REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Sortownia EKON. Tu pracownicy rozdzielali śmieci

  Sortownia EKON. Tu pracownicy rozdzielali śmieci (EP)

  Telefon w stowarzyszeniu EKON rozgrzany do czerwoności! Codziennie dzwoni około 400 mieszkańców Ursynowa. Mówią o swoim zdenerwowaniu, wsparciu dla firmy i pytają kiedy "mrówki" wrócą.

  Mieszkańcy żalą się na to, co się stało: - Mówią, że tak nie można. Proszą o odbieranie odpadów. To dla nas bardzo miłe. Dziękujemy za wsparcie – opowiada Marta Jabłońska, prezes EKON.

  Takie rozmowy potrafią trwać nawet pół godziny: - Mieszkańcy zostawiają nam do siebie kontakt: mail, telefon. Mówią, że jeżeli będziemy przygotowywali petycję, to chętnie się podpiszą – mówi prezes EKON.

  Na telefonach wsparcie się nie kończy

  Wiele osób przyjeżdża do siedziby firmy: - Pytają: co mogą dla nas zrobić, jak nas wesprzeć. Cieszą się także gdy widzą pracujące osoby – opowiada Marta Jabłońska.

  Tuż po wprowadzeniu zmian, gdy EKON przestał odbierać śmieci od mieszkańców Ursynowa do siedziby firmy przyjechał mieszkaniec z samochodem wypełnionym śmieciami: - Mówił: "Ja mam worki EKON-u dla EKON-u. Ja je przywiozłem dla was". Miał zapakowany bagażnik. Ciągnął te worki. To są świetne dowody na to, że Państwo nas wspieracie – mówi prezes EKON.

  Jak wygląda teraz sytuacja? Rozmowy EKON z SITA nadal trwają : - Rozmowy są w toku. Dopracowujemy szczegóły – dodaje Marta Jabłońska. Sprawa EKON-u najprawdopodobniej wyjaśni się w przyszłym tygodniu. Wtedy ma odbyć się spotkanie władz miasta z przedstawicielami obu firm.

  EKON nie odbiera odpadów z Ursynowa od 1 lutego, czyli od czasu wprowadzenia nowej ustawy śmieciowej. Całą dzielnicą zajmuje się firma SITA, która wygrała przetarg. Pracujący w EKON niepełnosprawni zostali bez zajęcia. Z grupy 291 osób zatrudnionych jeszcze w ubiegłym roku, aktualnie pracuje kilkadziesiąt.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3409 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020