REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.11.2021 - 31.01.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Temperatury, chociaż coraz niższe, wciąż są za wysokie dla Spółdzielni Budowlano-Mieszkaniowej „Ursynów”, by włączyć lokatorom ogrzewanie. Na nic zdają się prośby mieszkańców, którzy są odsyłani z kwitkiem.

  Jest połowa jesieni, coraz bliżej zima, więc temperatury spadają. Przekłada się to także na temperatury w mieszkaniach. Zwłaszcza w bloku przy al. KEN 98 - bo... lokatorzy wciąż nie mają ogrzewania.

  - Pod koniec września było już zimno w mieszkaniu. Dni mijały, a kaloryfery nie grzały. Mąż rozmawiał z ochroną budynku, a ona z gospodarzem – tak wygląda u nas wymiana informacji ze spółdzielnią – który stwierdził, że jeszcze jest za ciepło na grzanie, bo temperatura musi spaść poniżej 9 stopni, żeby się załączyło – mówi pani Elżbieta (imię zmienione przez redakcję), mieszkanka bloku przy al. KEN 98.

  Mieszkanie, czy raczej lodówka?

  Sytuacja już wtedy była niekomfortowa. Chociaż 9 stopni nie wydaje się bardzo niską temperaturą, to jednak o tej porze roku ze względu na wilgoć i wiatr temperatury odczuwa się inaczej. Mieszkańcy mieli nawet problem z wysuszeniem prania. Do tego – jak na jesień przystało – doszły przeziębienia. Ale... cierpliwie czekali.

  - Temperatura w końcu spadła do tych 9 stopni, a kaloryfery cały czas były zimne. Mąż znowu poszedł do ochrony zapytać, o co chodzi. Wtedy okazało się, że musi jednak spaść poniżej 7 stopni. Jak w styczniu czy lutym będzie powyżej, to też nie włączą? – dodaje oburzona mieszkanka.

  Jak zauważa pani Elżbieta, jej rodzina nie była jedyną, która zwracała się z prośbą o włączenie ogrzewania. Było ich kilkadziesiąt. Mieszkańcy dzwonili i pisali do zarządu spółdzielni. Ten jednak na uwagi pozostawał głuchy. Na pytanie, jaki powód stoi za takim działaniem, odpowiada w arogancki sposób.

  - Uprzejmie informujemy, że kontakt spółdzielni z mieszkańcami nie odbywa się za pomocą mediów zewnętrznych, a bezpośrednio lub telefonicznie, lub drogą mailową, bądź za pośrednictwem strony internetowej spółdzielni. Prosimy nie wyręczać spółdzielni z tego przywileju – czytamy w odpowiedzi spółdzielni na nasze pytania, której nawet nikt nie podpisał imieniem i nazwiskiem.

  "Wszystko działa, jak należy"

  Zdaniem spółdzielni ogrzewanie działa prawidłowo. Za sterowanie nim odpowiada automatyka, której nastawy są zdalnie sterowane przez dostawcę ciepła – firmę Veolia. To jednak zarządcy budynków decydują, kiedy ogrzewanie powinno się załączyć. W SBM „Stokłosy” kaloryfery standardowo zaczynają grzać od temperatury poniżej 14 stopni. Dlaczego więc w bloku przy al. KEN 98 grzeją dopiero od poniżej 7? Do tego spółdzielnia w swoich odpowiedziach już się nie odnosi.

  Mieszkańcy są w kropce. Jedynym sposobem na utrzymanie w miarę normalnej temperatury w mieszkaniu jest szczelne zamykanie okien.

  - Nie możemy normalnie funkcjonować, mieszkamy w lodówce. Nawet z kąpielą jest problem. Mieszkają tu małe dzieci. Rozumiem, że włączanie ogrzewania jest regulowane. My też nie lubimy, jak jest za gorąco. Ale nie jesteśmy tu na czyjejś łasce. Mieszkania są własnościowe, płacimy coraz wyższe czynsze, a nie możemy się doprosić o podstawowe rzeczy – stwierdza mieszkanka bloku przy KEN 98.

  Kolejny zarząd, kolejne kłopoty

  Mieszkańcy mają również pretensje do zarządu „Ursynowa”, że nikt nie pyta ich o zdanie. Wszelkie decyzje są podejmowane z dala od spółdzielców, bez ich wiedzy. Brak odpowiedniej komunikacji tylko podsyca ich gniew. Zdaniem pani Elżbiety problemy zaczęły się, gdy pojawił się nowy zarząd spółdzielni.

  - Kilka lat temu mieliśmy sytuację, że z jednego balkonu zaczęły odpadać płytki. Balkon znajdował się tuż nad wjazdem do garażu i było prawdopodobieństwo, że płytki mogą uszkodzić samochody. Przyszła komisja ze spółdzielni, uznała, że to wada konstrukcja i obiecali, że się tym zajmą. Potem przyszedł nowy zarząd i podważyli wszelkie ustalenia tej komisji i do dzisiaj balkon jest w takim samym stanie – opowiada mieszkanka.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 69

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 10
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 17
   WKURZONY
  • 29
   BRAK SŁÓW

  13Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Hahaba 13 12 dni temu

   Ogrzewanie szwankuje, a podwyżki już są…. o 20%. Brawo Zarząd!!!!

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kamień w trampku 12 15 dni temuocena: 55% 

   Ludzie są zakochani w narzekaniu. Raz za gorąco raz za zimno to są problemy tzw. pierwszego świata. Kupcie se bambosze i sfetr. Są ludzie którzy z przyjemnością by wskoczyli pod lodowaty prysznic aby się wykompać. Na- przykład ci z pod równikowej Afryki. Tam trzeba iść wiele godzin z wioski w upalny dzień nad rzekę aby się wykompać, i jak wrócą do wioski po wielo godzinnym marszu to znów są Bródni.

   Edytowany: 15 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~trez 11 18 dni temuocena: 100% 

   U nas tez wprowadzono regulatory zwiazane z temp. na zewnatrz. Oczywiscie nie ma tak drastycznej sytuacji jak opisano, ale komfort zycia spadl o polowe. Gdy na zewnatrz robi sie cieplo, "automat" wylacza ogrzewanie i w mieszkaniu robi sie zimno. Sorry, ale owe automaty sprawdzaja sie domach jednorodzinnych, bo jak tam robi sie nam zimno (zbyt cieplo), to wystarczy pójść do piecyka i ustawić sobie pożądana temperaturę. W blokach to sie NIE(!!) sprawdza, bo każdy ma inny próg termiczny. Do wprowadzenia domkowego 'ulepszenia" temperatura byla stalą, termostaty przy grzejnikach i licznik ciepła dla mieszkania rozwiązywały sprawę. Mieliśmy komfort, a teraz w cieple dni mam chłodne grzejniki i nie mogę nic z tym zrobić.

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DBC 10 18 dni temuocena: 100% 

   Arogancja bijąca z tego maila jest porażająca. Piękny przykład tego, jak nawet tak znikoma władza uderza do głowy...

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rekin 9 20 dni temuocena: 75% 

   Nie wiem? śmiać się czy płakać ? Po raz kolejny czytam ten artykuł i po prostu nie wierzę, że coś podobnego ma miejsce w Naszej Ursynowskiej społeczności. No i proszę, żaden wykształcony i kumaty w temacie "Nowoczesny" nie zajmuje stanowiska i nic nie doradza tym udręczonym mieszkańcom, którzy mają problem z jakimś bezrozumnym/bezrozumnymi pracownikami tej spółdzielni. Mam nadzieję, że redakcja HU już wszczęła kroki by dopomóc tym ludziom w tym matkom z małymi dziećmi i osobom starszym. To draństwo musi być ukrócone i to bezwzględnie ze skutkiem na przyszłość. Wiec wszystkie ręce na pokład i do "boju". Drodzy mieszkańcy, macie już potężne wsparcie i zróbcie to, co powinniście zrobić z tymi pseudo zarządzającymi w Waszym imieniu. Nie bądźcie "cykadłami".

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Inżynier 8 20 dni temuocena: 71% 

   XXI wiek i takie cyrki, pozwać spółdzielnie i distsrczyc im rachunki za leki i kupno grzejników to się skończy średniowiecze.uwaga, ciepła woda i tak jest produkowana tyłko że ląduje w Wiśle na nie w państwa grzejnikach.

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Inżynier też 7 20 dni temuocena: 60% 

   Rozwiń inżynier ten ciekawy wątek jak to ciepła woda i tak jest produkowana a ląduje w Wiśle. Piszesz jakieś głupstwa.

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Inżynier 6 19 dni temuocena: 60% 

   Musisz niestety sam do tych materiałów dotrzeć-jaj działa elektrociepłownia.

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Inżynier też 5 19 dni temuocena: 50% 

   Otóż wiem jak działa. I piszesz głupoty. Usłyszałeś że na Placu Czerwonym rozdają samochody. I tak samo jest z tą ciepłą wodą. Wprowadzasz ludzi w błąd. I nie masz pojęcia jak działa nie tylko elektrociepłownia ale nawet zwykły węzeł cieplny.

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Inżynier 4 16 dni temuocena: 100% 

   No to wytłumacz skoro się mylę a nie piszesz że piszę głupoty, że nie wiem, nie znam się, wnies coś wartościowego do tej dyskusji.

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Niezadowolony mieszkaniec 3 21 dni temuocena: 100% 

   Pani Prezes Brzezińska znana jest z tego, że ignoruje zdanie innych, uważając siebie za wszechwiedzącą. Może szanowna redakcja zainteresuje się tym, że została bezprawnie powołana na funkcje prezesa. To osoba bez doświadczenia, bez jakiekolwiek wiedzy … może jedynie zna się na bajkopisarstwie. RN jest na usługach Pani Prezes.

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ADON 2 21 dni temu

   . . . . . . . . . .

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ddd 1 21 dni temuocena: 100% 

   Prezes to zły człowiek

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2791 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.11.2021 - 31.01.2022