REKLAMAA1-WIMAR-AUTO---10-06----10-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Koniec z samowolką. Motocykle i skutery na jednym z osiedli przy al. KEN można parkować tylko w wyznaczonym miejscu. Zarząd wspólnoty poszedł na rękę lokatorom, którzy mieli dość jednośladów przed wejściem do klatki. Czy podobne zasady powinny zostać wprowadzone w innych miejscach Ursynowa?

  Problemy z parkowaniem samochodów znane są nie tylko mieszkańcom Ursynowa. Wydawałoby się, że o wiele łatwiej mają właściciele jednośladów, którzy swój motocykl lub skuter mogą postawić prawie wszędzie. Mieszkańcy osiedla przy al. KEN 49 mieli dość parkowania skuterów i motocykli gdzie popadnie. Zarządca nieruchomości - jako pierwszy na Ursynowie - wprowadził więc ograniczenia.

  Ze względu na skargi i wnioski mieszkańców osiedla w zakresie nieuporządkowanego parkowania motocykli i pojazdów jednośladowych, zwracamy się z prośbą o ich parkowanie w miejscu wskazanym

  - poinformowała mieszkańców administracja.

  Coraz większa popularność jednośladów, w tym skuterów i motocykli powoduje, że mieszkańcy zaczęli narzekać na pozastawiane przejścia.

  - Na prośbę lokatorów zarząd wspólnoty podjął decyzję o wyznaczeniu miejsca do parkowania obok lokalu usługowego i mam nadzieję, że właściciele się do tego dostosują, jeśli nie - będziemy wzywać straż miejską - wyjaśnia administracja wspólnoty przy KEN 49, firma Ad-bud.

  Sporadyczne przypadki?

  Sprawdziliśmy czy inne osiedla też mają problem z jednośladami i czy planują wprowadzenie nowych zasad parkowania motocykli i skuterów.

  - Sporadycznie zdarzają się takie sytuacje, że ktoś postawi motocykl blisko wejścia do budynku, ale po zwróceniu uwagi szybko przeparkowuje. Sporo osób trzyma pojazdy w w budynkach, są tam takie małe miejsca, gdzie mieszczą się i nie przeszkadzają innym - mówi Andrzej Grad, członek zarządu spółdzielni "Wyżyny".

  Podobnie w spółdzielni "Stokłosy" - skala problemu jest niewielka. - Nie ma więc planów, by sprawę parkowania jednośladów regulować specjalnymi zarządzeniami - informują "Stokłosy".

  Zmiany szykują się za to w spółdzielni "Na Skraju". W przyszłym roku ma zostać wprowadzona nowa organizacja ruchu na osiedlowych uliczkach.

  - Większy problem mamy z parkowaniem aut, co nie znaczy, że zawsze mieszkańcy zostawiają swoje motocykle i skutery w odpowiednich miejscach. Niestety, wielu kierowców lekceważy obowiązującą u nas organizację ruchu i blokuje samochodami dojazd np. karetki, czy straży pożarnej. W związku z tym stworzymy nową koncepcję, która uzdrowi sytuację - mówi Marek Żerdecki z działu eksploatacji SM "Na Skraju".

  Zmian nie planuje "Osiedle Kabaty", gdzie również nie ma problemu z jednośladami. Dlaczego tak jest tłumaczy prezes tej spółdzielni. 

  - Motocykliści znani są z tego, że dbają o swoje pojazdy i nie zostawiają ich w przypadkowych miejscach. Wiem o tym, bo sam jeżdżę na motocyklu! - kwituje Andrzej Kornacki, prezes spółdzielni "Osiedle Kabaty".

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 94

  • 19
   BARDZO PRZYDATNY
  • 9
   ZASKOCZONY
  • 8
   PRZYDATNY
  • 12
   OBOJĘTNY
  • 11
   NIEPRZYDATNY
  • 9
   WKURZONY
  • 26
   BRAK SŁÓW

  9Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Really? 9 10 miesięcy temuocena: 50% 

   Zerdecki?? To ten człowieczek od wymiany certyfikowanego piachu w piaskownicach, który wymieniali przez ponad miesiąc (a reszta spraw leżała odłogiem)?/ Bareja kręcił tu Alternatywy 4 więc SM Na Skraju dzielnie podtrzymuje aniołowe tradycje.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • StasioJasio 8 10 miesięcy temuocena: 86% 

   czy beda zakazy/znaki nic tego nie zmieni - to samo dotyczy samochodow . Jedyne rozwiazanie to wymusic na strazy miejskiej szybsze interwencje - widmo odcholowania badz mandatu na chodniku/trawniku ostudzi zapal kierowcow. Na wielu uliczkach na Ursynowie sa znaki zakaz parkowania - informacje ze grozi to odcholowaniem ze -strefa zamieszkania - i co nic - wystarczy sie przejsc i zobaczyc jak to wyg;lada w praktyce - zgloszenia do strazy miejskiej koncza sie najczesciej niczym albo oczekiwanie kilka godzin a i tak interwencji brak - badz tez interwencja ale po kilku godzinach gdy delikwent odjechal .

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ułan 82 7 10 miesięcy temuocena: 38% 

   Mieszkańcom przeważnie wszystko nie pasuje.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 6 10 miesięcy temuocena: 37% 

   A był rok temu zgłaszany pomysł w Budżecie Patycypacyjnym aby jeden pas KEN przeznaczyć na parking.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Arnuch 5 10 miesięcy temuocena: 27% 

   W sumie i pardoksalnie, zważywszy na liczbę świateł i utratę właściwości tranzytowych tej ulicy to nie jest chyba taki całkiem głupi pomysł (nie wierzę, że to piszę). Ale fakty są takie, że jazda KENem jest koszmarem i zwężenie jej do jednego pasa już wiele nie pogorszy, a przynajmniej miejsca parkingowe będą.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~max 4 10 miesięcy temuocena: 47% 

   Po połączeniu ul. Belgradzkiej z ul. Pileckiego wokół górki Kazurki zmniejszy się ilość samochodów w al. KEN.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~fajt 3 10 miesięcy temuocena: 50% 

   Od razu lepiej po dwa pasy w kazda strone. Bedzie bezpieczniej, a i kolega Wal Kuski bedzie zadowolony, same plusy.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • StasioJasio 2 10 miesięcy temuocena: 38% 

   taaa masz samochod to znajdz sobie parking miejsce parkingowe - postawa rozczeniowa jak zwykle samochodziarzy ze im sie nalezy ..

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ Wał Kuski 1 10 miesięcy temuocena: 80% 

   ~~fajt Nie ubliżaj, nie ubliżaj!

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3386 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-08—-31-08-2020