REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.11.2021 - 31.01.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KW)

  Skwerek przy ul. Rosoła to idealne miejsce na spacery z psem. Nie ma tam jednak śmietników, więc właściciele czworonogów wyrzucają odpadki po swoich pupilach do wystających tam z ziemi rur. Chociaż nie powinni.

  Pomiędzy ul. Migdałową a żłobkiem przy ul. Mandarynki 14 wzdłuż ul. Rosoła rozciąga się kawałek zielonego terenu. Właściciele psów wykorzystują go do spacerów ze swoimi pociechami. Po psach często jednak zostają odchody, które właściciele pakują w plastikowe torebki. Problem polega na tym, że w pobliżu skwerku nie ma żadnych koszy na śmieci. Na pomoc przychodzą dwie metalowe rury wystające z ziemi, które śmietnikami mimo wszystko nie są.

  - Mieszkańcy wychodzą tutaj ze swoimi psami, bo to fajne miejsce do tego. A te rury rzeczywiście wyglądają jak śmietniki. Zwłaszcza, że śmieci już w nich są – stwierdza pan Paweł, mieszkaniec okolicy.

  Odpadów jest już tam tyle, że nie mieszczą się w rurach. Widok ten szpeci okoliczny krajobraz, co niezbyt podoba się mieszkańcom. Zwłaszcza, że niedawno posadzono tam nowe drzewa, a zaraz obok ludzie korzystają z siłowni plenerowej.

  - Chodzę tędy codziennie i patrzę z przerażeniem! Wystarczy, że jedna osoba wyrzuci tam śmieci, a reszta dorzuci swoje. Jak koszą trawę, to chyba to sprzątają. Ale to jest raz na pół roku – zauważa pani Małgorzata.

  Sprzątniemy, chociaż powinien kto inny

  Sprzątaniem tego skwerku zajmuje się Zarząd Zieleni m.st. Warszawy. Wszystkie tereny zielone znajdujące się w jego opiece czyszczone są 3 razy w tygodniu. Rury te nie są jednak własnością ZZW. Służą do obsługi węzła cieplnego i znajdują się w zarządzie Veolia Energia Warszawa. Po naszym zgłoszeniu Zarząd Zieleni w drodze wyjątku postanowił się mimo wszystko sprawą zająć.

  - Na początku tego tygodnia uprzątniemy śmieci zalegające na tym terenie, mimo że porządki w obrębie tego typu instalacji nie należą do zadań warszawskiego Zarządu Zieleni – przekazuje Anna Stopińska, rzecznik ZZW.

  Poinformowaliśmy firmę Veolia o sytuacji ze śmieciami. To samo obiecał uczynić Zarząd Zieleni. Mieszkańcy chcieliby zabezpieczenia rur tak, aby śmieci nie dało się do nich wrzucić.

  Wkrótce dzięki naszej interwencji na skwerku powinny się pojawić kosze na śmieci. Dzięki temu problem z wyrzucaniem śmieci do rur być może zniknie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 30

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 14
   BRAK SŁÓW

  14Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Aha 14 8 miesięcy temuocena: 60% 

   Mieszkancy mylą miejsce pod trawnik z parkingiem. Moze dlatego, ze brakuje miejsc parkingowych. A te ktore są miasto likwiduje. Wkrótce dzięki naszej interwencji powinny się pojawic miejsca do parkowania. Dzięki temu problem z parkowaniem być może zniknie. A nie, czekaj.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 13 8 miesięcy temuocena: 0% 

   Czemu miasto ma kierowcom fundować miejsca do parkowania. Ci co im zależy na klientach fundują miejsca. Parkowanie przy domu powinno być kosztem mieszkańca (bezpośrednio lub przez wspólnotę/spółdzielnię). Miasto powinno fundować parkingi za które będą opłaty, takie by mieć z tego parkowania nie tylko zwrot inwestycji w parking ale i kasę na utrzymanie

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 12 8 miesięcy temuocena: 100% 

   nick_znik pewnie dlatego, że kierowcy płacą gigantyczne podatki kupując i użytkując samochody, w przeciwieństwie do rowerzystów, którym nie dość, że buduje się specjalne drogi tylko do ich użytku to jeszcze buduje się im szpecące garaże przy stacjach metra do bezpłatnego korzystania.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hbk 11 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Haloursynów, nie da się ukryć, że jesteście superskuteczni. Wczoraj rury i okolicę wyczyszczono. Dzisiaj (wtorek) rano Veolia przyjechała, aby założyć dekle na rury. Od 2 lat z tym walczyłem: straż miejska olewała i wciąż był syf. Pracownicy Veoli podczas prac konserwacyjnych komory ciepłowniczej też olewali i udawali, że wszystko jest OK i dalej był syf. A tu nagle po waszym artykule okazało się, że da się. Brawo Wy!!!

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~JPRDLE 10 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Szkoda tylko, że "Dzielnica" nie może się w kwestii czystości wykazać skutecznością. Ale jak widać panom bajzel nie przeszkadza :/

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ab 9 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Całkowicie się z Tobą JPRDLE zgadzam. Co ciekawe tuż obok, na Mandarynki, mieszka burmistrz Kempa. Niestety ślepy na syf wokół siebie jak reszta. A może już nic nie widzi zza przyciemnianych szyb swojego służbowego samochodu.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~trez 8 8 miesięcy temuocena: 88% 

   Ludzie jak widać sa porządni - próbują zanieść śmieci do kosza. Koszy brak. Nikt normalny nie analizuje czy ta rura to kosz, czy specyficzna... dekoracja. Porządni usynowianie dbają o porządek, choć mogliby zostawić paskudztwo na ścieżce.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ln 7 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Najlepiej ciepłą kupę w ciepłej rurze opisał Leon Niemczyk w moim ulubionym filmie (trzeba tylko zamienić studnię na rurę): - Dziś syneczku, tak jak ja przed laty, spójrz w tę studnię przeszłości. Co w niej widzisz? - Kupę - Tak... to jest kupa. To jest odpowiedź. Od tysięcy lat wszystkim cywilizacjom, kulturom i religiom, wielkim wojnom i rewolucjom, najwybitniejszym ludziom na świecie zawsze towarzyszy kupa. Teraz rozumiesz... to jest życie. Mnie oszukasz, przyjaciela oszukasz, mamusię oszukasz, ale życia nie oszukasz. Dlatego zrozumiałem... zrozumiałem, że będę produkował sedesy, a my zostaniemy królami życia mój synu...

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zet 6 8 miesięcy temuocena: 40% 

   Trzeba być naprawdę skończonym idiotą, żeby pomylić to ze śmietnikiem. Zapewne większość tam wyrzucających to chamy, co pod byle pretekstem rzucą śmieci gdziekolwiek, byle tylko nie nieść śmiecia trochę dłużej.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DBC 5 8 miesięcy temuocena: 50% 

   Bez przesady. Cham po prostu nie sprząta po psie, koniec tematu. A jak widzisz taką rurę już pełną śmieci, zwłaszcza wieczorem, przy słabym świetle - można się pomylić.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~JPRDLE 4 8 miesięcy temuocena: 77% 

   Oo "Dzielnica" dopiero się dowiedziała.o problemie.... W wielu miejscach Ursynowa brakuje koszy na śmieci, ale nasze ratuszowe pszczółki so tak zapracowane, "że ładować taczek nie majo czasu.... " Bo trza kasę wydawać na poronione pomysły :/

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty Zielone 3 8 miesięcy temuocena: 93% 

   Przypominaja niektóre eksponaty z Muzeum Sztuki Współczesnej:)

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stein 2 8 miesięcy temuocena: 63% 

   A zatem: Po co jest ten miś ? To znaczy ta rura ...

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 1 8 miesięcy temuocena: 75% 

   A to nie jest czasem jakaś wentylacja kanałów ciepłowniczych?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.5582 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.11.2021 - 31.01.2022