słowa spotkają się w sądzie z osobą pomawianą. Jeśli masz informacje o takiej współpracy, nie powinnaś ich zatajać, bo inaczej sama możesz zostać posadzona o współpracę z tą rzekomą mafią. I co wtedy? Nagle gatki pełne...

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 8 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Annaanna 27 3 miesiące temuocena: 90% 

   Pański komentarz świadczy o wysokiej kulturze osobistej:) A tak, na marginesie, ma Pan zamiar donieść na mnie do prokuratury?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 18 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rysa 26 3 miesiące temuocena: 91% 

   Zapraszam miłośników horrorów do odwiedzenia Zakątka w czasie zamknięcia drogi D.2.11 KDW (bo tak się nazywa ta ulica bez nazwy) na czas generalnego remontu. Wjazd śmieciarek od strony Romera w jednokierunkową ulicę bez możliwości nawrotu plus samochody mieszkańców, kurierzy itp.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mi-ki2 25 3 miesiące temuocena: 79% 

   Wjazd w Surowieckiego od Romera to prywatna droga SMB Jary. Służebność jest dopiero od śmietnika budynku na Sosnowskiego 3. Więc warunki takiego przejazdu trzeba uzgodnić ze Spółdzielnią Jary.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 11 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gosiak 24 3 miesiące temuocena: 74% 

   Bardzo często przechodzę koło tej budowy i naprawdę szkoda mi okolicznych mieszkańców. To było fajne ciche miejsce a teraz powstał wielki kompleks budynków. Wyobrażam sobie co się będzie działo rano jak większość mieszkańcow ruszy do pracy a tam jest wąska osiedlowa uliczka. Zwyciężyła kasa i porażka architektoniczna. Jak na Kabatach okno w okno...

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boy 23 2 miesiące temuocena: 100% 

   E tam, z tym okno w okno nie przesadzajmy. Budynek jest tak zaprojektowany, że akurat odległości do okolicznych bloków są całkiem ok. Zgadzam się, na Kabatach jest okno w okno..

   Edytowany: 8 dni temu

   oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~M24 22 3 miesiące temuocena: 92% 

   W wielkich blokach Zakątka Cybisa będzie 300 mieszkań, wjedzie tu ok. 300 aut nowych mieszkańców, dodatkowo auta obsługi itd. W środek osiedla, krętymi wąskimi uliczkami Cybisa i Dunikowskiego. Będzie dopiero koszmar.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~s 21 3 miesiące temuocena: 79% 

   miły zakątek, dziwne tylko, że bez miejskiej ulicy (takiej z chodnikiem, liniami rozgraniczającymi...

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boy 20 2 miesiące temuocena: 100% 

   czym się to różni od innych osiedli na ursynowie? Nie kazde to pierwsza linia zabudowy od KEN, z zabudową pierzejową

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PZ 19 3 miesiące temuocena: 100% 

   Ja się nie znam, ale 6 lat budowy bloku to chyba strasznie długo? Co oni tam robią, z puzzli układają ten budynek?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kd 18 3 miesiące temuocena: 45% 

   Tak, ale przez te lata budynek przechodził z rąk do rąk. Trzymam kciuki, żeby ten deweloper nareszcie sfinalizował jego budową i zakończył koszmar osób, które czekają na swoje mieszkania od czasów Włodarzewskiej

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 9 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~retiP 17 3 miesiące temuocena: 54% 

   budowa byla przerwana po tym jak wlodarzewska zbankrutowala. teraz profbud kontynuuje

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 7 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bareja by tego nie wymyślił 16 3 miesiące temuocena: 92% 

   TO SAMO SZYKUJE SIĘ W MIEJSCE POCZTY przy Belgradzkiej 42 Poczta do wyburzenia a w to miejsce kilkupiętrowy budynek mieszkalny. Mieszkańcy SM Wyzyny oprotestowali taki sam pomysł na skwerku przy Kazury przy okazji nowej budowy do likwidacji Natoliński Ośrodek Kultury ul Na Uboczu 3, a w jego miejsce Poczta

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 15 3 miesiące temuocena: 43% 

   Normalnie szok, że ktoś w ogóle pomyślał by wymienić stary syfiasty budynek na nowy, nie? Tylko by coś budowali i budowali. A po co jak stare jest jeszcze dobre, nie?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 16 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 14 3 miesiące temuocena: 80% 

   Boom - nie chodzi o nowy budynek tylko nowy budynek MIESZKALNY. Ile można zagęszczać zabudowę mieszkaniową na Ursynowie?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 24 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 13 3 miesiące temuocena: 26% 

   Kronik, od tego jest miasto by zagęszczać zabudowę m.in. poprzez wymianę niepotrzebnych czy też zużytych budynków. Obok jest pełna infrastruktura i stacja metra, więc jak nie tu to gdzie? Ekwiwalentem będzie gigantyczne osiedle małych domków jednorodzinnych których mieszkańcy będą dojeżdżać do Warszawy, czyli generowanie ruchu i zabudowa terenów porolnych.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 9 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 12 3 miesiące temuocena: 71% 

   Boom -władze miasta nie są absolutnie od tego, żeby pogarszać jakość życia mieszkańców poprzez wydawanie pozwoleń na budowę gdziekolwiek się da. Rozwój miasta trzeba planować a w Polsce puszczono wszystko na deweloperski żywioł, który przyniósł chaos i gwałtowne ograniczenie terenów zielonych, czego Ursynów jest jednym z przykładów. Każdy nowy blok mieszkalny to nowe samochody, więcej osób z zbiorkomie itd a więc również generuje ruch. P.S. Tereny porolne jak to ująłeś i tak się szybko zabudowują bo mieszkańcy Warszawy a także osoby z innych regionów, które chcą tu pracować wybierają życie pod miastem.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 17 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 11 3 miesiące temuocena: 42% 

   Kronik, sprawdź miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego oraz studium to będziesz wiedział jak wyglądają plany rozwoju miasta i przestaniesz się dziwić.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 5 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 10 3 miesiące temuocena: 25% 

   A co ma do rzeczy? MPZP to nie dekalog może być zmieniany. Poza tym może być również zwyczajnie szkodliwy jak ten dla środkowego Imielina.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 9 3 miesiące temuocena: 44% 

   Kronik, to nie jest twoje miasto prywatne, nie ty decydujesz.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 4 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 8 3 miesiące temuocena: 75% 

   A to odnośnie czego? :-)

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sąsiadka budowy 7 3 miesiące temuocena: 42% 

   Umowę na drogę podpisał jeszcze pan Guzial jak był burmistrzem, a dokładnie jego zastępca z PiS niejaki Bittel, obecnie w rządzie oczywiście. A część drogi spółdzielni to już nie pamiętam który z naszych prezesów. Edyta z Dunikowskiego(nazwiska nie pamiętam) z nimi walczyła ale miała dość i już tutaj nie mieszka

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~M.P. 6 3 miesiące temuocena: 100% 

   Zgodę na dojazd wąską drogą od Barwnej do Dunikowskiego wydał burmistrz Ursynowa Tomasz MENCINA już w styczniu 2007 i na tej podstawie wydano decyzję o warunkach zabudowy dla Zakątka Cybisa. Następnie potwierdził to kolejny burmistrz P. Guział i wydano zgodę na tak wielką budowę. Tymczasem przyjęty (miesiąc po wydaniu zgody na budowę - to ciekawostka) przez miasto plan zagospodarowania przewiduje w tym miejscu dużo mniejszą budowę.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 16 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 5 3 miesiące temuocena: 24% 

   Przeprowadzi się taki wiesiek do miasta i przeszkadza mu rozbudowa. Czego chcesz? magicznego zakończenia inwestycji?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 4 3 miesiące temuocena: 85% 

   Rozbudowa? :-) Zagęszczanie zabudowy bez ładu i składu.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 22 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wujek Władek 3 3 miesiące temuocena: 80% 

   Ty wciąż jesteś jeszcze pod wrażeniem wielgieeego miasta? Tylachne domy, i auta warczo, i tramwaje dzwonio! Tyla uciechy! Na wsi tego nie miałeś... Tyle lat minęło, a nadal cię cieszą przejawy miejskości i chętnie widziałbyś wszędzie beton, asfalt - bo to przecie błota ni bendzie! Ale w miastach mieszkają ludzie od pokoleń i wiedzą, że budowanie okno w okno i zabudowywanie skrawków wolnych przestrzeni nie jest dobre dla mieszkańców.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 2 3 miesiące temuocena: 38% 

   Są na Ursynowie budowy znacznie bardziej utrudniające życie mieszkańcom, więc nie ma co płakać. Oczekujecie przerwania budowy?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 1 3 miesiące temuocena: 86% 

   Rozumiem, że POW, ale mieszkańcy Dunikowskiego naprawdę mają przechlapane dzięki nieudolności Spółdzielni i zachłanności dewelopera - ówcześnie Włodarzewskiej.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 25 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2495 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021